Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:57:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska Artiljerija (litle help)  (Pročitano 14709 puta)
24. Apr 2007, 19:21:28
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6300
Neznam zašto ali me najviše muči u kakvom je stanju artiljerija u Srbiji. znam da VS poseduje 75 samohodki 2S1 Gvozdika, nekoliko VBR tipa Oganj, Orkan i Plamen, Lune, haubice M-84 Nora, samohodne haubice Nora B-52 i još nekoliko tipova topova, haubica. najkraće me interesuju tipovi, slike i brojčani podatci. unapred hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Imas podataka o tome na ovom sajtu: http://naoruzanje.paracin.co.yu/kov.html#artiljerija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
bash cudno - nema topova od 130 mm (mislim da se zovu m48 ili tako neshto) .kad sam bio u vojsci pre par godina ,zakleo bih se da sam ih vidjao svaki dan Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
bash cudno - nema topova od 130 mm (mislim da se zovu m48 ili tako neshto) .kad sam bio u vojsci pre par godina ,zakleo bih se da sam ih vidjao svaki dan Smile

М46
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ukratko stanje ti je sledece od pvo artiljerije imas 20,30,40 i 57 mm,od zemaljske tj da velimo kov imas 120,130 i 150 mm ne racunam vbr orkan i plamen kao ni rrb/ove a i ovo navedeno ti je u poluispravnom stanju mozes da se uveris i licno ako zelis raspitaj se kod mladjih oficira ako znas nekog,npr u novogradskoj ulici imas jedan od dva radara ruske proizvodnje p 15 sa nasom ugradjenom modifikacijom zvanom dbso ili digitalni brisac stalnih odraza a drugi je ostao u banja luci,elem taj p 15 ster oko 30 god sluzi kao osmatracko nisanski radar za bofors 40 mm pvo top koji ima svoj radar dometa 40 km zvani zirafa ali nasi si i tu ustedeli tako sto su kontejnere sa radarima za boforse smestili na sasije fapa 2026 jer nisu hteli scaniu da izadje jeftinije pa sad imaju problema sa nivelacijom istih i upotrebom tih topova tako da jedan deo odgovora imas da kalibar 40 mm prakticno moxda ali nije sigurno ne radi ali sa druge strane imas aktivnog potpukovnika policije cija je plata hiljadu evrica jos auto sluzbeni ne jedan vec dva,pa proveri ako ne verujes pusti sta re kaze on nije radio u drzavoj uniformisanoj sluzbi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
bash cudno - nema topova od 130 mm (mislim da se zovu m48 ili tako neshto) .kad sam bio u vojsci pre par godina ,zakleo bih se da sam ih vidjao svaki dan Smile

М46
da brate ,to je to . hvala na info  Smile elem ta grdosija ima oko 8t ,vuku ih neki specijalni kamioni . secam se - jednom ja pre podne shmugnem u auto-park ,raspecatim izvidjachki automobil i prikrijem se da malo dremnem .kad ono dovedu gushtere da vezbaju na tom topu . u stvari prvo su ga chistili nekim ogromnim cetkama ,a onda kad su pocheli da pomeraju one lafete (a svaki ima chini ti se tonu gvozdja) - ja samo chekam da se nekom omakne ruka ,da lafet ispadne i smrska im noge . pochela jeza da me hvata ,a kako li je tek bilo njima - bog te pita  Smiley 1

 inache tih topova je po auto-parku bilo jedno 30-40 ,a kazu da ih je po magacinima bilo josh najmanje toliko .medjutim samo je desetak imalo posadu koja ih je kako-tako odrzavala i koristila ,a ostali su mirno rdjali . inache ,nekako me tad nije bash interesovalo mnogo da se raspitujem o njihovim tt karakteristikama,a sad me je malchice zao shto sam proveo toliko vremena pored njih a malo toga znam o njima Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Ово по сећању- Топ 130мм М46

 тежина/дужина  у маршевском положају  8870 кг/11,73м
 тежина/дужина у борбеном   положају  7800 кг / 11,1м
 
                       

Дводелна граната - зрно 33,5 кг + чаура око 50 кг зависно од пуњења (т.ј. зависи колико се врећица из ње извади...) које може бити основно,променљиво и смањено....
 Користи тренутно фугасну,панц.обележавајућу,темпирну,осветљавајућу и задимљавајућу  гранату,а ради вежбе се користи уметнута цев са муницијом кал.20мм
Граната може бити са трасером или без њега (т.ј. са пламеногаситељем који спречава да се он види...)

домет је чини ми се око 25км,а са активно реактивном муницијм 36,ваљда  Smile ....

Тежина затварача 92 кг ,количина азота у повратнику 19 л + - 1л ,ширина колотрага 2,03м ...... не могу више да се сетим....

Вуче га КрАЗ или ФАП 20/26 или слично томе....

Првих пар месеци војске сам био извиђач обалске артиљерије у батерији 130мм,а после "пајсер" (послуга на оруђу) на 88мм Д56.Био сам и на бојевим гађањима где су учествовала оба оруђа и морам да кажем да је веооооома упечатљиво када дејствује и само једно оруђе (био сам на 88ммм као што рекох...) али када батерија "туче" плотуном....ееееееееее  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia 6300
fala na linkovima, nego jel neko zna brojčanostanje? uzgred na srpskom oklopu sam video zanimljivu sliku i nisam siguran dali se radi o2S1 ili 2S3. na NVO sam pročitao da 2S3 poseduju samo irak, mađarska i libija, ali na wikipediji (gde u članku o S-300 kao korisnicistojesrbija i hrvatska) sam pre viđao da srbija poseduje oko 12 2S3. pa ko se razume neka mi odgovori. Srpski Oklop (pogledaj prvu sliku posle tabele)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 e pa iljushine ,odmah se vidi struchnost u pogledu m46 - nisam imao pojma da se koristio i  za obalsku artiljeriju (mada ima logike ,s obzirom na veliku izlaznu brzinu zrna ) . nego interesuje me kakvu si svinjariju napravio kad su te prebacili iz izvidjacha u posluzioca na 88-ici Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Sta je ta 88-mica? Da nije jos njemacka 8x8? A za 46-icu sam mislio da je vise protivtenkovski top,
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:57:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.