Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:11:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpske specijalne jedinice  (Pročitano 47547 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung XYZ1004
Zandarmerija








IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Impresioniran sam onom katom koju su izveli oni iz PTJ. Dobro, imaju i skakanje padobranom i ronjen je i planinu... Jedino mi ona vozila nisu nesto. Kad pomislim da teroristi ne bi cekali da im neko pridje tek tako, vec bi mu fijuknuli neku raketu s ramena ili slicno. Isto tako helikopter- cim je blizu cujes ga i znas da se nesto sprema, s ramena u glavu i ode helikopter u p.m. O postavljenim eksplozivima na daljinski i da ne govorim - mislim ako neko oce da bude ozbiljan terorista (ako tako moze da se kaze, ali u glavnom su to budale ako izuzmemo onaj 11 septebar, sto je vec pitanje, mislim, ko je to izveo) on moze da napravi gadan rsum, zato mislim da bi nasi trebali imati i neka jaca vozila.
Mozda ovi iz vojske i imaju malo teze igrackice i tako to. Ipak je ovo policija i zandarmerija, naravno daleko zesca od obicne policije (mada u jednom Nju Jorku policija se hvata u kostac sa kriminalcima, a specijalci tek onda ako treba da se provaljuje i oslobadja taoce i sl; u Rusiji su upali u onu skolu i pustili onaj gas u pozoriste onomad... Smile).
Nigde nisam video da li nasi imaju komunikaciju - ono svaki vojnik slusalice i mikrofon, pa sve povezano itd. To je sada glavna fora (kao ono u Alienu 2 Smile). Nije to lose, stalna komunikacija, koordinacija (samo da se teroristi ne dokopaju veze, mada i to moze ako se talasna duzina stalno menja i sta ti ja vec znam...)

Ja bih reko da su ove Kobre verovatno mrak iako nema snimaka o njima (mozda bas zato Smile)

Moguce da sam se nalupetao, ali nista, ja ionako nisam strucan za ovo. Jedno je sigurno, kad ti u mraku izroni neko onako umaskiran, smrzne ti se prda i dok dodjes sebi vec je gotovo. Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
72. specijalna brigada VS

Nastala u periodu zahutalog ratnog pozara, sredinom 1992. godine, kao borbena, udarna jedinica, 72. specijalna brigada prosla je gotovo sva ratna podrucja bivse SFRJ, izvodeci borbena dejstva od vitalnog znacaja za bezbednost nase zemlje.

Ratnicko umece iznova su potvrdili tokom rata sa NATO alijansom, kada su u vrletima Prokletija, uprkos zestokom dejstvu avijacije, artiljerije i profesionalnih snajperista, slomili ofanzivu terorista. Svoju efikasnost potvrdili su i tokom deblokade sela Oraovica na jugu Srbije, kada su, u sadejstvu sa drugim elitnim jedinicama, brzo neutralisali otpor albanskih separatista.Tokom proteklih, ratnih godina, 24 komandosa izgubili su zivot, dok su mnogi drugi ranjeni. Borbeni deo jedinice cine izvidjacko-diverzantski i protivteroristicki segment u cijem su sastavu iskljucivo staresine i podoficiri, dok treci bataljon pretezno cine redovni vojnici.
Специјална бригада је формирана 29. септембра 2006. године. Настала је преформирањем и обједињавањем 72. специјалне бригаде, 63. падобранске бригаде и делова 82. Поморског центра и Противтерористичког одреда „Кобре.

Дан Специјалне бригада обележава се 29. септембра. Тог дана 2006. године, наредбом министра одбране Републике Србије, формирана је бригада.
ЗАДАЦИ

извиђање у стратегијској, оперативној и тактичкој дубини, за потребе извођења противтерористичких и противпобуњеничких дејстава,
учешће у обавештајним и контраобавештајним акцијама,
решавање талачких ситуација,
разоружавање терористичких, одметничких и криминалних наоружаних група,
учешће у блокади рејона и објеката,
угушење оружане побуне,
обезбеђење највиших војних и државних функционера,
откривање и обележавање циљева за дејство авијације и далекометне артиљерије у тактичкој и оперативној дубини противника
спасавање оборених пилота и извиђачко-диверзантских група и појединаца у позадини противника,
десантирање и снабдевање из ваздуха.

НАОРУЖАЊЕ

У јединицама Специјалне бригаде користи се различито пешадијско оружје и специфично наоружање специјалних јединица.

