Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:33:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbijo, glasaj za Milosa!  (Pročitano 5282 puta)
23. Nov 2008, 16:30:53
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Samsung XYZ1004
Srbiji ne treba spasitelj sveta!


Miloš Stanković (24), po mišljenju stručnog žirija „Gugla", ima najbolji izum koji bi mogao da sačuva Zemlju, a naša vlast ne želi da ulaže u njegove patente

Zamislite svet bez otrovnog dima iz fabričkih dimnjaka, bez smoga i automobile koji rade na vodonik. Sve to zamišljao je i beogradski naučnik Miloš Stanković (24) i snove pretočio u izume. Patentirao je do sada desetak pronalazaka, a svetska priznanja dobijao na međunarodnim takmičenjima. Poslednji dokaz njegove genijalnosti stigao je od ekspertskog tima internet pretraživača „Gugl", koji je Milošev univerzalni filter za prečišćavanje gasova proglasio za najbolji od 100.000 prispelih projekata.

Zemlja Srbija, čija se zastava nalazi na prvom mestu liste najboljih pronalazaka zahvaljujući njemu, odužila mu se počasnim pasošem s rednim brojem 10 i odbijanjem molbe da ulaže u njegova otkrića!

- Projekat kojim sam konkurisao je isti prečišćivač vazduha za koji sam ove godine dobio zlatnu medalju na međunarodnom sajmu „Arhimed 2008" u Moskvi. Reč je o filteru koji bi se ugrađivao u fabričke dimnjake i koji bi potpuno eliminisao emisiju štetnih gasova u atmosferu. To je sistem za odvajanje štetnih sastojaka izduvnih gasova pomoću separatora koji bi se kasnije uništavali. „Gugl" je ove godine prvi put organizovao veliki međunarodni konkurs povodom deset godina postojanja s temom „Ideje koje će spasti planetu" i moj projekat je ušao među deset najboljih na svetu. Finalno glasanje je 27. januara kada će biti proglašeno pet najboljih izuma na osnovu prispelih glasova. Za sada je napravljena lista od deset najboljih na osnovu glasanja naučnog stručnog tima koji je okupio „Gugl", i moj pronalazak je na prvom mestu - skromno predstavlja mladi naučnik svoj planetarni uspeh.

Pobeda na ovogodišnjem moskovskom sajmu obezbedila mu je više od medalje. Usledile su ponude iz inostranstva, a SAD je prva prepoznala važnost otkrića i ponudila mu mesto univerzitetskog profesora i stipendiju.



- Ponuda mi je bila neka vrsta moralne satisfakcije, ali sam je odbio jer želim da stvaram u svojoj zemlji. Želja mi je da u Srbiji počne proizvodnja mog filtera, čiju su važnost prepoznali vodeći naučnici u inostranstvu. Kada sam se vratio iz Moskve, obratio sam se mnogim firmama i državi za pomoć. Za većinu radnih mesta sam bio prekvalifikovan, a država je odbila da mi pomogne. Gospodin Đelić je obećavao pomoć mladim naučnicima tokom predizborne kampanje, ali je posle toga usledilo odbijanje. Razloga se više i ne sećam, nisu ni važni. To je bio motiv za prijavljivanje na „Guglov" konkurs. Honorarno radim u jednoj firmi i mogu pristojno da živim, ali ne i da ulažem u dalje patente - objašnjava Miloš.

Sve njegove projekte finansirali su roditelji, a otkrića kao što su pomenuti filter, eko-auspuh, magnetni motor, pokretna protivtenkovska mina i gorivna ćelija nastali su u garaži u Zemunu. Diplomirao je na Tehničkom fakultetu u Novom Sadu, gde je dobio specijalnu nagradu za najboljeg studenta, osvojio je brojne diplome, zahvalnice i medalje, ali ovaj počasni građanin Zemuna nikada nije dobio ni dinara od države za svoje izume i dalji rad.



- Prva stvar koju sam „konstruisao" bio je mali tenk koji sam sastavio od delova drugih igračaka kada sam imao tri godine. Takve stvari su me oduvek privlačile. Ideje mi dolaze same i mislim da svako može da pronađe odgovor za neki problem ako se potrudi. Član sam domaćih i međunarodnih udruženja pronalazača tako da sam stalno u toku s dešavanjima, a i internet mi mnogo pomaže. Uživam u tome što radim, ali uvek imam vremena za duge stvari. Volim sport, naročito plivanje i trčanje, imam devojku, živim kao svi moji vršnjaci. Nekima nije jasno kako sve uspevam da postignem, ali ja jednostavno imam dobar plan. Tačno znam šta ću i koliko vremena da radim, a ponekad imam u glavi raspored i za ceo mesec unapred - obrazlaže Miloš kako je „jednostavno" biti genije.

Bez trunke gorčine kaže da će, ako mu se planovi s „Guglom" pokvare, nastaviti s konkursima jer njih će bar uvek biti. Staloženost i optimizam mladog naučnika možda su njegov najbolji filter koji ga štiti od zatrovane atmosfere države u kojoj živi. Ostaje nada da će to biti dovoljno da svoj san ostvari u Srbiji, a ne negde daleko, gde se genijalnost i rad prepoznaju i cene.

