Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sri Lanka - najveći izvoznik ljudskih očiju  (Pročitano 4263 puta)
24. Jan 2012, 11:33:33
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia 
U 10.25 sati po lokalnom vremenu na Sri Lanki, preminulom čoveku je izvađeno oko, a samo pet sati kasnije nalazilo se na poslužavniku u operacionoj sali u kojoj su spremno čekala dvojica pacijenta.



Pacijent S. P. D. Sirivardana (63) mirno je ležao dok je hirurg oprezno odstranjivao rožnjaču nastradalu prilikom operacije katarakte, a zatim ubacio novu. U sali preko puta, pacijentu A. K. Prematilakeu (32), koji je oslepeo pošto mu je kiselina izgorela oko, ubrizgane su matične ćelije beonjače doniranog oka. Lekari se nadaju da će na ovaj način barem delimično povratiti vid.



- Veoma sam srećan. Ne znam ko je bio pokojnik, ali ću se moliti da mu bude dobro u svim budućim životima - kaže Prematilake.


 Na ostrvu Sri Lanka, koje ima oko 20 miliona stanovnika, doniranje očiju u slučaju smrti je sasvim uobičajena pojava. Ova zemlja je jedna od najvećih isporučilaca rožnjača širom sveta: godišnje donira oko 3.000, koje isporučuje u 57 zemalja, a najviše u Pakistan.



Neprofitna organizacija “Udruženje donatora očiju Sri Lanke” (Sri Lanka Eye Donation Society) zalaže se već nekoliko decenija za doniranje organa čula vida. Zbog velikog broja zainteresovanih, u prestonici Kolombu prošle godine je otvorena najsavremenija banka ljudskih očiju.
 


Gotovo 900.000 ljudi prijavilo se da pokloni svoje oči posle smrti. Većina stanovnika Sri Lanke, pretežno budisti, veruju da će, ako to učine, posle reinkarnicije živeti bolje.
   

- Svi žele da pomognu, nezavisno od klasne pripadnosti. Od premijera do siromašnog uzgajivača čaja - kaže dr Šišira Lijanage, direktor Nacionalne očne klinike Šri Lanke u Kolombu.
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Ociju mi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
Fuj xD
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
zaista plemenit gest Smiley
zar nije lepo da kada umres umesto da tvoje organe jedu crvi, ti lepo produzis zivot nekome ko te pamti za ceo zivot... cinis humano delo... a ne da ti zdravi organi trunu pod zemljom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
To stoji, kad odapnem, sta ce mi oci a nekom dobro dodju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
To stoji, kad odapnem, sta ce mi oci a nekom dobro dodju  Smile

pa ne citas temu pises kao burek bot.. sve automatski .. naravno kad odapnes ili te neko kokne Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Procitao sam a ujedno imam onaj neki dokument gde mogu da mi oduzmu sta im je volja i sta im treba od organa ako riknem
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Procitao sam a ujedno imam onaj neki dokument gde mogu da mi oduzmu sta im je volja i sta im treba od organa ako riknem

to je kod njih.... kod nas nije tako ..msm u civilizovanom svetu .. posto ti mozes bukvalno celo telo da das.. ostatak ide na kremaciju ili sahranu .... (bubreg,roznjaca,srce,jetra,pankreas...sve sto je izvodljivo za operaciju) potpisujes ugovor i bukvano si tretiran kao donator organa .. cenjen i postovan dok ne umres.. kad umres iskasape te ko prase pred slavu i dovidjenja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Pa taj dokument imam, tj. neka vrsta nekog ID-a gde pise da sam donator u slucaju smrti, znaci, mogu da me kasape kad riknem.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
cek ti si donator ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.