Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Sportnet" oštro napao Milana Gurovića  (Pročitano 12291 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Milan Gurović: Hteo sam da
pokažem da se ne plašim

Kada je sa saigračima završio pripreme za današnju utakmicu sa Cibonom u Zagrebu, Milan Gurović saznao je da uopšte neće moći da igra na tom meču, odnosno da ne može ni da priđe dvorani "Dražen Petrović" jer mu je, zbog tetovaže sa likom Draže Mihajlovića na levom ramenu, zabranjen ulazak u Hrvatsku.

O odluci MUP Hrvatske košarkaš Partizana MB i naše reprezentacije obavešten je u petak uveče. Kako kaže, prilično ga je iznenadila takva mera hrvatskih vlasti:
- Bio sam iznenađen kada sam čuo za tu informaciju - priča Gurović za Glas.

- Saopštili su mi je na treningu u petak uveče, tačnije trener Vujošević mi je rekao da su mi Hrvati zabranili ulazak u zemlju. Spremali smo se za utakmicu sa Cibonom, uvežbavali akcije... Bio sam spreman da idem tamo, u Zagreb. Rešio sam da dokažem da ono od pre dve godine, kada sam igrao za Unikahu, nije bilo onako kako se posle pričalo. Hteo sam da pokažem svima da nije istina da sam se tada plašio da odem u Zagreb, već da su mi u klubu rekli da ne idem. Baš zato sam sada hteo da putujem u Hrvatsku, ali eto, zabranili su mi.

Koja je bila vaša prva reakcija na odluku o zabrani?
- Stvarno ne znam šta njima smeta što ja imam istetoviranog Dražu! Ako se podsetimo da su 1995. godine Dino Rađa, Stojko Vranković i ko sve još sedeli i večerali na Kninskoj tvrđavi dok je njihova vojska proterivala Srbe, da su slavili dok su naši ljudi spasavali gole živote, utoliko mi je još čudnije što im smeta Draža na mom ramenu.

Koliko ste inače upoznati sa biografijom Draže Mihajlovića?
- Pa, prilično sam upoznat. Dosta sam čitao o Draži Mihajloviću i najsmešnije od svega mi je što ga Hrvati nazivaju ratnim zločincem. Koliko znam, američki predsednik Hari Truman odlikovao je Dražu, i to visokim odlikovanjem, zbog toga što je u Drugom svetskom ratu spasavao savezničke pilote. Ne znam da je Ante Pavelić spasavao savezničke pilote, a Hrvati porede Pavelića i Dražu. Njih dvojica uopšte ne mogu da se porede, Pavelić je bio ratni zločinac i saveznik nacista, a Draža je bio sve suprotno od toga.

Posle svega, šta ćete uraditi pred utakmicu Evrolige Cibona - Partizan, koja je zakazana za drugi februar?
- Sigurno da ću da idem. Krenuću sa ekipom, a da li ću moći da uđem u zemlju to ne znam. Ali, sigurno ću da putujem sa Partizanom - poručuje Milan Gurović.
   
      

Predrag Bojić: FIBA i ULEB moraju da reaguju

Iz hiljadu razloga mislim da je takva odluka skandalozna i neljudska, a pogotovu sa tako glupim povodom - kaže za Glas generalni direktor Košarkaškog saveza SCG Predrag Bojić, komentarišući zabranu ulaska Milana Gurovića u Hrvatsku.
- Koliko znam, nikada u istoriji nijednom sportisti nije zabranjen ulazak u neku zemlju, a postojalo je mnogo drastičnijih slučajeva od tetovaže Draže Mihailovića. To je i glupost i skandal i presedan. Prosto ne mogu da verujem da su doneli takvu odluku. Ne znam na osnovu čega je zasnivaju. Čuo sam da imaju neki zakon koji zabranjuje fašistička obeležja na sportskim priredbama. Pa, kako mogu Dražu Mihailovića da povežu sa fašizmom? Da vidim koji su to kriterijumi po kojima određuju šta je fašističko obeležje, a šta nije! Šta to znači da svaka država, onda, može po svom nahođenju da određuje koji sportista sme, a koji ne sme da pređe njihovu granicu!? Šta onda da kažemo za NBA košarkaše, koji su mnogo puta isticali diskutabilnije poruke, na razne načine, pa nikome od njih nigde nije zabranjen ulazak u državu.
Da li će KSSCG reagovati, da li će nekome uputiti, recimo protestnu notu, i kome?
- Ja sam za tu vest saznao u subotu, tako da pre ponedeljka ne mogu ništa da vam kažem. Videćemo kome bi trebalo da uputimo protestnu notu. Ali, sigurno je da FIBA i ULEB moraju da reaguju. Ovakva odluka narušava regularnost takmičenja - zaključuje Bojić.
      
      
      
   
   
      

Za ULEB slučaj ne postoji

Jadranska liga je član ULEB-a i samim tim mora da poštuje propozicije ove košarkaške organizacije, koje jasno kažu: domaćin je dužan da obezbedi sve uslove gostujućoj ekipi za normalno odigravanje utakmice. Milan Gurović je licenciran i trebalo bi da ima pravo nastupa, ali zbog odluke MUP Hrvatske ne može da uđe u ovu zemlju na današnju utakmicu Jadranske lige Cibona - Partizan.
- Jasno mi je o čemu pričate i to je tačno, ali ne mogu ništa da vam kažem u ovom trenutku. Ovo je prilično neočekivana situacija - kaže za Glas potparol ULEB-a Vlada Stanković. - Ovaj slučaj za nas formalno i ne postoji.
Kako to mislite "ne postoji"?
- Jednostavno nam se niko nije obratio za pomoć, ili za tumačenje celog slučaja. Nismo dobili zvaničan zahtev, tako da smo praktično neobavešteni. Mislim da ovde postoje stepenice: Jadranska, pa ULEB.
Početkom februara Partizan igra protiv Cibone, takođe u Zagrebu, utakmicu Evrolige. Da li će ULEB tada reagovati?
- Sigurno ćemo se tada oglasiti jer je ta utakmica u našoj nadležnosti. U ovom trenutku zaista ne znam kakav će biti stav ULEB-a. Malo je i nezgodan trenutak jer je vikend i niko od čelnika organizacije nije u kancelariji. Videćemo - zaključio je Stanković.
D. D.
      
      
      
   

M. Zarkovi
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s

Slicica kljucne stvari.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Mamu im jebem ustasku :anger:  :anger:  :anger:  :anger:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
Smile  :anger:  :anger:  :anger:  :anger:  kako bih volio da ih danas dobijemo u sred zagreba .
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Upravo tako. Jao kako smo mi Srbi kreteni. Pa kako taj Vujesevic ili bilo ko od igraca posle ovoga moze da pogleda Gurovica u oci? Oni su ga izdali. To su ljudi bez karaktera.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Kako su ga oni izdali majke ti??? Smile:  Smile:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pretpostavljam da bi ocekivao da se povuku i da ne zele da odigraju utakmicu....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
pa mogu oni to da urade al sta ce nam posle uraditi???

Kakve ce biti kazne???

Sad znaci mi zabranimo tamo nekom njihovom kosarkasu da udje u Srbiju jer je tad i tad vredjo Nas narod.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kazne ce biti klasicne, pobeda cibone 30:0.
Problem je sto cibona nije jedini cro tim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Pa mogu da se kladim da ce na ostale tekme ici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.