Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija: Kako preživeti mesec sa prosečnom platom?!  (Pročitano 15510 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Cek bre. Jel' ces da se drzis teme, kandidujes na izborima ili da muvas zemske ovde ?  Smile  Kus bre, vracaj se na temu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 12.0a1
mob
Nokia C5-00
Клића је мултипрактик... Не препознајем га више, а био је кул тип
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Nokia 6220
Polako ljudi, mozda je stvarno hteo da sednu i piju kafu  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
Cek bre. Jel' ces da se drzis teme, kandidujes na izborima ili da muvas zemske ovde ?  Smile  Kus bre, vracaj se na temu.

ja sam se dokazao na konkvistadoru kada je to u pitanju Smile

a sto se tice plata, prosecnih, od njih ne moze normalno da se zivi, Srbija je prosle godine zaradila vise od prodaje softvera nego prodaje malina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
A da. Da ne gresim dusu. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Nokia 
ne znam šta bih ti rekla na ovo.. da,ima dobrih avatara,šteta što ih SF   više ne radi  Smile

pa ne znam, mislim da treba da prihvatis Smile

Nemoj Maslinasti,leba ti  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
svekar    Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 91
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
I ovde o prozivanju mosta i nemačima pojma... kako vam bre ne dosadi pitam se Smile

Da vam neko poklanja (znači ono, ne radite ništa a poštar vam donosi pare... ne idete ni sami po njih) 100 soma mesečno vi bi kukali kako vam je blato ispred zgrade.
Citat
Taj most ce unuci da nam otplacuju,tako da opusteno

Pa sta je tu cudno...
Svi Srbi od 1950 te na ovamo zive na racun svojih unuka.

Jedna recenica iz filma lepa sela lepo gore,objasnjava surovu realnost,nas i Titovih kredita,a ide ovako: "Dok vam je copavi zagorac trpao u dupe americke dolare,znali ste da kenjate o bratstvu i jedinstvu i da se smeskate jedni drugima,a onda je doslo vreme da svedete racune.Nema problema,samo sto ih niste ranije svodili,nego ste se 50 godina izdrkavali ovde,50 godina vozili skupa kola,karali najbolje picke,e sad kada se kita vise ne dize,ajde sad malo da se bavimo postenjem"... Surova istina,oni su bili posteni i svi su imali,a sada moras da gazis i krades da bi imao mozda i manje nego oni...

Nema to nikakve veze sa onim što sam ja rekao.

Moja greska,slucajno sam stavio i tvoj citat,posto sam mislio da se odozdo ide na citat,pa posle skapirao...
IP sačuvana
social share
НИКО НИЈЕ ТАКО БЕЗНАДЕЖНО ПОРОБЉЕН
ДО ОНИХ КОЈИ ПОГРЕШНО ВЕРУЈУ ДА СУ СЛОБОДНИ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Kupujemo jeftinije i lošije proizvode da bismo preživeli

Marija Škrbić    | 10. 01. 2012. - 21:00h | Komentara: 104
Kupovna moć građana u 2011. oslabila je za trećinu. Pod pritiskom brojnih poskupljenja mnogi su hranu i kućne potrepštine kupovali na pijacama. Potrošači koji su ostali verni radnjama mahom su se preorijentisali na kupovinu jeftinijih proizvoda slabijeg kvaliteta ili trgovačkih robnih marki, dok su mnogi spas tražili u kupovini u nekoj od susednih zemalja.

Zahvaljujući poskupljenjima litar dugotrajnog mleka građani su u decembru 2011. plaćali 16 odsto više nego u decembru 2010. Jaja su skuplja za 21 odsto, piletina 11 odsto, kafa 10,9 odsto... Cenovni udari nisu zaobišli ni energente ni usluge. Gorivo je u odnosu na decembar 2010. u decembru 2011. bilo skuplje oko 10 odsto, struja 13,5 odsto, gas od 10 do 15 odsto, grejanje od 7,5 do osam odsto.

Plate su sa druge strane manje-više ostale iste. Novembarska zarada u 2010. godini iznosila je 34.444, a u novembru 2011. 38.363 dinara. Mnogi, međutim, nemaju ni toliko budući da su zarade velikog broja građana u unutrašnjosti do 25.000 dinara.

SAMO NAJOSNOVNIJE
 
- Kada poplaćam mesečne računa, novac koji mi preostane nije dovoljan ni za najosnovnije. Mleko sam počela da kupujem svaki treći dan, a meso jednom nedeljno ili u dve nedelje, i to piletinu jer mi je najjeftinija. Da bismo se prehranili, stalno nešto mesim i već mi je svega preko glave. Odeću i obuću kupujem samo deci, i to baš kad mora - priča Ivana Marković iz Beograda, čija porodica mesečno živi sa 40.000 dinara.

Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača, kaže da je u poslednjih godinu dana kupovna moć oslabila za 30 odsto, a u poslednje dve za 60 odsto.

- Pod pritiskom besparice mnogi su nauštrb sopstvenog zdravlja i bezbednosti počeli da kupuju jeftinije proizvode sumnjivog kvaliteta, od hrane preko sapuna, šampona, kućne hemije do odeće i obuće - kaže Papović.

\U Pokretu za zaštitu potrošača Beograd ocenjuju da je životni standard građana u 2011. oslabio za 20 odsto.

- Građani su se odricali odmora, rekreacije, kulture, kupovine odeće i obuće, a mnogi su se okrenuli kupovini jeftinijih, a manje kvalitetnih namirnica - kaže Petar Bogosavljević.

Životni standard najbolji je u Beogradu, Novom Sadu i Vojvodini, a najlošiji na jugoistoku Srbije, kaže Predrag Kurčubić, direktor istraživanja u Ipsos stratedžik marketingu.

VELIKE KUPOVINE

- Čak 53,6 odsto građana smatra da im je finansijska situacija lošija nego pre godinu dana, a skoro polovina građana smatra da će njihov lični standard nastaviti da opada tokom 2012. U 2011. došlo je do promena potrošačkih navika. Broj potrošača kojima je cena najvažniji kriterijum prilikom odabira proizvoda ili mesta kupovine raste - kaže Kurčubić.

Istraživanje pokazuje i da svega 3,8 odsto građana na veću kupovinu troši više od 10.000 dinara, kao i da raste broj potrošača koji u veliku kupovinu koja podrazumeva trošenje preko 1.000 dinara ne odlaze nikad (24,4 odsto).
 
Visoke cene životnih namirnica

Prošla godina ostaće upamćena po visokim cenama osnovnih životnih namirnica. Hleb “sava” u jednom momentu koštao je 60 dinara po vekni, cena ulja je iznosila od 145 dinara za litar, šećera do 130 dinara, a brašna i do 90 dinara po kilogramu. Ove cene su zahvaljujući uredbama Vlade, ali i dobrom rodu u 2011, u drugoj polovini godine stabilizovane na nižem nivou. Krajem decembra Vlada je usvojila i uredba o ograničenju marži na 10 odsto za osnovne životne namirnice, pa su cene ovih proizvoda počele da padaju pre Božića. Tako je, na primer, u “Maksiju” juneći but bez kostiju sada jeftiniji za 23 dinara, pileće meso za 37, a som za 81 dinar po kilogramu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Citat
Kupujemo jeftinije i lošije proizvode da bismo preživeli

Lupetanje. Kupujemo ono što je na sniženju. Ne mora da znači da je proizvod loš.
Sem ako se ne misli na tehniku.
« Poslednja izmena: 11. Jan 2012, 18:50:26 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.