Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sredstvo protiv bubuljica,mitisera...  (Pročitano 113930 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
BB Akne krema, domace proizvodnje - pravi farmaceut iz Beograda. Na bazi sumpora, isusuje bubuljice, cini cuda..
 Neznam kolika je sansa da ih nadjete, ali probajte u apoteci "Prima" u Beogradu i u ordinaciji "Dr Anka Gavric" u Bijeljini (BiH) (+387 (0) 55 / 205 528). *10e

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Bubuljice se uvek pojavljuju u pogrešnom trenutku, na najneverovatnijim mestima, skoro kod svakoga i u svakom starosnom dobu. Bečki stručnjakinja za kozmetiku Helga Fijala-Haslberger daje najbolje savete za borbu protiv nečistoće kože.

Hormonski haos kod mladih koji izaziva bubuljice najčešće se reguliše sa 20 godina. Međutim, u mnogim slučajevima su bubuljice i dalje prisutne kad se pojavljuju prve bore. Žene između 30. i 40. godine često moraju da se izbore sa nečistoćama kože. Pauza u uzimanju pilule i trudnoća mogu da izmene sliku kože i izazovu izbijanje bubuljica. Ono što ne pomaže kod bubuljica su ceđenje i pasta za zube. Kod pojave bubuljica ne bi trebalo čačkati lice, jer pritom bakterije najčešće dospeju u kožu i time problem sa infekcijom postake veći. Ko ipak ne može da odustane od toga, neka se radije obrati profesionalcu.

Pasta za zube doduše isušuje bubuljice, ali ne deluje protiv nečistoće kože, jer nema antibakterijsko dejstvo. Ona pre podstiče stvaranje bubuljica, jer zapušava pore. Agresivna sredstva za čišćenje lica i alkoholni tonici za lice kožu ekstremno isušuju, time ona postaje samo rapava i perutava, ali se ne rešava problem bubuljica. Zato su idealni gelovi bez sapuna ili penasta sredstva za čišćenje koja se nanose ili spiraju mlakom vodom. Nakon pranja na lice treba naneti tonik, jer oslobađa kožu od suvišnog perutanja i ponovo stvara zaštitni sloj kiselina na koži. Uz to, trebalo bi jednom do dva puta nedeljno naneti masku specijalno na nečistu kožu. Ona greje lice i tako otvara pore, pa se koža čisti i bolje upija kreme za negu.

Prljava koža je najčešće osetljiva i na pogrešnu negu reaguje odmah umnožavanjem bubuljica. Masnoj koži je potrebna matirajuća nega koja je snabdeva sa dovoljno vlažnosti. Kad se bubuljice prošire po vechoj povrssini, onda je dostignut stadijum akni i tada može da pomogne samo dermatolog.

Kod podloge je važan pravilan izbor. Mogu se koristiti proizvodi koji su antibakterijski odnosno nekomedogeni. Većina proizvođača ima posebne podloge koje matiraju i sadrže samo malo ulja. Ove podloge najčešće sadrže kompleks agensa od cinka, pantenola i bakra koji reguliše prodizvodnju loja i deluje protivupalno. Za one koji imaju problem sa bubuljicama važni su i proizvodi koji pokrivaju, maskiraju tamnije crvenilo i deluju protivupalno. Antibakterijski puder koji matira kožu je savršena završna šminka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Чак и најчистија кожа има микроорганизме (бактерије и гљивице) и важно је да постоји равнотежа међу њима. Равнотежа значи чиста кожа јер се бактерије и гљивице међусобно уништавају у борби за животни простор. Кад год се равнотежа наруши превлада једна страна која крене да се размножава и као последица појави се бубуљица. Зато не ваља претеривати са антибактеријским препаратима јер онда гљивице превладају зато ако се и поред тога појављују бубуљице то значи да су узрочник гљивице. Онда лепо идите у апотеку у купите Кансен крему на пример.

Е сада све то зависи од типа коже. На некој кожи пеовлађују бактерије па треба користити само антибактеријска средства као клиндамицин и сл. а на некој кожи преовлађују микроскопске гљивице и онда треба само користити Кансен на пример. Дакле Клиндамицин није универзално решење. Треба пробати и средтсва против бактерија и средства против гљивица и утврдити шта боље делује.

