Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija 2010: Sin umro od gladi, majka na samrti!  (Pročitano 8509 puta)
27. Okt 2010, 13:52:50
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Nokia ispo iz modu
VLADIČIN HAN 27. 10. 2010

PRESS

Horor kod VladiČinog Hana: Sin nađen mrtav, majka u teškom stanju
Srbija 2010: Sin umro od gladi, majka na samrti!

Vlastimir Petrović (44) umro od gladi i iscrpljenosti. Telo danima ležalo u trošnoj kućici. Nepokretna majka Zagorka (80) prebačena u bolnicu

Nezapamćena tragedija u selu Ljutež kod Vladičinog Hana. U trošnoj, seoskoj kućici, od gladi, bede i siromaštva umro je Vlastimir Petrović (44), dok je njegova nepokretna majka Zagorka (80) u stanju potpune iscrpljenosti, gotovo na samrti, prebačena u bolnicu.

Vlastimirovo telo, koje je danima ležalo na podu straćare u selu Ljutež, pronašle su komšije juče ujutru. Oni su, zabrinuti što Vlastimira nisu viđali danima, svratili da vide šta je s njim. Pozvali su odmah policiju i Hitnu pomoć. Kada su ovi stigli, starica je bila u teškom stanju, dok su kod sina mogli samo da konstatuju smrt. Lekari su potvrdili da je Vlastimir bio mrtav već nekoliko dana. Od lica su mu ostale samo kosti, jer su ga pojele mačke, a nepokretna majka je to sve vreme gledala.

Zagorka je prebačena u vranjsku bolnicu, u teškom opštem stanju, iznemogla, izgladnela...

Zgroženi i lekari

Ljutež je neprohodno planinsko selo. Do njega se stiže samo terenskim vozilima. Ima oko pedesetak stanovnika, mahom starijih ljudi. Kuće su udaljene jedna od druge i po nekoliko kilometara. Žitelji Ljuteža su zgroženi prizorom u kući Petrovića. Komentarišu da svi mogu da pomru od gladi, a da nikoga ne bude briga.

- Ubi nas ova beda, svi živimo od neke socijalne pomoći, stari smo i nemoćni, plašimo se da i nas čeka ovakva sudbina - čuli smo od njih desetak koji su se okupili na ulazu u selo.

Ljubisav Stanisavljević, prvi komšija iz kuće udaljene oko kilometar, prvi je ugledao stravičan prizor.

- Danima nisam video Vlastu u selu. Nije ni po hleb silazio, pa sam pozvao komšinicu i otišli smo do njegove kuće. Svetlo je bilo upaljeno i napolju i unutra. Pozvao sam ga nekoliko puta i kada se niko nije odazvao, ušli smo. Prizor je bio stravičan, još ne mogu da se smirim. Kuća je bila puna mačaka koje su jele mrtvog Vlastu, a jadna Zaga nije mogla ništa da uradi. Bila je nepokretna i iscrpljena od gladi - priča kroz suze Ljubisav.

NIKO NIJE OBAVEŠTEN

U Centru za socijalni rad u Vladičinom Hanu nisu hteli da daju nikakve zvanične informacije. Samo su nam rekli da znaju o kojem je slučaju reč, ali da ni o čemu drugom nisu obavešteni. Predsednik opštine Nenad Mitrović, koji je za sve saznao od medija, rekao nam je da, nažalost, u tom kraju mnogo ljudi nema ni za hranu. Vladičin Han je najsiromašnija opština u Srbiji, gde radi samo nekoliko stotina ljudi, a prosečna plata je 15.000 dinara.


Lekari Hitne pomoći potvrđuju za Press da sličan prizor nisu nikada videli.

- Dugogodišnji sam medicinski radnik, ali ovako nešto nisam nikada video, da ljudi onako žive u današnje vreme, da umiru od gladi i da njihova tela jedu životinje, stvarno je strašno i neverovatno - opisuje vidno potresen dr Dika Stevanović, lekar Doma zdravlja u Vladičinom Hanu i dodaje:

- Vlastimir je umro najverovatnije od gladi, tu sam mogao samo da konstatujem smrt. Zagorka je bila takođe u vrlo teškom stanju. Video sam dekubitis na leđima, rane po celom telu, nije bila u stanju ni da govori. I za nju sam siguran da danima ništa nije jela.

