Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:54:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Speedrun gaming  (Pročitano 5831 puta)
03. Sep 2007, 17:12:09
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia e72 + 6630
Ne znam da li ste culi za ovo, ali odgovor u jednoj temi gdje se pominjalo prelazenje half-life-a za 45 min me natjerao da zapocnem ovu temu. Speedrun-eri su gameri koji koriste propuste u programiranju, greske, razne trikove da bi igru presli u sto kracem roku.

Posto ja bas i nisam toliki gamer da bih mogao da aktivno pricam o ovome konsultovao sam nama svima dragu i prije svega korisnu wikipediu koja kaze :

A speedrun (IPA: /ˈspiːdˌɹʌn/) is a play-through of a computer or video game, created with the intent of completing it as quickly as possible, optionally under certain conditions, mainly for the purposes of entertainment and competition. The term, a compound of the words speed and run (as in “running” through a game, referring to the playing of a game) is only used in the context of games that were not originally or primarily designed with fast completion in mind; one generally does not “speedrun” a racing game (in those cases the game's standard setting for achieving and recording fast times is called a time attack or time trial mode).[1] Speedrunning is often seen as a display of skill and is practiced competitively, as a pastime, in Internet-based communities, on which the resulting movies are released as rendered multimedia versions such as AVI files.[2]

In order to attain the highest possible quality of play in a speedrun, the author usually has to look at and think about the game differently than most casual gamers would. Generally, games' physics engines are not flawless and will allow the runner to do unexpected things that could save time. Despite their inherent differences, game engines seem to share a lot of common traits in this context, such as sufficient complexity to warrant a route to be mapped prior to the making of the run; the ability to disjunct the common sequence of events in a game and thus skip entire parts of it, or sequence breaking; and the ability to use programming errors, or glitches, to one's advantage.

Some games have been considered to be ideal specimen for fast completion purposes, and have been supported fanatically by practitioners who have built virtual communities around them, which provide (or have provided) a highly active platform for the discussion and exertion of speedrunning one or more particular games.

text je jos i veci, koga zanima neka procita wikipedia speedrun


takodje postoji i nekoliko sajtova koji se bave ovom tematikom, koga zanima ne ka pogleda ovdje  ovdje  ovdje  ovdje
« Poslednja izmena: 04. Sep 2007, 19:42:02 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
aha da istina nema lazi nema prevare stvarno hl1 moze za 45 min iz iskustva govorim Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
i fallout 2 za 10 minuta
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10595
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
dosta sam skeptican kada je u pitanju speedrun jer sam nekoliko puta gledao speedrun Super Maria gde se tokom igranja desi da se broj zivota/novcica iznenada promeni, dakle - varanje
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung i5700 + D880
Half-Life 1 se ne moze preci za 45 minuta Smile Mozda cak ni sa varanjem...
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


У разноликости је умеће једног. . .

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1589
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson w810i
Ja sam slucajno bio na putu da predjem Star Wars: Jedi Knight jedno 3,4 sata obicnog igranja pre kraja....naime; na poslednjoj planeti; u mocvarama; nisam znao put (prvi put sam je tada prelazio); i slucajnim veoma slucajnim skakanjem sa stene na stenu dosao sam do dela koji nema veze sa igricom; naime neka pecina gde su ladno stavili 2,3 neprijatelja (znaci programeri su ocekivali ovde nekog), skrsen svemirski brod i vasa pratilja tokom cele igre; Jan, koja stoji pored logorske vatre i samo cuti  Smile Smile Smile Smile Smile Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smiley 1 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung Galaxy S2
Zanimljivo.. Jel znaš možda način na koji je HL pređen ili...?

@ Bokac

Jel darth beše kao klinac bio u nekoj TV emisiji zato što je prešao Maria astronomski brzo..? Smile Smile
Znam da mi je nešto pričao o tome, al se slabo sećam Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


ne vjeruj ženi koja laže

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 17123
Zastava na obali mora
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia e72 + 6630
ja ovdje zapoceh bas kriticnu raspravu  Smile

IP sačuvana
social share
jos neko vrijeme i ima da se sredim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Citat
Jel darth beše kao klinac bio u nekoj TV emisiji zato što je prešao Maria astronomski brzo..?
8 sec na Studiju B secam se ja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung Galaxy S2
Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:54:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.