Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srednjoškolac poginuo na ekskurziji u Budimpešti  (Pročitano 11773 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ja sam bio u prvom razredu osnovne. Doduše zvalo se   "neka reč    nastava"
Ne mogu sad da se setim tačno, jebiga godine stigle, pamćenje oslabilo.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Okt 2011, 12:01:21 od vlastimir »
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile

Koja je to srednja u koju se kreće sa 16?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile

Koja je to srednja u koju se kreće sa 16?

Moжда ако окинеш један разред у основној.  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile

Koja je to srednja u koju se kreće sa 16?
Krenuo sam sa 15, pri kraju drugog polugodišta napunio 16.  Smile

16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile

Koja je to srednja u koju se kreće sa 16?

Moжда ако окинеш један разред у основној.  Smile
Smile

jebi ga, nije mi se baš žurilo da krenem u školu, sa solidnih 7 i po sam krenuo.
« Poslednja izmena: 08. Okt 2011, 12:29:06 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Ja sam bio u prvom razredu osnovne. Doduše zvalo se   "neka reč nastava"
Ne mogu sad da se setim tačno, jebiga godine stigle, pamćenje oslabilo.  Smile
Рекреативна?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mi smo svake godine isli na ekskurziju u srednjoj .. ja nisam doduse isla svake, ali moj razred jeste
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Roditelji: Đorđe zbog alkohola pao kroz prozor




Ispovest roditelja gimnazijalca Đorđa Marickog (16), stradalog na ekskurziji u Budimpešti.Obdukcijom utvrđeno da je bio pod dejstvom alkohola kad je slučajno pao iz sobe hotela.


Roditelji Zlata i Zoran Maricki

BUDIMPEŠTO, ne volim te više! - zaridala je četrnaestogodišnja Ivana Maricki i zgužvala na grudima crnu majicu sa natpisom "I love Budapest", koju joj je kupio brat Đorđe (16) na ekskurziji, samo nekoliko sati uoči tragičnog pada sa petog sprata hotela "Golden park".

Majica je stigla kući pre Đorđa, doneli su je čemerni roditelji Zoran i Zlata kasno u četvrtak uveče iz Budimpešte gde su išli najtužnijim mogućim povodom - da identifikuju telo svog stradalog sina. Tada su im dali torbu sa njegovim ličnim stvarima.

U petak kasno uveče telo dečaka dopremljeno je u porodičnu kuću Marickih u Martincima, nadomak Sremske Mitrovice. Nekoliko sati pre toga roditeljima je javljeno da je obdukcija u mađarskom Institutu za sudsku medicinu završena. Ustanovljeno je da je Đorđe bio u alkoholisanom stanju te kobne noći između utorka i srede kada je pod nerazjašnjenim okolnostima, oko 3.30, pao kroz prozor sobe 523.



CARINA U SUZAMA

SAMO nekoliko sati pošto su u sredu ujutru saznali da im je sin poginuo, Zlata i Zoran doživeli su novi tragičan trenutak. Na graničnom prelazu sa Mađarskom susreli su oba autobusa sa đacima koji su se potišteni i uplakani vraćali sa ekskurzije u Budimpešti. - Deco moja, svi ste tu, samo nema našeg Đoleta - jauknuli su Zlata i Zoran, zaridali su đaci, profesori i carinici.


- Bio je sportista, trenirao je tenis, nije pušio i pio... ali možda je s drugarima uzeo piće, da ne ispadne da se izdvaja - grče se misli dečakove majke Zlate (46). - Te večeri javio se telefonom sestri Ivani, rekao da idu u neki kafić na oproštajnu žurku. To je poslednji put da smo čuli vesti od njega.

Majčino lice ispijeno je od suza, nesanice i bola, kao i lice njenog supruga Zorana (50). Ne mogu da razumeju zašto je ovolika nesreća neočekivano grunula u njihovo, godinama brižljivo sređivano, porodično gnezdo.

Oboje su inženjeri agronomije, osnovali su poljoprivrednu zadrugu i ugledni su domaćini u ovom kraju. Imali su velike planove za oboje dece, a naročito za prvenca Đorđa. Bio je uzoran đak mitrovačke gimnazije. Imao želju da u Novom Sadu studira informatiku. Sve se rasulo u nepovrat za nepun sat, koliko je Đorđe proveo sam u hotelskoj trokrevetnoj sobi.

Kako je ispao kroz prozor - misterija je koja nikada neće biti potpuno odgonetnuta. Da li se prenuo iz sna kada su njegovi drugari iz sobe, Bane i Ostoja, zalupali na vrata jer su zaboravili magnetne kartice? Njih dvojica su rekli roditeljima da su ga zvali i na mobilni, a zatim dugo lupali na vrata.

- Znam moje dete, bio je težak na buđenju. Kad ga preneš iz sna, ne zna gde je, zbuni se... A, rekli su nam da je krevet bio kraj prozora koji je u tom trenutku bio otvoren - prebira svoje mučne misli nesrećna majka.