Među okupljenima meštanima bio je i Zoran Savić, Vlastimirov brat od tetke. Dugo je skupljao snagu da uđe u kuću i stavi telo u sanduk:

- Ne mogu da uđem, to mi je brat. Sve je spremno za sahranu, nekoliko meštana mi je pomoglo, ali mnogo je teško kad saznate da vam je brat umro od gladi. Nisam mogao da mu pomognem. Sa porodicom živim u selu Prekodolce i ja jedva spajam kraj sa krajem. Kako da uđem u kuću? Šta da radim? - jeca Zoran.

fakti
- U Srbiji je siromašno između 600.000 i 750.000 ljudi
- Socijalnu pomoć u Srbiji prima 175.000 osoba
- U narodnim kuhinjama jedan obrok dnevno dobija 36.000 siromašnih
- Među korisnicima narodnih kuhinja je i 2.000 dece
- Najsiromašnije opštine u Srbiji su Vladičin Han, Kuršumlija, Crna Trava, Svrljig i Brus


Vlastimir Petrović je sahranjen juče na seoskom groblju, u prisustvu nekoliko meštana i rođaka.

Živeli u teškoj bedi

Petrovići su živeli u teškoj bedi, jedini prihod im je bila porodična penzija nasleđena od Zagorkinog pokojnog supruga. Centar za Socijalni rad je svojevremeno hteo staricu da smesti u neku adekvatnu ustanovu, ali sin nije dao odobrenje.

- Nije Vlasta hteo da potpiše, a on je njen staratelj. Izgubio bi pravo na penziju, pa se plašio da neće imati od čega da živi, jer je ostao bez posla - tvrde meštani Ljuteža.

CRNA HRONOLOGIJA
5. jun 2010 - Vidosava Stanković (80) iz Dobrotina kod Leskovca umrla od gladi, jer ona i sin Petar četiri meseca nisu primili socijalnu pomoć
10. jun 2010 - Ilonka Zamborski (58), štićenica Doma za negu starih i nemoćnih u Malim Pijacama kod Kanjiže, umrla od neuhranjenosti
1. jul 2009 - sestre Siglidu Janković (90) i Mariju Mustafić (86) poštar pronašao mrtve u stanu u Knez Danilovoj ulici u centru Beograda. Najverovatnije umrle od gladi
19. februar 2009 - bračni par Mićić, Borisav (89) i Dušanka (85) iz Bradarca kod Požarevca, umrli od gladi i zime
8. januar 2009 - Beskućnik Đuro M. (60) pronađen mrtav u napuštenoj trafo-stanici u Kraljevu
10. decembar 2008 - Dragiša Đorđević (56) iz Kragujevca, bivši radnik „Zastave", umro u Kliničkom centru Kragujevac od posledica izgladnjivanja
11. januar 2008 - Dragoslav (82) i Ljubinka (75) Petrović iz Lapova umrli od gladi i hladnoće


Извор
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Eto ga Srpski holokaust, glada, beda, tuga i zalost
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
 Država Srbija se nikad nije brinula o ovakvim slučajevima. Ko je pametan zbrisao je odavde , ko nije ili radi ko stoka (ako može) ili umire od gladi.

 I ovi drugari sa diplomama visokih škola ( i ja sam jedna budala od njih) , bolje da gledaju kako da zbrišu odavde , naravno ako nisu neki zatucani patrioti pa im se ne ide iz Srbije. Druga opcija je .............ma znate i sami.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
katastrofa, i gde su tu socijalni radnici, gde je osoblje doma zdravlja, opština, crkva. Niko nigde. A onda se čudimo što nas pometlaše šiptari
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Strašno Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
chovek da se zapita zashto placamo porez ? . verovatno da bi se odrzavale pederske parade i da bi murija mogla da premlacuje narod ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
I da bi čuvali reptilušu klinktonku i da na sve to ode suma sumarum: 150 miliona dinara a ljudi umiru od gladi jebote  Smile Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Nokia ispo iz modu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Imam ja u susednom stanu ovakvu porodicu, nesposobnu za život. Kopaju po đubretu, stalno su po bolnicama, imaju gomilu đubreta i sve im smrdi na fekalije, ali niko iz opštine, doma zdravlja, inspekcija neće da se postara za njih. Socijalne radnike nažalost zanima samo ako mogu da nađu babu ili dedu koji imaju stan pa da srede doživotno izdržavanje za nasledstvo.

Verovatno je taj sin bio alkos ili retard, što ne opravdava kompletan socijalni sistem za zatvaranje očiju pred problemima. Eto juče na TV je bila emisija o nekoj zapuštenoj porodici u selu kod Užica, pa su uz malo akcije sponzora i novinara ljudima obezbedili da se kuća sredi, promeni nameštaj, otac pošalje na operaciju koju nije mogao da plati jer nema socijalno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Apple iPhone SE 2020
A komsije?
Gde su tu komsije?
Gde je to cuveno srpsko bratoljublje ili kako li vec?

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.