Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Sta mislite o izjasnjavanju "NERELIGIOZAN" na popisu?
Ja sam religiozan i nemam nista protiv toga
37.9%  (25)
Ja sam religiozan i to mi smeta
12.1%  (8)
Ja sam nereligiozan i tako se izjasnjavam
34.8%  (23)
Ja sam nereligiozan ali nisam tako zapisan
15.2%  (10)
Ukupno glasova: 66
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sprecite manipulacije na popisu stanovnistva  (Pročitano 67548 puta)
29. Mar 2011, 17:09:07
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
U 2011. godini posle 10 godina biće sproveden popis stanovništva Srbije od 1. do 15. oktobra.

Nacionalna pripadnost i veroispovest su dve potpuno odvojene kategorije. Svidelo se to nekima ili ne, postoje Srbi koji nisu pravoslavci. Rečenica da “biti Srbin znači biti obavezno pravoslavac” je pored toga što je neviđeno uvredljiva, apsolutno netačna.

2002. godine, 85% stanovništva je obeleženo kao “pravoslavno”. Postoje mnoge izjave građana da su ljudi koji su vršili popis automatski i bez pitanja upisivali “pravoslavan”, naročito kada se osoba izjasni kao Srbin, kao i da nisu dozvoljavali da se upiše “nereligiozan” ili “ateista” uz izgovor da “MORA RELIGIJA”.

Kao posledica takvih političkih manipulacija, na popisu je upisano više pravoslavaca (85%) nego što ima ukupno svih Srba (82.9%), Roma(1.4%), Bugara(0.27%) i Rusina(0.03%) zajedno. Skoro nikome ko je Srbin nije bilo dozvoljeno da se upiše drugačije nego kao “pravoslavac”, što je jednoumlje kakvo se danas postiže na nekom izjašnjavanju samo još u Severnoj Koreji.

Vi možete sprečiti ponavljanje takve manipulacije.

I Na popisu ne smete dozvoliti nekome da umesto vas upiše vašu veroispovest, ili da vas ubedjuje da u toj rubrici mora da stoji neka religija. Insistirajte na svom izjašnjavanju, kakvo god da je.

II Obavestite ljude koje poznajete da niko ne sme da vrši pritisak na njih, i da ne moraju da se izjasne kao pravoslavci.

III Svet je danas drugačiji, i slobodniji nego ikada, za vreme popisa slobodno pripremite svoju kameru na mobilnom telefonu ili fotoaparatu i budite spremni da zabeležite svaki oblik zloupotrebe, pritiska ili pretnje.

IV Ako ste članovi nekog udruženja, ili ako niste, povežite se i uključite u kampanju obaveštavanja javnosti da se na popisu slobodno mogu izjasniti kao nereligiozni. Ako je neko nereligiozan zašto bi se pobogu izjašnjavao kao pravoslavan? Do popisa je ostalo više od 6 meseci, dovoljno vremena da se ljudi upoznaju sa svojim pravima prilikom izjašnjavanja.

V Pišite. Vršite pritisak na zvaničnike Evropske Unije kao i političke vlasti u Srbiji, svojim pismima, elektronskom postom, komentarima preko socijalnih medija, i izrazite svoje nezadovoljstvo, zabrinutost i neophodnost jake kontrole ovog procesa kojim se manipulisalo u prošlosti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
nisam religiozan ali upisacu se kao pravoslavac Smile

PS: ako ne ispunim obecanje i izjasnim se kao ciganin  Smile
« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 17:12:16 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako nije dozvoljeno kad imamo zavidan broj Eskima i Dzedaja... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung SGH-E590
Kako je glup ovaj tekst, a uz to je i potpuno netacan! Naravno da se ateista izjasnjavao kao ateista i da niko nikoga nije terao da se izjasni drugacije...


Inace ja sam Srbin pravoslavac i tako cu i da se izjasnim!
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Apple iPhone SE 2020
Nije stvar u teranju, vec u idiotskom nacinu popisa...
Jedan clan porodice moze da se izjasni za sve... samo je potrebno da zna osnovne podatke...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 134
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.25
па то значи опет јово наново, јер ако се појаве Срби Хрвати, Срби Муслимани и остали Срби неправославци испаде да смо џабе "кречили".  Таман је хашки суд, еу, нато и остала белосветска демократска братија закључила да Хрвати пишу латиницом, католици су и живе на западу Балкана, Срби пишу ћирилицом, праволсавци су и живе десно од ових, и све тако редом, па једва "укапираше" ко је ко - кад ето ти га сад ...

Далеко је то од правих проблема при попису - колико је њих ван својих кућа и не користи своју имовину што због капиталиста што због комуниста, колико их нема лична документа и грађанска права због "поштовања" закона, колико их живи у условима сиромаштва, колико их је окупирано и колико их ради а није запошљено исл.

Тако да је више него јасно коме је најважније при попису оно изтеме ове дискусије
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Ja ovih dana prelazim na islam, a dok ne predjem i dalje verujem u Hrista, Srbin sam ali bi voleo da imam prava kao cigan. Cesto se osecam i kao nemac ili rus. A trenucima alkoholisanosti verujem da su svi ljudi vanzemaljci. I kako ja da se izjasnim?

Elem, pre neki dan sam cuo izjavu naseg patrijarha i nisam mogao da verujem da SPC pravi istu gresku koju je pravila stotinama godina. Oni su otvoreno rekli da samo pravoslavac moze biti srbin i tako otvoreno podrzali stvaranje bosnjacke nacije i otvoreno odbacili srbe katolike. Neverovatno na sta je sve crkva spremna samo da bi zadrzala musterije.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 18:31:00 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
У упитник унети и питање: да ли Вам је и ко у породици убијен од стране наших пријатеља из међународне заједнице: Име, име оца, презиме, место и датум рођења, и место и датум страдања!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 2610
Njegovov Preosveštenstvo Patrijarh Srpski Iriniej je pozvao pravoslavce da  se izjasne kao PRAVOSLAVCI , kao ono što jesu i da ne dozvole da bilo ko manipuliše njihovim verskim osećanjima i verskom pripadnošću.

Inače popis stanovništva je najmanje popis samih stanovnika.
To je popis dobara, imovine, SVEGA što poseduje jedan čovek, domaćin i time država ima uvid u sve-od broja članova domaćinsdtva, kvadrature  objekata, površine zemlje, količine proizvoda......
Što kaže naš narod-popišu i miša u duvaru.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Srpkinja Pravoslavka tako cu da se izjasnim. Necu da se zajebavam i da se prijavim kao Emo New Religion Smile Smile

Idem posteno pa ko koga zajebe  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.