Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Србија се умирити неће!  (Pročitano 16594 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citat
A ti umesto ubacivanja svojih bisera, mogao bi dodati temi nešto konkretno i pametno...

naravno da bi mogao,a ti bi onda rekao da je to opšte poznata srpska istorija  Smile

jer ako treba englezi da mi objašnjavaju,da nije postojao Miloš Obilić ali zato oni imaju merlina,artura i ekipu,onda neka hvala
propustiću ovaj deo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung 
Потпуно је небитно како се звао Муратов убица. Народ му је наденуо име Милош Обилић.

Оно што је извесно је да га није убио неки Фљамур, Ређеп, Џафер. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Albanski izvor: Milosh Kopiliqi Albanski junak
Mi se njemu makar oduzili na pravi nacin.Kada covek prodje Kosovom i Metohijom nigde ne moze da naidje na spomeneik Kobilicvu ili kako god.Ono sto oni imaju jeste Skeder Beg,Klinton i ostali
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
Citat
Потпуно је небитно како се звао Муратов убица. Народ му је наденуо име Милош Обилић.
Оно што је извесно је да га није убио неки Фљамур, Ређеп, Џафер. Smile
Pošto se ne zna ko je ubio Murata, može da bude i Marko i Miloš, a isto tako može da bude i Ređep ili Fadilj.
Ali ja sam uzeo Miloša kao primer...mogao sam i "ko je živeo ovde prije".

Citat
Ono sto oni imaju jeste Skeder Beg,Klinton i ostali
Klinton-no comment
Kako ja znam Skender beg u početku ratovao protiv Turske...Pobedio ih pored Torviola 1444, 1445 i 1447 Dibra.

Citat
jer ako treba englezi da mi objašnjavaju,da nije postojao Miloš Obilić ali zato oni imaju merlina,artura i ekipu,onda neka hvala
Izvini, moja greška...kad sam rekao da je engleski izvor, mislio na engleski jezik...ne znam da li pisao Englez ili Francuz ili Finac.

Ali mi smo počeli diskusiju o hrišćanstvu šiptara...Ja sam izneo svoje mišljenje, ali ništa nisam čuo od vas...to nije diskusija nego ispit.
Šta je vaš stav?
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung 
Па није га могао убити Фљамур или Ређеп, јер турски извори говоре о непознатом српском витезу.

Што се Скендербега тиче, мати му се звала Војислава. Право шиптарско име, одиста! Smile

А отац му је био пореклом из Епира или Тесалије (нисам скроз сигуран), из неке грчке племићке породице.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
Otac mu je bio Gjon Kastrioti, neki gospodar srwednje Albanije (Mat, Kruje, Mirdite i Diber), ne znam da li je porodica Kastrioti Grčka plemićka porodica, ali može da bude. Za majku znam da je Vojislava(Vojsava) i iz familije Tribalda.
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Потпуно је небитно како се звао Муратов убица. Народ му је наденуо име Милош Обилић.

Оно што је извесно је да га није убио неки Фљамур, Ређеп, Џафер. Smile

Arbanasi u vreme kosovskog boja nisu bili muslimani, već hrišćani, tako da nisu imali muslimanska imena.

Ako se Muratov ubica zvao npr. Marko ili Miloš, to ne znači da je bio 100% Srbin. Arbanasi su tada imali hrišćanska imena i bili hrišćani, a zna se da su Arbanasi, između ostalih, bili najamnici na  srpskoj strani.

Sve u svemu, postoji više verzija na koji način je Murat ubijen, ostaje činjenica da su iz kosovskog boja profitirale samo dve osobe. Bajazit na turskoj strani i knez/despot Stefan Lazarević na srpskoj. Koje su dilove oni napravili, ne zna se sa sigurnošću, ali poznato je da su u kosovskom boju obojica izgubili očeve i obojica su se dokopali vlasti u svojim zemljama.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Arbanasi su tada imali hrišćanska imena i bili hrišćani, a zna se da su Arbanasi, između ostalih, bili najamnici na  srpskoj strani.
Dobro dosli smo do 1389 idemo sad dalje u proslost.Kada su ti Arbanasi dosli tu na to podrucje i ko ih je i kada pokrstio?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Citat
Arbanasi su tada imali hrišćanska imena i bili hrišćani, a zna se da su Arbanasi, između ostalih, bili najamnici na  srpskoj strani.
Dobro dosli smo do 1389 idemo sad dalje u proslost.Kada su ti Arbanasi dosli tu na to podrucje i ko ih je i kada pokrstio?

Nisu oni došli, ti Arbanasi su starosedeoci, mešavina lokalnih plemena (ilirskih, vlaških, slovenskih, grčkih) a pokrstili su ih Grci, kao i sve druge na Balkanu.

Problem nastaje kad su se lokalni, balkanski Arbanasi stopili sa kavkaskim Albancima koji su došli na ove prostore kao turski najamnici. Otada se gubi naziv Arbanas i nastaje novi narod Albanci (od kavkaskog toponima Albanija).

Vrlo je zanimljiva simbioza albanskog naroda, to se najbolje vidi kroz tumačenje njihovog jezika. Albanski jezik je, pored grčkog, jedinstven po tome što nema direktnih srodnih jezika. Međutim, u albanskom jeziku ima sličnosti sa vlaškim govorima, grčkim i jermenskim (kavkaskim) jezikom, što otprilike govori i koje genetske grupe tvore sadašnji narod šiptara. Znači, starosedeoci pomešani sa kavkascima.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung 
Потпуно је небитно како се звао Муратов убица. Народ му је наденуо име Милош Обилић.

Оно што је извесно је да га није убио неки Фљамур, Ређеп, Џафер. Smile

Arbanasi u vreme kosovskog boja nisu bili muslimani, već hrišćani, tako da nisu imali muslimanska imena.

Ako se Muratov ubica zvao npr. Marko ili Miloš, to ne znači da je bio 100% Srbin. Arbanasi su tada imali hrišćanska imena i bili hrišćani, a zna se da su Arbanasi, između ostalih, bili najamnici na  srpskoj strani.

Sve u svemu, postoji više verzija na koji način je Murat ubijen, ostaje činjenica da su iz kosovskog boja profitirale samo dve osobe. Bajazit na turskoj strani i knez/despot Stefan Lazarević na srpskoj. Koje su dilove oni napravili, ne zna se sa sigurnošću, ali poznato je da su u kosovskom boju obojica izgubili očeve i obojica su se dokopali vlasti u svojim zemljama.

Поента је другачија. Није га убио Шиптар. Једно су најамници, друго витезови.

Оно мало извора јасно говори да је страдао од српске руке.

Друга је ствар што измет кавкаски воли да присваја све живо, преко Александра Великог, до Марка Краљевића.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.