Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:52:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija i Madjarska - zasto se krije istina?  (Pročitano 8737 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
....
Madjari koji zive u Vojvodini ce biti zvanicno srbi a kuci i u skoli ce biti madjari.
To ti je evropski propis: kojoj drzavi pripadas, tu naciju nosis. Srbi u Rumuniji su rumuni srpskog porekla, isto i madjari. I madjari ce kod nas biti srbi madjarskog porekla.
Dobro si počeo, samo si loše završio. Mora da bude i u školi Srbin, jer ako ga školuješ na mađarskom, on će uvek biti nacionalni mađar. Ne nego školovanje obavezno na srpskom, a na jeziku nacionalnih manjina o svom trošku i organizaciji. Pa ako njegovo dete ne mrzi da ide u dve škole, mene to nema šta da tangira. To je sistem koji imaš na zapadu. Država organizuje školovanje na zvaničnom jeziku, a manjine, iseljenici itd oranizuju kulturne centre, zidaju Crkve, al sve o svom trišku. Zamisli sad da Turčin ode u lokalnu samoupravu u Nemačkoj i traži lovu za tursku školu i Đamiju. Išutirali bi ga na ulicu iz momenta. Mi smo Kosovo i izgubili jer smo se trudili da ih ne asimilujemo od 45. Asimilacija je normalan proces i dešavao se uvek. Da nema asimilacije ni jedan narod na svetu ne bi uspeo da oformi državu nikad. To je komunistički idiotizam sa kulturnim autonomijama nacionalnih manjina. Ja bi samo Rusinima i Romima dao kulturnu autonomiju, jer nemaju svoje države.
Pa mislim mora se zavrsiti vec jednom sa tim. Te jesam al nisam.
Uzmi bilo kog izbeglog koji je dobio englesko drzavljantvo, da kaze da nije englez. Da mu se qurchi, znas ja jesam al nisam, da vidis kako ce se provede.
I to ne na recima, nego ce dobiti i otkaz i sjebace mu svaku pomoc i jos ce mu reci: sikter tamo odakle jesi.
Svi su oni verni engleskoj kruni, vise od samih engleza. Ne smeta cak i da ne znas engleski. Nauci ces. Ako ne ti, tvoje potomstvo.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2009, 19:46:44 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
To sa kulturnim autonomijama je idiotizam. Zamisli sad hipotetički da Mađari dožive demografsku eksploziju, a ti mu još plaćao da održi nacionalnu svest. Umesto da se u 2-3 generacije uklopi u društvo, ti ga ostavljaš kao potencijalni problem. Ni sa Šiptarima ne bi imao problem da su oni ostali na 200-300 000, al nisu. Eno ti sad Srbija otvara odeljenje pravnog fakulteta na albanskom u Preševu. Obavezno državno i profesionalno školovanje isključivo na srpskom, a ko oće, ima para i slobodnog vremena nek otvara privatne škole, kulturne centre, verske objekte i sl. Ali bi ta pravila morali da prihvatimo i na Kosovu i u Hrvatskoj.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2009, 20:05:41 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Vidim da ti se nadigo pimpek na ovo srbin madjarskog porekla. Pa hajde da vidimno sta ces biti u evropi?
Cak te ni madjari ne priznaju za svog.
Pa, naravno da me Mađari ne priznaju kao svog... Smile
Ja sam rođen u Beogradu, Srbin po nacionalnosti, otac mi je iz okoline Valjeva...
Meni se čini da si me pomešao sa nekim...

Idi malo na zapad, pa vidi odakle su srbi koji su izbegli iz Hrvatske? From Croatia. ne prihvataju ni former Yugoslavija i bilo koja druga objasnjenja.Ni Sserbian from Croatia. On je bato hrvatskog porekla i nema tu vise nikakve dileme.
Idi ti i još jednom pročitaj ono što sam napisao.
Onda ćeš valjda videti da tamo piše da taj sistem važi u zap. Evropi i njihovim bivšim kolonijama. I, čemu sad onda priča ''idi malo na zapad'', kad ti ja napišem da to važi baš kod njih...?!

