Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija opet na crnom šengenu?  (Pročitano 6213 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Damn those šiptari ....

A što se to nas tiče? Zar ne bi trebao madjar ili slovenac da odluči koga će da pusti u EU ? Njihovi službenici? Ako mi ovde moramo da izdamo pasoš svom državljaninu, onom tamo niko ne brani da kaže šiptaru ili cigi (a iza viona se vidi ko su) : ti ne može vamos, ajde mrš tamos ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Da su nam ostavili dovoljno industrije da ne umiremo od gledi i bede imali bi pravo da se bune, ovako bi im u paketu poslala i pedere pa nek Švabe objasne što su ranije prihvatali lažne azilante radi blaćenja Srbije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Citat
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najavio je danas istraživanje elemenata organizovanosti u slučaju lažnih azilanata i rekao da Srbija želi da primenjuje represivne mere pri prelasku granice, koje uključuju i oduzimanje pasoša, ali da Evropska unija to ne odobrava.


А да почнете да хапсите корумпирана говна у својим редовима, оне који издају пасоше шиптарима?
Грађани су Србије. Једино би могли да уведу да се уз захтев за пасош обавезно потписује изјава "не признајем отцепљење Косова и Метохије" или нешто слично. Наравно, увек је могуће и да се провера података и сл. отегне, јер је део државе одакле су ти грађани под окупацијом организоване разбојничке банде и сл.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
jednostavno moraju da dokazu da nisu uzeli dokumenta kvazi drzave zvane Kosovo....
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Đelić: Problem azilanata će biti rešen




Predsedniku EK Žoze Manuelu Barozu biće predat paket mera, koje je naša vlada pripremila za prevazilaženje ovog problema. – Đelić kaže da će zatražiti od svih zemalja EU da postupe kao Norveška i da Srbiju prepoznaju kao zemlju iz koje se ne može tražiti azil.



Vlada neće dozvoliti da ni na koji način bude ugrožena vizna liberalizacija, rekao je juče Božidar Đelić, potpredsednik vlade zadužen za evrointegracije, na javnom slušanju o „azilantima i izazovu koji nose migracije” u srpskom parlamentu. Đelić je naveo da su već preduzete mere, kao što je stroža kontrola na granicama, što je smanjilo broj zahteva za azil u zapadnoevropske zemlje za 35 odsto. Opozicija, međutim, oštro kritikuje vladu, jer „krivce za nastalu situaciju vidi u pripadnicima manjina i u EU, samo ne u sebi”.

Učesnici javne debate složili su se da su ekonomski i socijalni položaj glavni razlog za to što građani Srbije, uglavnom, pripadnici manjina, napuštaju zemlju i pokušavaju da dobiju politički azil, za šta nema osnova, pošto se u Srbiji poštuju ljudska prava. Rečeno je i da problem azilanata mora biti rešen tako da se ne ugroze ljudska prava i slobode tražilaca azila, ali ni vizna liberalizacija i sloboda kretanja svih građana.

Đelić je naveo da je broj tražilaca azila smanjen u svim zemljama, tako se Nemačkoj u aprilu obratilo 227 građana, Belgiji 106, a Luksemburgu 27. Vicepremijer je najavio i nove mere, pa će uskoro biti promenjen zakon, kojim se uvodi krivično delo organizovanja nelegalnih migranata, organizator će odgovarati krivično, a „azilant” prekršajno i biće mu ograničen ulazak u EU. On je rekao da će danas predati predsedniku Evropske komisije Žoze Manuelu Barozu paket mera, koje je naša vlada pripremila za prevazilaženje problema. Đelić kaže da će zatražiti od svih zemalja EU da postupe kao Norveška i da Srbiju prepoznaju kao zemlju iz koje se ne može tražiti azil. On je naveo i da su u 95 odsto slučajeva tražioci azila pripadnici nacionalnih manjina „ali to nikako ne može biti osnov za netrpeljivost prema manjinama, radićemo još više na terenu, na informisanju građana i na inkluziji”.