Želi srpski brend


- Roditelji su mi najveća i jedina materijalna podrška. Trenutno honorarno radim tako da možemo malo više nego skromno da živimo, ali do sada nisam ništa zaradio od svojih pronalazaka. Želja mi je da obezbedim sredstva i da od izuma napravim srpski brend koji će biti priznat u svetu. Očekujem da će mi „Guglov" konkurs to omogućiti. Ako bih uspeo u tome, osnovao bih i fond za pomoć mladim naučnicima u Srbiji jer ovde o njima niko ne vodi računa. Trenutno sam se fokusirao na jedan izum i želim da prvo njega plasiram da bih imao novca da se posvetim i drugim, materijalno zahtevnijim pronalascima - navodi mladi naučnik.

Srbijo, glasaj za Miloša!


Internet pretraživač „Gugl" objavio je konkurs za najbolje ideje koje mogu da spasu planetu Zemlju na sajtu project10tothe100 , koji predstavlja najveći svetski konkurs za mlade inovatore. Ovaj sajt omogućava i glasanje za najbolji projekat. Preliminarni rezultati prikazani su na sajtu project10100previews , a na prvom mestu nalazi se Miloš Stanković i zastava Srbije.

- Konačni rezultati konkursa biće poznati nakon finalnog glasanja 27. januara 2009. godine. Za sada sam ja na prvom mestu, ali će konačni poredak zavisti od broja prispelih glasova ljudi koji posećuju ove sajtove. Voleo bih da ljudi iz Srbije glasaju za mene jer plasman među prvih pet obezbeđuje mogućnost realizacije projekta - kaže Miloš.

Izvor: Press

-----------------------------------------------------------------------------

Posto je drzava Srbija nadaleko poznata po tome da ignorise i zapostavlja svoje genijalne pojedince (a posle place za njima kad odu u inostranstvo) eto prilike da mi (posto drzava nece) zadrzimo bar jednog da ostane u nasoj zemlji.....tako da 27 januara 2009 glasajte za Milosa

Dakle, posto glasanje pocinje 27 januara 2009  na ovom sajtu www.project10tothe100.com samo ubacite svoju e-mail adresu i oni ce vas obavestiti kada da glasate....simple as that  Smile

Eto, posto uvek kukamo na drzavu kako nista ne cini da zadrzi talentovane mlade ljude u zemlji, sad imamo priliku da mi to uradimo, pa nemojte da ispadnemo isti kao i drzava na koju stalno kukamo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
zanimljvio, šteta što vlast ne želi da investira u njegove izume
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Qtek 小米
Па сада режим неће да инвестира, а већ следеће године и да жели неће имати од чега.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
               Власти није у интересу да инвестира у неког тако паметног . ножда их угрози на неки начин а они неће да ризикују .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Дадоше те, питао нас нико није!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4626
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Nokia E71
Naravno da cu glasati!
IP sačuvana
social share


"Srce heroja zauvek zivi ne mogu da ga ubiju
Srce heroja kuca vecno samo za Srbiju!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Samsung XYZ1004
@Gambino @somisto

I jedan i drugi ste potpuno u pravu....ali cela ideja i jeste da se zaobidje ova nasa glupava drzava i da pomognemo decku da mu projekat finansira Google (kad vec nece drzava).

Tako da.... klik na http://www.project10tothe100.com i ubacite e-mail adresu da vas obaveste 27 januara da glasate  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@Gambino @somisto

I jedan i drugi ste potpuno u pravu....ali cela ideja i jeste da se zaobidje ova nasa glupava drzava i da pomognemo decku da mu projekat finansira Google (kad vec nece drzava).

Tako da.... klik na http://www.project10tothe100.com i ubacite e-mail adresu da vas obaveste 27 januara da glasate Smile


bilo bi extra da to tako može.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Govna. Bitnije je da onaj retardirani princ koji ni srpski ne zna dobije 4.5 miliona evra za tri godine.  Smile Vesati na Terazijama, za bolje nisu...
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Samsung XYZ1004
@Gambino @somisto

I jedan i drugi ste potpuno u pravu....ali cela ideja i jeste da se zaobidje ova nasa glupava drzava i da pomognemo decku da mu projekat finansira Google (kad vec nece drzava).

Tako da.... klik na http://www.project10tothe100.com i ubacite e-mail adresu da vas obaveste 27 januara da glasate Smile


bilo bi extra da to tako može.  Smile

How it works?


Project 10100 (pronounced "Project 10 to the 100th") is a call for ideas to change the world by helping as many people as possible. Here's how to join in.

1. Send us your idea by October 20th.
Sorry, the submission deadline has passed. But you can still help us change the world:

2. Voting on ideas begins on January 27th. ...glasajte za Milosa  Smile
We'll post a selection of one hundred ideas and ask you, the public, to choose twenty semi-finalists. Then an advisory board will select up to five final ideas. Send me a reminder to vote.

3. We'll help bring these ideas to life.
We're committing $10 million to implement these projects, and our goal is to help as many people as possible. So remember, money may provide a jumpstart, but the idea is the thing.


Good luck, and may those who help the most win.


E sad, ako Google laze....ja skidam svu odgovornost sa sebe  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2008, 01:30:21 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
cuo sam za ovo ima neko vreme vec .... on ce to napraviti ovde ili negde na strani sad je na drzavi da vidi ima li koristi od toga Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:33:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.