Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi narod najstariji  (Pročitano 7024 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
A na Atlantidi se naravno jeo najbolji burek  Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Mislim, nemojte me shvatiti pogresno, ja ne preterujem u smislu da mislim da su Srbi pre ameba, ali da verujem da spadaju u stare civilizacije - verujem. Da za to postoji dovoljno dokaza, postoji. U staro vreme nisu pisali cirilicom, to pismo je nastalo kasnije. O jeziku starih Srba, zacudo, nista nije ostalo, tako da za sada nemamo pojma kojim su jezikom pisali, ali mozda ce se i to saznati jednog dana.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Hvala Bogu,postojimo skoro 1500 godina i ne smemo dopustiti da nas neko pokori Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Mi Srbi i dalje sami sebe smaramo pricom kako smo nastali od majmuna!

J*** ga ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
mozda nismo najstariji ali smo stari
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jesmo Wink Evo moja prababa 103 godine zivela Smiley matori smo do suza.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 123
Zastava
Pa dajte neke dokaze...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Meni je sve to totalno irelevantno...
Uopste, sta odredjuje starost neke nacije, tj naroda?
Da li je kriterijum kada su se plemenske zajednice organizovale kao narod? (Nacija je ipak, mnogo uzi pojam od naroda, a i vezan je za 19. vek)
A opet, kako to sa sigurnoscu mozemo da tvrdimo?
Secam se da sam pre izvesnog vremena citala na jednom hrvatskom sajtu studiju o tome kako su Hrvati najstariji narod, kako vode poreklo jos iz Indije (ako se ne varam)...
Ma hajte, molim vas... Sve te pseudo-naucne teorije samo mogu da izazovu nesrecu...
Ako hocemo realno i po cinjenicama, jedan od najstarijih naroda u Evropi su Baskijci. Oduvek su bili tu gde su sad, sacuvali su svoj sopstveni jezik na koji nije uticao ni latinski, ni spanski, uopste, ni indo-evropski ni ugro-finski.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Pa Baskijci su mozda najstariji EVROPSKI narod sto ne znaci da su najstariji, samim tim sto se nisu selili opet ne znaci da su najstariji, vec su samo najduze na jednom isto mestu o kojima se mnogo dalje u istoriji zna jer kao sto rekoh nisu se selili pa samim tim nisu gubili kojekakve vazne podatke.

A sto se brodova i znakova tice to ne mora da dokazuje nista, a moze, jer nema podataka o tome ko su i odakle ustvari Srbi pa samim tim i ne moze se ici tim tragom jer mozda je neki tamo narod "ukrao" ili po vidjenju Drakara napravio sebi brod koji jako lici na Drakar ili neke ondasnje znakove.

Eto na primer i Jevrejima je bilo 12 plemena od kojih danas 2 niko ne zna gde su i gde bi mogli biti, jer moguce da su vremenom postali neki drugi narod uzeli neku drugu veru i tako se izgubili, dakle i ljudi iz ta 2 plemena bi mogao biti bilo ko sa ove planete. To su ipak stvari koje tesko da ce se ikada dokazati/saznati jer mnogo mnogo toga se vremenom izgubilo/promenilo.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
ма.. нисмо најстарији можда смо старији од онога колико мислимо да смо стари..
дефинитивно потичемо од старих словена.. можда само са једне стране, а од кога са друге?
ако уопште има те друге стране.
у сваком случају, ако нисте утописта већ реалиста и желите да сазнате више о свом народу књига "Историја Срба" ће решити проблем.. јесте да је мало повећа.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.