Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:47:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi u "ratnom dnevniku" vermahta  (Pročitano 232875 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
e sad ti ga pretjera ja pricam o propagandi u 2 sv, ratu a ti o bankama  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Samo ilustriram kako je to kada ti tudji zele "pomoci"
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 413
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
   
Nedic,Ljotic i Draza su veliki Heroji,ali sva njihova ponasanja u 2.svetskom ratu, su bila, da ne izgube populaciju nad narodom,jer bi onda sve izgubili.Sve u svemu, svi su oni zajedno suradjivali neko snekim lakse a neko snekim malo teze.Da smo tada bili sa sa Nemcima u 2.svetskom ratu sada bi Srbija cvetala,pogledajte ostale bivse Fasisticke zemlje.Isto tako   sada  Tadic,Kostunica i Nikolic svi misle dobro za Srbiju i ponasaju se samo da ne izgube populaciju u Srbiji,a svi imaju jedan cilj, da Srbiji bude bolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
extra članak Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Ako se kanis pobijediti ne smijes izgubiti

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 6233
Evo samo mali dodatak o paktu... tek da se zna

НОТА ИТАЛИJАНСКЕ ВЛАДЕ ОД 25. МАРТА 1941. ДРАГИШИ ЦВЕТКОВИЋУ КОJОМ СЕ ПОТВРЂУJЕ СПОРАЗУМ ДА У ТОКУ РАТА СИЛЕ ОСОВИНЕ НЕЋЕ ПОСТАВЉАТИ ЗАХТЕВ ЗА ПРОЛАЗ СВОJИХ ТРУПА ПРЕКО JУГОСЛОВЕНСКЕ ТЕРИТОРИJЕ

Министар иностраних послова
Беч, 25. март 1941–ХIХ

    Екселенциjо,
    "С позивом на разговоре коjи су били вођени поводом данашњег приступања Jугославиjе Пакту триjу сила, имам част да Вашоj Екселенциjи у име Краљевске Италиjанске Владе са овим потврдим споразум између Влада Сила Осовине и Краљевске Jугословенске Владе о томе, да Владе Сила осовине за време рата неће упућивати Jугославиjи захтев да дозволи пролаз или превоз трупа преко jугословенске државне териториjе."
    Екселенциjо, примите израз мог наjвећег поштовања.
ЋАНО

    Екселенциjи
    Председнику Jугословенске владе
    Госп. Цветковић


Априлски рат 1941, Београд 1987, докуменат броj 118, стр. 330-331.

НОТА НЕМАЧКЕ ВЛАДЕ ОД 25. МАРТА 1941. ДРАГИШИ ЦВЕТКОВИЋУ КОJОМ ВЛАДЕ СИЛА ОСОВИНЕ ПОТВРЂУJУ СВОJУ ОДЛУКУ ДА НЕЋЕ ТРАЖИТИ НИКАКВУ ВОJНУ ПОМОЋ ОД JУГОСЛАВИJЕ

Министар иностраних послова Раjха
Беч, 25. март 1941.

    Господине министре председниче!
    У вези са разговорима одржаним поводом данашњег приступања Jугославиjе Пакту триjу сила, имам част да Вашоj Екселенциjи у име Владе Раjха овим потврдим споразум између влада сила Осовине и Владе Краљевине Jугославиjе о следећем.
    Узимаjући у обзир воjну ситациjу Немачка и Италиjа обећаваjу Jугословенскоj влади да са своjе стране неће постављати захтев за воjну помоћ. Ако Jугословенска влада ма у коjе време буде сматрала да jе у њеном интересу да узме учешћа у воjним операциjама сила Осовине, онда ће Jугословенскоj влади бити препуштено да са силама Осовине закључи потребне воjне споразуме.
    Молећи Вас да предње саопштење чувате у строгоj таjности и да га обjавите само у договору са владама сила Осовине, користим ову прилику, господине министре председниче, да Вам изразим своjе одлично поштовање.
Jоахим фон РИБЕНТРОП

    Његовоj Екселенциjи
    Министру председнику Краљевине Jугославиjе
    Господину Цветковићу


Априлски рат 1941, Београд 1987, докуменат броj 113, стр. 322.

НОТА НЕМАЧКЕ ВЛАДЕ ОД 25. МАРТА 1941. ДРАГИШИ ЦВЕТКОВИЋУ КОJОМ СЕ ПОТВРЂУJЕ ОДЛУКА О ПОШТОВАЊУ СУВЕРЕНИТЕТА И ТЕРИТОРИJАЛНОГ ИНТЕГРИТЕТА JУГОСЛАВИJЕ

Министар иностраних послова Раjха
Беч, 25. март 1941.

    Господине министре председниче!
    По налогу и у име Немачке владе имам част да Вашоj Екселенциjи саопштим следеће:
    "Поводом приступања Jугославиjе Пакту триjу сила коjе jе данас учињено, Немачка Влада потврђуjе своjу одлуку да ће увек поштовати суверенитет и териториjални интегритет Jугославиjе".
    Примите, господине председниче, уверење о мом одличном поштовању.
Jоахим фон РИБЕНТРОП

    Његовоj Екселенциjи
    Министру председнику Краљевине Jугославиjе
    Господину Цветковићу.


