Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska prica: majka u kolicima, otac bez posla i oduzimanje dece  (Pročitano 691 puta)
17. Apr 2015, 14:14:05
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020



Citat
Upravo sam gledao na TV Pinku jednu svoju prijateljicu sa toliko potresnom pričom da ne znam ni šta ni kako da to ispričam, a osećam se dužnim da kažem i na ovaj način podelim tu priču sa što većim brojem ljudi kako bi se eventualno nešto uradilo po tom pitanju. Sigurno ste čuli da smo svojevremeno organizovali akciju prikupljanja delova za računare za Dom za invalidna lica iz Zemuna i tom prilikom donirali nekoliko računara za štićenike doma.

Tom prilikom sam upoznao jednu devojku, Mariju, koja je invalid u kolicima usled povrede kičme koja je nastala jos u ranom detinjstvu koje je bilo jako tesko, tada je bila i bez oba roditelja i živela u Domu. Ne moram da pričam kakav je život kada ste invalid i kakve uslove imate, odnosno nemate. Uprkos tome njen duh me je oduševio i njena srdačnost uprkos tim svim problemima sa kojima se nosi. Nisam sreo još osobu koja je toliko puna života i volje uprkos svojim problemima i sa toliko želje za svim onim što život nosi kao što je to Marija.

 Tako je i upoznala jednog čoveka sa kojim je započela vezu, da bi sa njim ostala trudna i na kraju se porodila! Nisam siguran da li neko može da zamisli stepen sreće nekoga za koga su takve šanse da mu se tako nešto desi u životu ravne milion prema jedan.

Može li išta drugo i više da poželi jedna žena, a pogotovu žena koja je nesrećno provela više od pola svog života i bez ikakve podrške roditelja, bez bilo čega svojeg, bez mogućnosti da vodi normalan život kao svi mi ostali?
Ja sam bio potpuno oduševljen kada sam čuo tu vest i verovao da je svim njenim problemima doša kraj te da će imati nešto čemu može da se raduje svakog dana bez kraja.

Ono što sam video večeras me zbog toga svega toliko potreslo, da nemam reči.

Naime, odmah pošto je dobila bebu, Centar za socijalni rad, koji inače ne jebe pet posto nikog živog kome je pomoć zaista potrebna, koji se ne brine ni o nezbrinutoj deci koja svakodnevno prose na sve strane po Beogradu, taj isti Centar je odlučio da Mariji oduzme dete i smesti ga u neku hraniteljsku porodicu!!

Ni manje ni više nego da majci koja je toliko patnje doživela u životu, i jedva uspela da oformi porodicu u ovoj čabru od države oduzme to jedino nešto što ima, pravdajući se navodno kako ona nema uslove da ga podiže jer nema mesto stalnog boravka?? Muž nema ličnu kartu već 6 godina jer nema mesto stalnog prebivališta. Kako je situacija krenula loše, a inače bez stalnog zaposlenja, povukao se u sebe, njih dvoje su se razišli, a ona ne prestaje da plače zbog nesreće koja ju je zadesila. Ona nije tražili ništa od ove jebene nakaradne kvazi države, osim da podiže sama svoje dete koje je sama u izuzetno teškim uslovima rodila.

Centar za socijalni rad je tako razbucao jednu teško sastavljenu i formiranu srećnu zajednicu i oduzeo Mariji jedinu sreću koju ima. Marija je ovde kod mene u prijateljima na Fejsbuku, pod imenom Marija Carica




Preuzeto sa FB: [Marko Pavisic]


I prilog TV Pink:


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
А од кад је то да кад немаш стално пребивалиште не можеш имати личну карту? Smile Лична карта је обавеза сваког пунолетног грађанина ове државе без обзира да ли живиш у вили на Дедињу или испод моста.
Добро...воле се, добију дете и господин нема посао? Да га јебеш, мешао би малтер и носио џакове док крв не пропишам Smile
Има овде гомила ствари што нису речене...
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Mrgec slazem se sa tobom, za osobu koju volis i jos ako ta osoba nije radno sposobna, treba sve da uradis i jos pogotovo ako imate dete... pa sta ces lepse od deteta... a on kao ne radi... svuda ima posla samo ko hoce da radi i sa bilo kakvim poslom je moguce stvoriti osnovne uslove za zivot...
« Poslednja izmena: 17. Apr 2015, 14:50:24 od corradoG60 »
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.