Dragan Marković, iz MUP-a, kazao je da je broj tražilaca azila u Srbiji sve veći, pa je 2008. bilo 77 azilanata, a u prva tri meseca ove godine ih je 603, uglavnom iz Avganistana, Irana i Pakistana, i istakao da se očekuje formiranje kancelarije za azilante pri MUP-u. Vladimir Cucić, komesar za izbeglice, rekao je da „ će vlada na današnjoj sednici doneti odluku o otvaranju novog azila, pošto ovaj jedan više nije dovoljan”.

Na neophodnost saradnje sa EU u rešavanju problema, ukazali su Laslo Varga, predsednik Odbora za evrointegracije, i Vladimir Petronijević, izvršni direktor nevladine organizacije „Grupa 484”, koji su organizovali javno slušanje.

Ivan Andrić (LDP) izrazio je nezadovoljstvo što „se većina mera u slučaju lažnih azilanata usmerava na rad policije, odnosno što se sve, manje-više, svelo na oduzimanje pasoša ili neizdavanje pasoša”. Poslanici iz Sandžaka Meho Omerović i Bajram Omeragić, rekli su da je neophodno rešavanje teškog ekonomskog položaja građana, posebno manjina. Omeragić je zamerio što se „naglašava uloga manjina u problemu azilanata, jer to stvara vrlo lošu atmosferu”.

Nada Kolundžija, šef poslaničkog kluba ZES-a, rekla je da je pojava lažnih azilanata dodatni znak državi da intenzivnije radi na popravljanju ekonomskog statusa građana, a za to „treba tražiti i podršku EU”.

Predstavnik švedske ambasade Bojrn Linderfalk kazao je da na rešavanju problema lažnih azilanata zajednički moraju da rade sve zemlje EU i Srbija i to uz poštovanje svih ljudskih prava i sloboda.

M. Č.

-------------------------------------------

Pojačane mere kontrole na granici

U okviru pojačanih mera kontrole putnika na graničnim prelazima ka zemljama šengenskog sporazuma, granična policija proverava svrhu putovanja putnika, povratne karte, kao i da li određena osoba ima dovoljno novca da ostane u zemlji u koju se zaputila, objašnjavaju u Upravi granične policije MUP-a Srbije.

– Policija, kao i do sada, na granici procenjuje ko je potencijalni lažni azilant i ta osoba se proverava. Ukoliko putnik ima odgovarajuće putne isprave, pitamo gde se i kojim povodom zaputio, da li je i koliko novca poneo za boravak i tražimo novac na uvid. Pored toga, proveravamo da li ima povratnu kartu i u pasošu proveravamo da li je ranije putovao u zemlje EU i kada se iz njih vraćao – objašnjavaju u policiji.

Slobodan Homen, državni sekretar Ministarstva pravde, izjavio je za jedan beogradski dnevni list da će MUP Srbije uskoro napisati uredbu o dnevnom novčanom iznosu koji će putnici u zemlje šengenske zone morati da imaju kod sebe prilikom prelaska granice.

– Taj iznos određuju zemlje šengenske zone i kreće se od 30 do 50 evra po predviđenom danu boravka na putovanju – izjavio je Homen.

D. S. V.

-----------------------------------

Halimi: Sačuvati viznu liberalizaciju

Oču­va­nje vi­zne li­be­ra­li­za­ci­je je za­jed­nič­ki in­te­res svih u Sr­bi­ji, za­klju­čak je ju­če­ra­šnjeg sa­stan­ka pred­stav­ni­ka Vla­de Sr­bi­je i pred­stav­ni­ka al­ban­ske na­ci­o­nal­ne za­jed­ni­ce.

Na sa­stan­ku u Be­o­gra­du raz­go­va­ra­li su mi­ni­star unu­tra­šnjih po­slo­va Ivi­ca Da­čić, mi­ni­star za dr­žav­nu upra­vu i ljud­ska pra­va Mi­lan Mar­ko­vić, je­di­ni pred­stav­nik al­ban­ske ma­nji­ne u Skup­šti­ni Sr­bi­je Ri­za Ha­li­mi iz Par­ti­je za de­mo­krat­sko de­lo­va­nje, pred­sed­nik op­šti­ne Bu­ja­no­vac Ša­ip Kam­be­ri i pred­sed­nik Na­ci­o­nal­nog sa­ve­ta al­ban­ske na­ci­o­nal­ne ma­nji­ne Ga­lip Be­ći­ri.