Od kada je čuo strašnu vest, njen suprug Zoran se okovao ćutanjem. Jedva prozbori poneku reč sa brojnim komšijama, poznanicima i rodbinom, koji se već tri dana smenjuju u njihovoj kući. Kaže da nisu imali snage da uđu u hotelsku sobu u kojoj je njihov sin proveo poslednje trenutke svog mladog, nedosanjanog života.

Zlata odbija da uzme sedative, ne želi da olakša sebi bol sve dok sina ne isprati na večno počivalište. I u trenucima tuge ne zaboravlja da naglasi zahvalnost MUP Srbije, koji je njoj i suprugu za samo dva sata izdao pasoše u Beogradu, ali i službenicima srpske ambasade u Budimpešti i ljudima iz Agencije "Fantast turist" koji su im bili oslonac na njihovom tužnom putu do Mađarske i natrag.

U SUBOTU SAHRANA

ĐORĐE Maricki biće sahranjen u subotu u 15 časova na mesnom groblju u Martincima. Prethodno, u 13 časova u mitrovačkoj gimnaziji biće održan komemorativni skup.



MALEROZAN PUT

MALER je od početka pratio ekskurziju sremskomitrovačkih gimnazijalaca na trodnevnoj ekskurziji u Mađarsku. Direktorka Mirjana Đorđević kaže da je već na početku puta jedan đak dobio napad i vraćen je kući. Kasnije, u Budimpešti, jedna učenica je nepažljivo hodala i ozledila je koleno. A, onda se desila tragedija Đorđu Marickom.

- Ovakva nesreća nikada se do sada nije desila u 173-godišnjoj tradiciji ove gimnazije - kaže direktorka Đorđević.





PUTOVANJE SREDNJOŠKOLACA U INOSTRANSTVO POSTALO POGUBNO ZA KUĆNI BUDŽET, A TEK KAD SE NEŠTO DOGODI TRAŽE SE ODGOVORNI

ŠTA ulazi u cene ekskurzija, koje su za većinu srpskih porodica paprene, niko tačno ne zna. Roditelji ne dobijaju troškovnik, niti fiskalni račun za putovanje. Istina je da odluku o putovanju donose saveti roditelja, ali je pitanje da li oni mogu da odlučuju u ime svih ili je to samo da bi se ispoštovala zakonska procedura.

Od cena ekskurzija prosečnom građaninu Srbije se zavrti u glavi. Tako za sedmodnevno putovanje u severnu Italiju treba izdvojiti blizu 500 evra, što su nečije dve mesečne plate. Tome treba dodati i džeparac za decu, koji nije manji od 200-300 evra. U cenu su uračunati prevoz, smeštaj, ulaznice za posetu kulturno-istorijskim spomenicama, dnevnice nastavnika koje se kreću od 25 do 30 evra po učeniku.


- Cena aranžmana zavisi od toga da li će deca biti smeštena u hotelu u centru grada, da li će imati polupansion, šta žele da posete - objašnjava Mirko Milovanović iz agencije "Viva travel". - Probleme imaju oni koji angažuju agencije koje nemaju iskustva. Jer, nemaju svi hoteli grejanje, neki imaju posebne sobe za ekskurzije i đacima "podvaljuju" sa skromnijom ishranom.

Prema rečima Dragane Soćanin, predsednika Udruženja roditelja, ne mogu predstavnici koji se nalaze u savetu odlučivati u ime svih roditelja. Kako ističe, oni se uglavnom dovode pred svršen čin, kako bi se ispoštovala procedura.

- Cene ekskurzija su vrlo visoke i mnogi roditelji ulaze u kredite kako bi priuštili putovanje svojoj deci, jer se u školi nalaze pod svojevrsnim vršnjačkim pritiskom da se ne izdvajaju - navodi Soćaninova. - Zbog tih stvari u drugi plan se stavlja bezbednost dece. Svake godine se nešto loše desi. Postavlja se pitanje šta smo mi naučili iz tih grešaka i tragičnih događaja. Tek kada se nešto desi traži se odgovornost, a takve događaje treba sprečiti.

Soćaninova ističe da bi, možda, trebalo promeniti proceduru odlučivanja, pa makar ona trajala i duže. Ceo postupak treba da bude transparentan i akcenat stavljen na bezbednost dece.

- Ako školski sistem nije sposoban da decu vrati živu i zdravu sa ekskurzija, neka ih ukine, pa kada to budu mogli, neka ih ponovo uvedu - poručuje Dragana Soćanin.


UPOZORAVAJUĆA STATISTIKA

U proŠloj godini saobraćajnoj policiji je prijavljeno 9.000 ekskurzija, pregledano je 15.860 autobusa, od kojih je 25 bilo tehnički neispravno. Prilikom redovne kontrole na putevima iz saobraćaja je isključeno 36 vozila. Kod 18 vozača ustanovljen je određen procenat alkohola u krvi, pred polazak na put.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
nije pio, al je imao alkohola u krvi, bio normalan sasvim al je spavao sam u sobi, mesecario ali nije tako poginuo, al ipak mi ne damo obdukciju...

a bre...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
HTC One
16 godina, da nije to malo rano za ekskurziju, ja sam sa 16 još bio u prvom srednje, a na ekskurziju smo išli na početku četvrtog.  Smile

Na ekskurziju se ide sve cetiri godine srednje skole.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.