Nacionalna pripadnost se ne menja na osnovu toga kako menjaš državljanstvo.
Šta sa ljudima koji imaju dva državljanstva ?
Šta sa llicima koja su bez državljanstva ? Da li to znači da su oni ustvari bez nacionalne pripadnosti ?
Šta sa npr. državom BiH gde skoro niko ne govori da je po nacionalnosti Bosanohercegovac ?
Ili, šta je sa bivšom YUG u kojoj je svega 5% govorilo da su jugosloveni po nacionalnoj pripadnosti...ili šta je sa Albancima u Grčkoj koji i danas, kao i uvek, neće reći da su oni grci albanskog porekla...ili bilo kod drugog naroda i države koja je u srednjoj i istočnoj Evropi...itd...itd...?

Opet ti kažem...treba imati određeno predznanje da bi pričao o tim stvarima.
Ti ga očigledno nemaš, pa zbog toga lupetaš. Još to lupetanje uviješ u ambalažu ''to je evropski propis''...

Ne razumem kako dovodiš nacionalnu pripadnost sa tim kad te neko na granici pita odakle si, ili kad te na aerodoromu pitaju odakle dolazite...
IP sačuvana
social share
...obavljam prljave poslove za novac a protiv drzave i naroda...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Види се да си нов  Smile...ма шкорпи ти зна да оплеви по сваком,неважно ко је,не узбуђуј се!
« Poslednja izmena: 17. Okt 2009, 20:09:11 od bulajka »
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Vidim da ti se nadigo pimpek na ovo srbin madjarskog porekla. Pa hajde da vidimno sta ces biti u evropi?
Cak te ni madjari ne priznaju za svog.
Pa, naravno da me Mađari ne priznaju kao svog... Smile
Ja sam rođen u Beogradu, Srbin po nacionalnosti, otac mi je iz okoline Valjeva...
Meni se čini da si me pomešao sa nekim...

Idi malo na zapad, pa vidi odakle su srbi koji su izbegli iz Hrvatske? From Croatia. ne prihvataju ni former Yugoslavija i bilo koja druga objasnjenja.Ni Sserbian from Croatia. On je bato hrvatskog porekla i nema tu vise nikakve dileme.
Idi ti i još jednom pročitaj ono što sam napisao.
Onda ćeš valjda videti da tamo piše da taj sistem važi u zap. Evropi i njihovim bivšim kolonijama. I, čemu sad onda priča ''idi malo na zapad'', kad ti ja napišem da to važi baš kod njih...?!

Nacionalna pripadnost se ne menja na osnovu toga kako menjaš državljanstvo.
Šta sa ljudima koji imaju dva državljanstva ?
Šta sa llicima koja su bez državljanstva ? Da li to znači da su oni ustvari bez nacionalne pripadnosti ?
Šta sa npr. državom BiH gde skoro niko ne govori da je po nacionalnosti Bosanohercegovac ?
Ili, šta je sa bivšom YUG u kojoj je svega 5% govorilo da su jugosloveni po nacionalnoj pripadnosti...ili šta je sa Albancima u Grčkoj koji i danas, kao i uvek, neće reći da su oni grci albanskog porekla...ili bilo kod drugog naroda i države koja je u srednjoj i istočnoj Evropi...itd...itd...?

Opet ti kažem...treba imati određeno predznanje da bi pričao o tim stvarima.
Ti ga očigledno nemaš, pa zbog toga lupetaš. Još to lupetanje uviješ u ambalažu ''to je evropski propis''...

Ne razumem kako dovodiš nacionalnu pripadnost sa tim kad te neko na granici pita odakle si, ili kad te na aerodoromu pitaju odakle dolazite...