Априлски рат 1941, Београд 1987, докуменат броj 112, стр. 321.
IP sačuvana
social share
Ako se kanis pobijediti, ne smijes izgubiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ево га део Хитлеровог говора у рајхстагу у вези напада на Југославију 1941:


-Moji poslanici,clanovi nemackog Rajhstaga! Vecina od vas,pre svega vi,moji stari partijski drugovi,znate koliko sam se trudio da izmedju Nemacke i Jugoslavije uspostavim korektne odnose razumevanja cak prijateljstva.Ja sam u tom pravcu godinama radio. Verovao sam da su me u tom nastojanju pomagali pojedini predstavnici ove zemlje,koji su,kao i ja,izgleda smatrali da se od tesne saradnje nasih dveju zemalja moze ocekivati samo korist. Kad se pak Balkanu,usled britanskih intriga,priblizila opasnost da pre ili kasnije bude uvucen u rat,moji napori su se tim vise povecavali da ucinim sve ,kako bih sacuvao Jugoslaviju od tako opasnih zapletaja. Nas ministar inostranih poslova,partiski drug fon Ribentrop,u ovom smislu je sa njemu svopstveni strpljenjem i genijalnom istrajnoscu u mnogobrojin sastanicima i razgovorima uvek ukazivao na celoshodnost,sta vise nuznost,da se bar ovaj deo Evrope sacuva od nesrecnog rata. On je u tom smislu podneo jugoslovenskoj vladi predloge koji su bili tako lojalni i inzvaredni da je izgledalo da se u tadasnjoj Jugoslaviji umnozavaju glasovi koji zastupaju takvu tesnu saradnju.

Stoga je sasvim tacno kad ministar Halifaks danas izjavljuej da nije bila nemacka namera da izazove rat na Balkanu. Da,tacno je da je suprotno tome nas posteni cilj bio da putem uspostavljanja tesne saradnje sa Jugoslavijom mozda po mogucnosti postignemo i pravedno snosljivo likvidiranje italiansko-grckog konflikta. Duce je ne samo odobrio pokusaj da se Jugoslavija dovede u tesnju interesnu zajednicu sa nasim miroljubivim ciljevima,nego je to svim sredstvima pomogao.

Tako najzad je bilo mogucno pobuditi jugoslovensku vladu da pristupi paktu Triju sila,koji Jugoslaviji nije stavljao nikakve zahteve ,vec je ovoj zemlji samo pruzio preimucustvo. Jer,to moram konstatovati radi istorijske istine da ovim paktom i dopusnkim sporazumom koji je bio pridodat Jugoslavija nije bila obavezna da pruza nikakvu pomoc. Naprotiv,Jugoslavija je od sila potpisnica Trojnog pakta dobila svecano obecanje ne samo da se od nje nece traziti nikakava pomoc,vec smo bili spremni da se unapred odreknemo svakog transporta ratnog materijala preko jugoslovenske teritorije.Sem toga Jugoslavija je na izriciti zahtev svoje vlade dobila garantiju da ce u slucaju teritojalnih promena na Balkanu dobiti prilaz Jegejskom moru,koji je izmedju ostalog trebao obuhvatiti i grad Solun. Tako da je 25.marta potpisan u Becu jedan pakt koji je mogao da obezbedi mir na Balkanu.


Razumecete,moji poslanici,da sam tog dana s'jednim doista srecnim osecanjem napustio ovaj lepi grad na Dunavu ne samo stoga sto sam smatrao da je time jedan gotovo osmogodinsnji spoljno-politicki rad izgledao nagradjen,ne,ja sam isto tako verovao da bi time mozda jos u poslednjoj minuti mogla da postane izlisna nemacka intervencija na Balkanu.

Dva dana kasnije potresla nas je vest o prevratu jedne klike placenih pucista koji su izvrslili ono delo koje je engleskog premijera pobudilo da u odusevljenju usklikne da najzad ima da saopsti nesto dobro.

Vi cete dalje razumeti,moji poslanici,sto sam odmah dao naredbu za napad. Jer nemogucno je da se na ovaj nacin postupa da Nemackim Rajhom. Ne moze se dugo godina moliti za jedno politicko prijateljstvo. Nemogucno je isto tako zakljuciti jedan sporazum koji samo jednom donosi koristi,pa zatim doziveti da se na ovaj nacin prekonoc prekrsi,vec da se kao odgovor insultira predstavnik Nemackog Rajha da se vojni atase ugrozava,da se pomocnik ovog vojnog atasea rani,mnogobrojni dugi nemci zlostavljaju,da se demoliraju biroi,skole,izlozbene prostrorije,i tako dalje,da se ruse stanovi drzavljana Rajha i da se nemacki sunarodnici gone i ubijaju kao divljac.

Ja sam,to bog zna,hteo mir. Ako pak jedan ministar Halifaks sa porugom izjavljuje da se to vrlo dobro znalo i da su nas upravo zbog toga prinudili da se borimo,tako kao da je vo neki narociti trijumf britanske drzavnicke vestine,tada ja protiv takve zloce ne mogu nista uciniti da vec interese Rajha zastitim sredsvima koja nam bogu hvala stoje na raspolaganju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Reichstag je Hitler raspustio nakon sto je uveo vanredne zakone, tj. posle paljevine istog, izbora nakon 1933 nije ni bilo do pada Nemacke a politicke stranke su sve bile raspustene do NSDAP-a, tako da nemam pojma kome je Hitler drzao govor
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson Vivaz
Činjenica je da su nas Englezi iskoristili da bi olakšali svoj položaj na zapadnom frontu i u Grčkoj.  Pitanje je da li bi Kraljevina Jugoslavija uspela da ostane neutralna u II svetskom ratu i šta bi se desilo posle poraza Nemačke, kao što je takođe činjenica da bi 2 000 000 Srba preživelo taj rat.
Kako god se okrene: bi šta bi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Komunisti bukvalno nisu ni metka ispalili,a krivi su za sve omazde nacista.Prvo sam saznao iz dnevnika,a drugo iz vaših postova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Zanimljiva tema Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 08:47:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.