ОБУКА

У специјалној бригади се реализују садржаји борбене обуке противтерористичких, падобранских, извиђачко диверзантских, ронилачких и јединица за учешће у мировним операцијама. Спектар борбене обуке је веома широк и подразумева тактичку, ватрену и физичку обуку највишег професионалног ризика. Поред веома захтевне селективне обуке, која представља први елиминациони критеријум за улазак у специјелну бригаду, у јединици се реализује:

оспособљавање припадника јединица у коришћењу хладног оружја, примени борилачких вештина, употреби наоружања са великом ватреном моћи;
увежбавање сложених радњи тактике специјалних дејстава;
оспособљавање из падобранства, роњења, пливања, верања и службе спасавања.

http://www.youtube.com/watch?v=Mix0M76yGus
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
E ova 72. specijalna brigada VS, to mi mirise na nesto opako. Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Isto tako helikopter- cim je blizu cujes ga i znas da se nesto sprema, s ramena u glavu i ode helikopter u p.m.

Vidi se da se ne razumes u pljackanje banaka  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
hm..lepa tema,lepo predstavljanje...
inace....sta je sa Crvenim Beretkama....ja mislim da one i dalje postoje.....gledao sam na b92 onu emisiju jednicica..i tamo neki tipovi "joca"..ovaj ,onaj.....nije to tek tako moglo da se rasformira...kao da su oni glavni kraj u kvatru!!!!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
Formalno JSO ne postoji više, a bivše beretke su po ovim jedinicama koje su predstavljene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
  Sta je sa 63. Padobranskom jedinicom (brigadom, bataljonom, koja god li joj je sada formacija). Nekada je vazila za gadnu jedinicu (bar tako pricaju)  . Neka neko napise nesto, vazili su za spasioce 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
hm..lepa tema,lepo predstavljanje...
inace....sta je sa Crvenim Beretkama....ja mislim da one i dalje postoje.....gledao sam na b92 onu emisiju jednicica..i tamo neki tipovi "joca"..ovaj ,onaj.....nije to tek tako moglo da se rasformira...kao da su oni glavni kraj u kvatru!!!!
JSO je rasformirana, a oprema i ljudi su uglavnom u sastavu Zandarmeriju a deo u SAJ-u. Smile

O 63. padobranskoj nisam mogao da nadjem nikakav sveziji tekst... Pogledacu jos malo kasnije.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 6300
Evo da ukratko napišem nešto o slavnoj 63.

63. vazdušno-desantni bataljon osnovan je 19. juna 1951. u Šapcu. Godine 1952. 5. februara u Šabac se iz Mostara prebazira 46. vazdušno-desantni bataljon te se od dva bataljona formira 63. vazduhno-desantna brigada. Naredbom od 27. juna 1956. brigada izašla iz sastava JRV gde je bila potčinjena komandi i prešla pod komandu 1. vojne oblasti u Beogradu, sve do reorganizacije JNA Drvar 27. juna 1959. kada je rasformirana dok se od nje formiraju 127. 148. i 159. padobranski bataljon potčinjeni vazduhoplovnim komandama.

63. padobranska brigada se ponovo formira prema naređenju od  5. oktobra 1967. u Nišu od Padobranskog centra i rasformiranog 184. padobranskog bataljona. U toku svog postojanja bila je u sastavu Komande RV i PVO (do 1982.), uprave pešadije JNA, tj. van RV i PVO do 17. septembra 1987. kada prema palnu Jedinstvo vraćena u sastav RV i PVO.

Tokom 1991. i 1992. učestvuje u ratnim dejstvima na prostoru Hrvatske i Bosne i Hercegovine uglavnom učestvujući u evakuacijama jedinica JNA, civilnog stanovništva kao i u obezbeđenjima jedinica koje su se povlačile. Prestankom postojanaj JNA i formiranjem VJ, 63. padobranska brigada reorganizacijom je ponovo postala deo KoV, tj. Specijalnog korpusa VJ.  1998 i 1999. brigada učestvuje u borbama protiv šiptarskih terorista na Kosovu i Metohiji, kao i u operacijama u KZB u okolini Bujanovca, Preševa i Medveđe tokom 2001.

Reformom Vojske Srbije 2006. među prvim jedinicama, 63. padobranska brigada zajedno sa drugim specijalnim jedinicama nekadašnje VSCG, ulazi u sastav novoformirane Specijalne brigade VS kao 63. padobranski bataljon.

Jedinica je od svog osnivanaj učestvovala u preko 250 značajnih združenih vežbi i manevara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:11:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.