Сматрам да одлазак код дерматолога (макар државних) није баш преко потребан јер се они за обичне бубуљице и не цимају много, то је њима смешно какве све болештине виђају, само препишу клиндамицин и ћао.
« Poslednja izmena: 18. Jan 2008, 06:21:45 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
@aleksa

Sta mislis o ovom proizvodu? Prilicno je jak..

Avene Diacneal krema
 
Sadrži kombinaciju djelatnih sastojaka: retinaldehid 0,1% koji regulira orožnjavanje i sprječava stvaranje komedona, također štiti postojeće akne od upale. Glikolna kiselina, u koncentraciji 6%, ima „piling“ efekt na površini kože, čime uklanja komedone i čini kožu osjetno glatkom. Avene termalna voda djeluje umirujuće i antiiritacijski. Nakon primjene od 2 mjeseca vidljivo se smanjuje broj komedona i akni te također broj ožiljaka nakon akni. Koža je vidljivo glatka i čista.
Kod prvih primjena može se pojaviti blago crvenilo i osjećaj pečenja. U tom slučaju pričekajte nekoliko dana prije nego li ponovo primijenite Avene Diacneal kremu. Ne primjenjujte kod djece.
Uporaba:  Nanesite navečer, na potpuno očišćenu kožu, na područja kože s komedonima, aknama i ožiljcima od akni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
@montenegrina
Није лош. Ретиналдехид (дериватив витамина А) смањује лучење масти из лојних жлезда. Мање масти значи мање животног простора за микроорганизме што значи мање бубуљица. Особе са сувом кожом не би требало да користе овај препарат. Само особе са маснијом кожом. Препарати овог типа делују на лојне жлезде, смањују њихову активност, и физички их смањују. Један од метода лечења масне коже јесте управо витамин А односно његови деривати који су ефикаснији и дају мање нежељених дејстава. Постоје пилуле против масне коже на бази Исотретиноина (исто дериватив витамина А). Пилуле се узимају дуго барем 6 месеци и потребно је бити под надзором лекара. (Ако  се планира трудноћа никако не узимати). У сваком случају за почетак, за маснију кожу није згорег узимати витамин А али у препорученим дозама, не сме се претеривати нарочито у трудноћи. Највише до 10.000 и.ј.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ja imam po neku bubuljicu na bradi uvek. Ali, nisam primetila da mi je koza masna. Jel neobicna ta kombinacija suve koze i bubuljica? Ovaj Avene Diacneal mi onda ne odgovara?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Колико сам видео на интернету пише да је за маснију кожу, зато сам рекао. Нисам баш много претраживао. Свакако можеш да користиш. Читао сам да већина људи на лицу има сва три типа коже. Сваки тип треба другачије третирати. Сува кожа може да има бубуљице није ништа чудно. У сваком случају Ретиналдехид благотворно делује и на суву кожу али после дуготрајне употребе може додатно да је исуши а то баш није добро. Не ваља баш ни много сува кожа. То је макар у теорији али да би Ретиналдехид исушио кожу потребне су баш велике дозе и дуготрајно излагање. Нисам баш неки стручњак.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson w350
e ljudi postawila sam pitanje wezano za owu temu na temi preporuchite kozmetiku,tako neshto...meni treba neshto shto chisti kozu od mitisera i sprechawa,koliko-toliko,bubuljice da izadju...ja inache koristim neutrogenu 2in1 gel/masku koja se pokazala (pri redownoj upotrebi - gel swako jutro i weche,maska jednom nedeljno) kao 0% efikasna! i pored nje mi izlaze bubuljice,nisu mnogo welike ni strashne,ali ipak me nerwraju jer su crwene i izadju bsah kad ne treba!
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ne postoji cudotvorno sredstvo...ona kad nameraci da krene nista je nece zaustaviti Smiley

Ipak, ja sam najvise koristi imala od Fresh Farmacy sapuna iz Lush-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC HD2
probajte obicnim sapunom da perete lice nekoliko dana, meni je pomoglo  Smile
« Poslednja izmena: 20. Jan 2008, 23:16:18 od Dr.Lift »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.