Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija vojno zaostaje za državama u regionu  (Pročitano 16852 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Zemunac,

Reorganizacija vojske je već izvršena.

Borbene komponente o kojima govoriš su 1, 2, 3 i 4. brigada Vojske Srbije, specijalna brigada u kojoj su padobranci iz Niša i diverzanti/protivteroristi iz Pančeva i mešovita artiljerijska brigada. Zatim vazduhoplovstvo i PVO sa dve avio baze i teritorijalni centri za obuku. Generalštab je reorganizovan u skladu sa NATO standardima koje koristi cela Evropa.

Sada treba raditi na konkretnim stvarima. Kasarne van grada, skladišta van grada (da se ne desi ponovo onaj cirkus u Paraćinu kada su granate letele oko kuća i ulica) unapređivati obuku, nabavljati novu tehniku. Ali ne budalaštine tipa S-300 jer nam to zaista niti je potrebno niti imamo novca za to. Treba prvo dobro opremiti vojnike koji rade u kopnenoj zoni bezbednosti jer to je nešto najkonretnije što vojska radi i što utiče na bezbednost naše države.

Što se tiče Kandahara, znaš moje mišljenje. Da smo poslali tamo vod ili četu profesionalaca, imali bi konkretne koristi na planu međunarodnih odnosa i lobiranja za naše nacionalne interese. Zato to rade i Švajcarci i Austrijanci i Šveđani i svi ostali, a radio je i Tito.
« Poslednja izmena: 14. Apr 2008, 19:19:47 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n80
Kako vam zvuči? Umjesto vojarne--fax, poduzetnička zona, dom za starije, škola.
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
Kako vam zvuči? Umjesto vojarne--fax, poduzetnička zona, dom za starije, škola.

Vrh druze, samo i vojska je bitan dio jedne drzave, pa koliko god ona mala bila...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Što se tiče Kandahara, znaš moje mišljenje. Da smo poslali tamo vod ili četu profesionalaca, imali bi konkretne koristi na planu međunarodnih odnosa i lobiranja za naše nacionalne interese. Zato to rade i Švajcarci i Austrijanci i Šveđani i svi ostali, a radio je i Tito.

Sto se tice Kandahara, svi znamo tvoje nebulozno misljenje. A kakve su to konkretne koristi na planu medjunarodnih odnosa, da li mozemo jednom makar da cujemo?  Smile Smile Smile

I sto da saljemo cetu cak tamo kad mozemo ovde lokalno sa Siptarima da organizujemo dilovanje heroina po Evropi? Em mnogo blize, em mnogo isplativije - samim tim daleko znacajnije za nase "nacionalne interese"...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Da kupimo po 1 . 500 tenkova,Mig 29 ukupno 50 komada,20 F16.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Dulisha,

Opet se ponašaš kao da si sišao sa drveta...vulgaran i neotesan. Kada odrasteš možemo da diskutujemo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
@ Danilo

prijatelju moj, nismo se razumeli. Pod borbenom komponentom ja podrazumevam osavremenjivanje tehnike i naoružanja, a ne dislokaciju i preimenovanje jedinica.

Kad si već pomenuo helikoptere, ja opet postavljam dilemu. Da li je preča nabavka borbenih aparata ili transportnih. Tu je naš mali nesporazum, ja mislim da je važnije prvo nabaviti i opremiti jurišno-desantnu helikoptersku jedinicu, pa tek onda u sledećoj fazi kupovati transportne ili sanitetske helikoptere.

Ista stvar i u kopnenoj vojsci, prvo osavremenjivanje 84-ki, pa onda nabavka oklopnih transportera (mada uz malo volje i para možemo sami da proizvodimo transportere, obučenih i kvalifikovanih ljudi za takvu proizvodnju svakako imamo, kao i potrebnih proizvodnih kapaciteta), pa onda zamena dotrajalog voznog parka (kamiona i džipova).

Da ne zaboravim, naravno, prvo nabavka najsavremenijih sredstava veze i komunikacije.

Kad sve to uradimo, onda treba da menjamo uniforme, epolete, gaće, potkošulje, dizajn i model vojničkih čizama i slične sporedne stvari.

IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
S 300 je samo san malih zemalja ( i siromašnih ). Međutim pvo sistem BuK je sasvim prihvatljiv kako cijenom tako i kvalitetom. A koliko znam kod nas postoje neki projekti modernizacije KuB-a. Za nevu ne znam. Dislokacija jedinica iz kasarni u baze je dug proces a nama hitno treba novih sistema u OS. Mislim da je 2010. krajnji rok da se nešto poduzme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Dulisha,

Opet se ponašaš kao da si sišao sa drveta...vulgaran i neotesan. Kada odrasteš možemo da diskutujemo Smile

Naravno, odgovor nisam ni ocekivao. Odgovor od prevaranta i prodavca magle ne mozes ni dobiti...  Smile Smile   Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Citat
Kad sve to uradimo, onda treba da menjamo uniforme, epolete, gaće, potkošulje, dizajn i model vojničkih čizama i slične sporedne stvari

@zemunac22, da li si služio vojsku? Ja sam 85e bio u JNA i nosio sam čojanu uniformu koja 20 godina nije oprana. Uniforma vojnika je važna!!! Važnija od kupovine Migova!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.