Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi ili Srbijanci iz Sbijanije?  (Pročitano 35864 puta)
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ми Срби смо створили сами себи једну замку због које смо одбацили скоро 1/4 становништва и због којег мањине зовемо мањинама!У америци се американцима сматрају сви који имају америчко држављанство ... и ту се прича завршава, ујутро се пева химна САД пре првог часа у ставу мирно, заставе вијоре на сваком ћошку, сви МОРАЈУ да знају енглески ако хоће пасош и сл. И нема везе ко је које религије!
Код нас се створило погрешно убеђење да су само православци Срби, а ја имам друга муслимана који је рођен овде и који је већи Србин него неки Срби које познајем, он није усамљен пример!Због тога је Србија отписала пуно својих покатоличених и исламизованих Срба, Србин би требао да буде сваки држављанин Србије! У немачкој су протестанти већина а нпр у Баварској су католици , али они себе опет називају - Немцима, имају и православаца који су опет - Немци! Порекло је на другом месту!Тако би требало да буде и код нас, сви да буду Срби а по пореклу - мађари,словаци итд ... Није то никаква Србизијација не Срба, већ правилно коришћење придева Србин тј. Србијанац!
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ja sam Srbin a ne Srbijanac, jer mislim da je to pravilno. Mada, ako me neko nazove Srbijancem necu se uvrediti.
Ја сам Србин, ал Сремац, не Србијанац. Јел конта неко ову реченицу?

srpska ili srbijanska posla

Bolje Srbska ili titoisticki srbijanska posla.
Какав сад Тито и Б ??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Kapiram da kada sam otisao u Banat jednom su mi rekli da sam dosao iz Srbije. Onda sam ja postavio logicno pitanje da li je Banat Srbija?
Zbog ovakvih klasifikacija moze se imati dosta problema...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Ја сам Србин, ал Сремац, не Србијанац. Јел конта неко ову реченицу?

Слабо ко изгледа ... Мада и по мени је тако ... Ја сам Србин, живим у Срему тако да ми могу рећи да сам Сремац а пошто сам пореклом из Босне могу ми рећи и да сам Босанац ... Што се мене тиче није ми битно, нити ме дотиче ... док неком не падне на памет да каже да нисам Србин  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Србијанац је географска одредница, док Србин има шире значење.

Србијанац - Србин из уже Србије; Сремац - Србин из Срема; Херцеговац - Србин из Херцеговине итд.

У Црној Гори имају обичај да кажу: "Ми смо Срби, а оно горе су Србијанци".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Onaj ko je iz Srema je Sremac, onaj ko je iz Sumadije je Simadinac a ne Srbijanac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Kapiram da kada sam otisao u Banat jednom su mi rekli da sam dosao iz Srbije. Onda sam ja postavio logicno pitanje da li je Banat Srbija?
Zbog ovakvih klasifikacija moze se imati dosta problema...

ovo ću sada napisati po sećanju iz jedne emisije, dogadjaj je istinit:

Tomislav Nikolić: Od čega se vi hranite?
Nenad Čanak: Imamo plodne njive u Vojvodini, vi ih nemate
T.N.: Imamo i mi u Srbiji
N.Č.: Gde?
T.N.: U Vojvodini

 Smile

Citat
Србијанац - Србин из уже Србије; Сремац - Србин из Срема; Херцеговац - Србин из Херцеговине итд.

izvini, mislim da grešiš. Kada kažemo sremac onda se misli na regionalnu(zavičajnu ili kako već hoćete nazovite to) pripadnost, a ne na nacionalnu. Sremci su i oni koji nisu Srbi

ali još se niste dotakli političke dimenzije pojmova Srbin i Srbijanac, što se može izraziti sledećom rečenicom: Ne može Vuk Jeremić da bude srpski ministar nego srbijanski jer on ne zastupa sve Srbije, neć samo one iz Srbije! Aha Smile
« Poslednja izmena: 28. Dec 2008, 21:07:21 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Kapiram da kada sam otisao u Banat jednom su mi rekli da sam dosao iz Srbije. Onda sam ja postavio logicno pitanje da li je Banat Srbija?
Zbog ovakvih klasifikacija moze se imati dosta problema...

ovo ću sada napisati po sećanju iz jedne emisije, dogadjaj je istinit:

Tomislav Nikolić: Od čega se vi hranite?
Nenad Čanak: Imamo plodne njive u Vojvodini, vi ih nemate
T.N.: Imamo i mi u Srbiji
N.Č.: Gde?
T.N.: U Vojvodini

 Smile

Citat
Србијанац - Србин из уже Србије; Сремац - Србин из Срема; Херцеговац - Србин из Херцеговине итд.

izvini, mislim da grešiš. Kada kažemo sremac onda se misli na regionalnu(zavičajnu ili kako već hoćete nazovite to) pripadnost, a ne na nacionalnu. Sremci su i oni koji nisu Srbi

ali još se niste dotakli političke dimenzije pojmova Srbin i Srbijanac, što se može izraziti sledećom rečenicom: Ne može Vuk Jeremić da bude srpski ministar nego srbijanski jer on ne zastupa sve Srbije, neć samo one iz Srbije! Aha Smile

 Smile

Sa nazivom Srbijanac se samo komplikuje i to neki iskoriscavaju da otudje Vojvodinu od Srbije.
Svi smo mi Srbi koji zivimo u Srbiji ali imamo oblasti po kojima mozemo da se detaljnije definisemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Јес то тако, ал не баш скроз. Ми ту територију зовемо Србија зато што је то уствари она оригинална прва немањићка Србија. А ми смо опет горе као Војводина, па смо сви као заједно Србија. Чудновато је мало. У суштини, Србија се састоји од Војводине, Космета, Славоније, Србије, Кордуна, Херцеговине, Лике, Босне (неки би рекли и Македоније)... Ова подебљана Србија је уствари скраћеница за централну Србију, Шумадију и Рашку, Топлицу.. Конташ?
Термин Србијанац је ваљда смишљен да би се у географском смислу разликовали Срби из Крагјевца и из Сиска рецимо. Надам се да сам бар мало појаснио..

Србијанци нису само Шумадинци, већ и ови мало јужније до Космета и источно до БЛГ.
« Poslednja izmena: 28. Dec 2008, 21:15:14 od EmptyClip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mi smo svi Srbi. To je jasno. Za mene ne postoje Srbijanci, jer su to sve Srbi! I muslimani su Srbi, Hrvati su pokatoliceni Srbi, Bosanci su Srbi, Hercegovci su Srbi, Crnogorci su Srbi, itd. Ziveli Srbi!!
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.