Mi­ni­star Da­čić je na kon­fe­ren­ci­ji za no­vi­na­re na­kon sa­stan­ka re­kao da će na gra­ni­ca­ma bi­ti po­ja­ča­na kon­tro­la ra­di sma­nje­nja bro­ja la­žnih azi­la­na­ta, ali je do­dao da će po­li­ci­ja po­što­va­ti ljud­ska pra­va i bez stva­ra­nja ani­mo­zi­te­ta pre­ma onim na­ci­o­nal­nim za­jed­ni­ca­ma iz ko­jih je naj­ve­ći broj azi­la­na­ta.

Da­čić je re­kao da će pred­stav­ni­ci vla­de o pro­ble­mi­ma la­žnih azi­la­na­ta usko­ro raz­go­va­ra­ti i sa pred­stav­ni­ci­ma rom­ske na­ci­o­nal­ne ma­nji­ne. Me­đu la­žnim azi­lan­ti­ma iz Sr­bi­je naj­vi­še je Ro­ma i Al­ba­na­ca. „Vi­zna li­be­ra­li­za­ci­ja ne sme bi­ti do­ve­de­na u pi­ta­nje”, re­kao je Ha­li­mi i po­ru­čio da na to­me za­jed­no tre­ba da ra­de pred­stav­ni­ci vla­de i čel­ni­ci al­ban­ske za­jed­ni­ce, kao i pred­stav­ni­ci evrop­skih ze­ma­lja u ko­je od­la­zi naj­ve­ći broj azi­la­na­ta.

Mi­ni­star za ljud­ska pra­va Mar­ko­vić je na­veo da je eko­nom­ska si­tu­a­ci­ja glav­ni raz­log zbog koje la­žni azi­lan­ti iz Sr­bi­je od­la­ze u ze­mlje Evrop­ske uni­je.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Juče išao za ličnu kartu. Naravno, ciganka u redu, sa 8oro dece. Ne ume da se potpiše, ali menja LK, da bi nsavila da dobija socijalno za decu. NJima deca služe kao izvor prihoda. Ta i takva će i da ide na zapad da traži "azil", a da je pitaš šta je Azil, nema pojma da ti kaže ...

Kada bi naši političari imali muda da donesu neke zakone, da pokupe i iz drugih zemalja, a ne samo pederskih, bilo bi dobro.

Što reče neko gore, da potpiše da ne priznaje Kosovo, i može pasoš.
Hoće bilo šta od ove države, ima i da da za ovu državu.
Ciganima ograničiti broj dece na 1 dete. I za to jedno može da dobije dozvolu ako podnese uverenje da ima posao, primanja, da ima završenu srednju školu, i uverenje od psihijatra da može da bude roditelj.

Molim lepo, to je zakon države. Kako može Kina kinezima da ograniči? Može i Srbija ciganima, Za šipare dole isto tako. Stroge kontrole. Ne možeš da pružiš detetu ono osnovno? Ide golo i boso, gladno i polužedno? Država ti oduzima dete, i "baca ga u mašinu", školovanje, učenje, pravljenje čoveka ofdd njega, spoobnog da radi a ne samo da se koti, i da kuka na državu, a uredno sve beneficije koristi ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Drzava u kojoj vlada korupcija i kriminal je sigurna zemlja, pa zemlje EU nece da prime azilante. ccccccccc
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 
Znaci opet sam budala sto nemam cro pasos  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ma nece nas. To se zezkaju da dajemo pare siptarima i ganjcima, ovaj rimljanima i albancima.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Sve je normalno,protok saobracaja i robe ljudske  se nesmetano odvija Smile
Nego,zasto je demonokratorima toliko stalo(vidi se da su zapenili,nevidjeno) da se ovaj liberalni rezim ne ukine..ybt,ko da im zivot zavisi od toga  Smile
Ko njima kakve i kolike pare donosi iz inostranstva i ko su kuriri  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.