Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:58:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbijo da li je vreme?  (Pročitano 3732 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Ma,ako novinari,i to pred izbore,kažu da smo najgori,onda smo sigurno najgori.

A ja sam se samo bio osvrnuo na tvoju opasku upućenu meni i Ravenu i objasnio ti zašto se nekad ne izdvajaju sredstva za ovakve bolesti. Nebitno je šta ja mislim,kažem ti zašto se to ne radi. Ako sam ja bolestan zbog toga, bolesno je i stotine miliona drugih ljudi,među njima i lekara,koji su pri istom stavu. Ali svidelo se to nekom ili ne,to je surova realnost. Ljudi se rađaju sa urođenim teškim bolestima i umiru svakog dana širom sveta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Повратио сам.

"Богат човек има 100 жеља, болестан само једну".
« Poslednja izmena: 18. Feb 2014, 01:11:19 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Jbg,dešava se. I to je surova realnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
и ти си хкј зликовац Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Citat
U ovom času na transplantaciju bubrega u Srbiji čeka 1.600 bubrežnih bolesnika. Problem je još apsurdniji kad se zna da je jedna transplantacija jeftinija od godišnje dijalize jednog pacijenta. Za jednog bolesnika dijaliza na godišnjem nivou košta 16.000 evra, bez lekova i bez mnogo analiza i snimanja koji ovi pacijenti moraju stalno da obavljaju. 
Politika

1.600 bubreznih bolesnika x 16.000 evra = 25 600 000 evra

Mi mislimo da je humano da se ljudi bolesni od bubrega liječe.

E pa, održavanje njih u životu nas košta 25 600 000 evra godišnje, minimum.

Jedno od rješenja je sljedeće:

Citat
– U Srbiji svaki pacijent kome je dijaliza potrebna dobija ovu vrstu medicinske usluge. U Ukrajini, na primer, koja ima približan bruto nacionalni dohodak kao i mi, ali čak 47 miliona stanovnika, imaju svega 2.700 bolesnika na dijalizi, a u Južnoafričkoj Republici ne podvrgavaju se dijalizi ljudi stariji od 50 godina. Kod nas dijalizu dobija svako kome je potrebna i uslovi lečenja su isti za sve, bez obzira na to da li je pacijent na dijalizi u Beogradu, Vranju ili Somboru – istakla je doktorka Dimković.

znači da ih pobijemo.

Drugi način bi bio da se promjeni svjest u narodu i više ljudi se odluči da donira organe i / ili dok se to ne desi da ih pošaljemo napolje na trasplantaciju.
Naročito klince.

Troškovi držanja u životu nekog kome je transplantiran bubreg drastično su niži od troškova dijalize + kvalitet života te osobe se drastično povećava.

Kardiolozi mole i preklinju da se vrati besplatan zubar. Koliko god da koštaju jeftiniji su od ugradnje pejsmejkera za srce propalo od trulih zuba.

Onkolozi mole i preklinju da se vrate obavezni sistematski pregledi - jedan pacijent lječen u posljednjoj ili predposljednjoj fazi raka, sem što nema šanse da preživi državu košta koliko i polovina neophodnih sistematskih pregleda.

itd itd.

Poenta je da moraš imati dugoročni plan kad krećeš da praviš sistemska rješenja.

Naši su taktičari. Oni vole da "uštede" sad i odmah. Tako se ministarka i direktor RFZO hvale da  su uštedili  25 miliona evra kupujući generičke lijekove.
Super.
Pošto su kupili lijekove od kojih su neki manje djelotvorni od originala, ljudi će bolesti koje se inače liječe za 2 nedelje, lječiti 4.
Ali to se ne vidi na prvu loptu. Tako da će moći godinu dvije da prodaju priču o uštedi, a do tad će već svi da zaborave da je ta bolest nekad rješavana za duplo kraće vrijeme.

A trpiće ljudi i njihovi poslodavci.  Ljudi će se roviti vraćati na posao i komplikacije će biti masovne i ozbiljne itd.

I ni ja ne sumnjam da u slučaju da ovi klinci dobiju neophodnu terapiju, neki drugi će je izgubiti.
Ako se pak ljudi organizuju i skupe pare u neki fond, naš RFZO će do da shvati kao podstrek da još više obaveza prebaci na građane i otvori novi prostor za kupovinu novih automobila, kreditiranje zaposlonih, šetanje zaposlenih od Bg do NS i sl.

Govnjiva motka se nameće kao jedino rješenje. Možda da povješamo par hiljada ljudi ovi koji dođu budu barem obzirniji u svojoj krađi.
A možda i ne...
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
E vidiš nisam znao za tu vezu između higijene zuba i stanja srca.  Smile  Smile Znam da konkretno gengivitis ima veze sa pankreasom zbog (ne)ravnoteže enzima u pljuvačci i stomaku,ali nisam znao da ima veze i sa zdravljem srca. Eto,naučih nešto danas. Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
E vidiš nisam znao za tu vezu između higijene zuba i stanja srca.  Smile  Smile Znam da konkretno gengivitis ima veze sa pankreasom zbog (ne)ravnoteže enzima u pljuvačci i stomaku,ali nisam znao da ima veze i sa zdravljem srca. Eto,naučih nešto danas. Smiley  Smile

Za dopunsko čitanje
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Odlično,hvala!  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Mozda ce ovo da zvuci okrutno, ali deca sa poremecajima (ako se otkrije na vreme) trebaju biti abortirana. Ja ne daj boze da imam dete takvo danas sutra, postupio bih isto. Em ce tom detetu zivot da bude nikakav, em ja nemam uslova da mu pruzim normalan zivot, ni lecenje, a i da mu pruzim lecenje ono ce da pati i dalje jer nece biti kao druga deca itd. 

Sto se tice ovog slucaja, slazem se sa hkj. Sto ne mole politicare nesto da urade? Oni su siti, napiti, boli ih tuki. meni nasao neko juce da sere kako mi Srbi iz dijaspore ne pomazemo Srbiji dovoljno. A sta to mi treba da uradimo?  Da finansiramo celu zemlju, i sve te pare na kraju ce opet politicari da pokupe. Ja dam uvek koliko mogu, nekad manje nekad vise, ali pare ne rastu na zemlji u inostranstvu.  Mi treba da pomognemo. I treba, i hocemo, kada pojedini prestanu da pljuju po nama sto smo otisli, neki od nas sto su morali, drugi jer im se ukazala prilika, a ti isti koji pljuju bi se sutra spakovali i otisli, i onda nikom nista kada oni odu u inostranstvo.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:58:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.