Ja sam to napisao pod pretpostavkom da smo i mi u evropi, a da hocemo da se prikljucimo pravilima igre.
Dvojno drzavljanstvo se resava tako sto si drzavljanin tamo gde si prijavljen, a ono drugo ti je 'hoby'. Smile
Jednom zauvek : gde placas porez tamo pripadas.
Stranac koji kod nas otvara firmu, uzme reizident, placa porez ovde i strogo pazi da njegova drzava ima potpisan ugovor o nedvostrukom oporezivanju sa nama. Sve se to resava kroz pravne podsticaje.
Vidim ja da tebi smeta da budes srpski madjar, ali tako te tretiraju i samo madjari.
Ovde oko nacionalne manjine ima tendencija da covek bude u Srbiji veci madjar od madjara i veci akbanac od albanaca.Nikome ne smeta ni jezik ni obicaji ni negovanje istih. Ali hajde da srbin u Rumuniji pocne da oblaci chetnichke uniforme, pusta bradu i preti klanjem. Prvi mu je udaru papa. Smile
E to ne moze, jer je on rumun i rumuni nisu u nikakvoj zavadi sa 'papom', bez obzira sto su pravoslavci.
Ali zato je srpska kafana uvek puna, jer ima dobrog lokanja,dobrih zenski(mahom ciganke) dobre muzike,  na dve note pa se i rumuni skupljaju ko muve na g*no.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
...
Ja bi samo Rusinima i Romima dao kulturnu autonomiju, jer nemaju svoje države.
Русини имају Украјину. Технички, и Цигани имају Индију.  Smile
« Poslednja izmena: 20. Okt 2009, 15:10:35 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Ma svi ste vi slepi od mrznje pa ne razumete kako se gleda ta kulturna autonomija. Srpski pesnik Ivan Muncan, pise na srpskom, je rumuski pesnik na srpskom jeziku. On je deo rumunske bastine. Madjarska literatura iz Vojvodine je srpska bastina. Bogatsvo jezika kulture uslova da se razvije. ne pripada to madjarima.
Dakle tako gledaj. Ona svabica iz temisvara sto je dobila Nobelovu nagradu za literaturu pise na oba jezika: rumunski i nemacki. Dobila je nagradu za delo napisano na rumunskom. Rumuni vec slave svoju Nobelovu nagradu, bez obzira sto se zena preselila u Nemacku i koristi nemacko drzavljanstvo.
Svabica do jaja, ostace vecito rumunka.

Svi nasi madjari, pisci umetnici, kompozitori, treba da budu deo srpske bastine.
U Srbiji srbi mogu i madjarski i ciganski i rusinski i rumunski. To je poenta.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
....
Madjari koji zive u Vojvodini ce biti zvanicno srbi a kuci i u skoli ce biti madjari.
To ti je evropski propis: kojoj drzavi pripadas, tu naciju nosis. Srbi u Rumuniji su rumuni srpskog porekla, isto i madjari. I madjari ce kod nas biti srbi madjarskog porekla.
Dobro si počeo, samo si loše završio. Mora da bude i u školi Srbin, jer ako ga školuješ na mađarskom, on će uvek biti nacionalni mađar. Ne nego školovanje obavezno na srpskom, a na jeziku nacionalnih manjina o svom trošku i organizaciji. Pa ako njegovo dete ne mrzi da ide u dve škole, mene to nema šta da tangira. To je sistem koji imaš na zapadu. Država organizuje školovanje na zvaničnom jeziku, a manjine, iseljenici itd oranizuju kulturne centre, zidaju Crkve, al sve o svom trišku. Zamisli sad da Turčin ode u lokalnu samoupravu u Nemačkoj i traži lovu za tursku školu i Đamiju. Išutirali bi ga na ulicu iz momenta. Mi smo Kosovo i izgubili jer smo se trudili da ih ne asimilujemo od 45. Asimilacija je normalan proces i dešavao se uvek. Da nema asimilacije ni jedan narod na svetu ne bi uspeo da oformi državu nikad. To je komunistički idiotizam sa kulturnim autonomijama nacionalnih manjina.

Pa u Evropi imas Baske, juzne Tirolce, Sorbe, Dance kao manjinu u Nemackoj itd. i svi imaju status manjina, dvojezicne table, radio na svom jeziku itd
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Стаљин вас је убијао, али није довољно !
tacno tako. Bilo mi i rusi 300 miliona, sada je mi i rusi 200 miliona a uskoro ce biti mi i rusi 100 miliona. Trebalo je malo vise. Neki milosrdan Dzugashvili. Smile Smile Smile

Pa nije ni veliki Staljin savrsen i besmrtan  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Danilo Kis  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:52:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.