Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:09:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sprečavanje download-a  (Pročitano 2774 puta)
11. Feb 2010, 11:29:15
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Ovo pitanje postavljam kao vlasnik male igraonice-internet kluba.

Do pre neki dan mušterije su radile preko ograničenog naloga (Windows User Accounts) i nije bilo nekih problema. Vreme korišćenja računara je kontrolisano putem štoperice što je dovodilo do uglavnom neosnovanih optužbi (postoji video nadzor na kome se lepo vidi koliko je igrao).

Guglao sam preko Interneta (svojevremeno mi je i na ovom forumu preporučen program Antamedia - mislim da nije reklama - prvi je na Google ali on košta za server i pet računara 180 evra i ne daju na rate) i našao sam demo verziju programa LockMaster (koji se više ne prodaje, a demo je ograničen na 2 računara). Nisam uspeo da ga instaliram na ograničenom nalogu tako da mušterije sada koriste administratorski nalog. Na ostalim računarima sam instalirao Antamedia (ograničen na 60 minuta) ali isto mi ne radi preko ograničenog naloga. Preko programa Folder Access sam zaključao foldere kojima ne želim da oni pristupaju.

Ali postoji problem. Pojedinci su downloadovali cheat za CS 1.6 Bad Boy i seren1try Aimbot, kao i mislim program InstallBSR_v4xp. To je dovelo da je igraonica na više servera banovana (dinamička IP adresa ali koja se povremeno menja) što je mojoj aktivnošću na forumima, zalaganjem nekih stalnih mušterija uglavnom otklonjeno.

Međutim, sinoć i pored moje zabrane lice downloaduje BadBoy, srećom nije nigde banovan, ali da bi izbegao svađanje, "zašto ne može", i nasilno isključivanje računara sa moje strane želeo bi da onemogućim download.

Znači problem je omogućiti pristup internetu, ali sprečiti bilo kakav download
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 00:14:45 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


earth is inferno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung e250
Probaj da na racunarima napravis gostujuci nalog. On ima ograniceni pristup, tj. onoliko koliko mu administrator dozvoli. Svi admin nalozi na racunarima da ti budu lozinkom zasticeni, da ti se musterije loguju na gostujuci nalog.
Probaj CyberCafePro, mislim da nije besplatan, ali ga mnogi vlasnici hvale.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 13:50:09 od higuy »
IP sačuvana
social share
ANIMA CANDIDA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
VIP VIBE C
Probaj da na racunarima napravis gostujuci nalog. On ima ograniceni pristup, tj. onoliko koliko mu administrator dozvoli. Svi admin nalozi na racunarima da ti budu lozinkom zasticeni, da ti se musterije loguju na gostujuci nalog.

Hvala ti na odgovoru. Ali
Ovo pitanje postavljam kao vlasnik male igraonice-internet kluba.

Do pre neki dan mušterije su radile preko ograničenog naloga (Windows User Accounts) i nije bilo nekih problema.

Nisam uspeo da ga instaliram na ograničenom nalogu tako da mušterije sada koriste administratorski nalog.

ono što ti zoveš gostujući nalog, ja zovem ograničeni nalog. Problem je sa ovim programima - za kontrolu vremena, što ne uspevam da ih namestim na gostujući nalog. Antamedia ima, bar po reklami, vrlo dobru zaštitu, ali problem je 180 evra. Znači treba da radim cca 18 dana samo za program, a gde je struja, grejanje, amortizacija računara, hrana itd.

Ističem da bi bio stopostotno jasan

treba mi da na administratorskom nalogu ograničim download.

Malo je apsurdno, ispada da sam sebe ograničavam u nečemu, ali možda postoji neka opcija, ili neki programčić.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 14:33:01 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


earth is inferno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung e250
Idi na ova dva linka, pa mi javi da li si nasao nesto sto ce ti biti od koristi,
http://www.mechbgon.com/srp/
http://technet.microsoft.com/en-us/windows/cc507878.aspx
Na ovim linkovima su ti uputstva kako da stavljas zabrane na nalozima.
Administratorski nalog ima najveca ovlascenja na kompjuteru, ako ga ogranicis necim prestaje da bude administratorski nalog.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 09:42:06 od higuy »
IP sačuvana
social share
ANIMA CANDIDA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
http://www.netlimiter.com/

cini mi se da sam ovo vidio negdje u igraonici al' nisam siguran  Smile

http://www.intelliadmin.com/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Hvala vam na odgovorima. Sada su mi računari zauzeti sa mušterijama, probaću noćas ili sutra pre podne.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Uninstaliraj firefox, operu, IE i sve browsere koji se kace na net. As simple as that.
A ako ne uspijes da uninstaliras IE, onda stavi firefox kao default browser i nabavi neki widget koji ti omogucava da postavis sifru na firefox, tj da ti trazi sifru cim startujes firefox i stavi ga kao default browser.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Internet klub?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Uninstaliraj firefox, operu, IE i sve browsere koji se kace na net. As simple as that.
A ako ne uspijes da uninstaliras IE, onda stavi firefox kao default browser i nabavi neki widget koji ti omogucava da postavis sifru na firefox, tj da ti trazi sifru cim startujes firefox i stavi ga kao default browser.

Ako sam te dobro razumeo to ne bi rešilo problem, jer mušterije moraju da imaju pristup internetu - Youtube, Facebook itd.

Stigao me je umor petnaestočasovnog radnog vremena pa nisam ništa probao od navedenog. Sada su mi mušterije na računarima, mislim da ću moći noćas da probam. Hvala vam svima na pomoći, miislim da će nešto od ovoga rešiti problem. LockMaster demo ću najverovatnije da izbrišem sa računara jer em što je ogračena na dva računara, em što zna da izbaci mušteriju koja igra više sati.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2010, 08:13:04 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:09:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.