Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:40:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spec Ops: The Line  (Pročitano 21508 puta)
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung Galaxy S III
Tacno, ne sjecam se kad me je kraj u nekoj igri toliko prijatno iznenadio.
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
HTC Wildfire
@ Torivoje, trebao bi ipak da odigras ovu igricu, jes da je na pocetku sranje i da nema veze s vezom, ali posle je ludnica veruj mi kad ti kazem Smile
IP sačuvana
social share
DS 1989
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
poceo da igram malopre i mislim da je cist prosek,hodnik pucacina u unreal enginu
municije nema uopste,nista mi nije jasno,nit znam ko puca na mene,nit ko sam i sta sam i sta radim ja tu  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
mob
Motorola 
@ Torivoje, trebao bi ipak da odigras ovu igricu, jes da je na pocetku sranje i da nema veze s vezom, ali posle je ludnica veruj mi kad ti kazem Smile

Nisi pažljivo čitao postove od početka.Ja sam i započeo temu nakon što sam odigrao igru do kraja.

Citat
poceo da igram malopre i mislim da je cist prosek,hodnik pucacina u unreal enginu
municije nema uopste,nista mi nije jasno,nit znam ko puca na mene,nit ko sam i sta sam i sta radim ja tu 

E,pa,Krejzi,to ti je igra koju dižu u zvezde.Očekuj do kraja još goru situaciju,začinjenu žešćim logičkim omaškama i vađenjem tipa " to se nije stvarno tako desilo,glavni lik je (samo) malo halucinirao,a njegova su dva saborca toga bila svesna,a opet nastavila da slušaju zadate komande ".Scenario vredan jednoga Majkla Dudikofa.
« Poslednja izmena: 19. Avg 2012, 01:57:56 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung Galaxy S III
ovo će biti pamćeno kao jedna od TOP 10 očajnih igara !!!

Odigrao,drhtavim rukama podigao čist sistem i 3 stotinke kasnije (poslednjim atomima snage) lupio po dugmetu "Delete" !!!   Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
Još uvek ne mogu da verujem u kakvo sam brontosaurusovo govno ugazio skinuvši ovo.Ne mogu,čak,reći ni da je smešno,čak nije ni tužno...ovaj trend štancovanja totalnih nebuloza koje imaju smisla kao da ih je izmozgao neko na lošem,zaista lošem LSD-tripu postaje zastrašujući.Ovo je jedna od onih igara posle koje se čoveku igranje ogadi na duže staze.
Kopka me samo koliko će vremena proći pre nego što ozbiljniji kritičari ovo nazovu - totalnim idiotlukom.Klasično trči-čučni-uklizaj iza zaklona napucavanje kod koga se ni nakon dobra 4 sata ige ne zna šta igrač tu uopšte i traži.Siromašan izbor oružja i modova paljbe,nema puzanja,nema mnogo taktiziranja,nebulozna priča u kojoj je igrač poručnik-retard (,a ne čovek pred teškim dilemama,kako je to PR-služba pokušavala da predstavi),očajne cut-scene ("podrhtavajuća vizura"),ček-point sistem koji igrača prinudi da iznova i iznova umire od dosade buljeći u pomenute,bag koji onemogućava preskakanje istih....
Pominjem i 3. put - priča je N.E.B.U.L.O.Z.A (,a hvale se i sa " Blazing MP" !?) !!!
Zaobiđite ovo po svaku cenu , od ovoga "boli igračka duša" ...

Evo, ja te naknadno procitah... i moram te se zapitam jesi li ti normalan sefe ?

Prvo se nerviras, pizdis, krstis i razocaravas igrom, kao da si je cekao cijeli zivot pa ti se sada sa neba ukazala kao veliko razocarenje i  otkrila da djede mraz ne postoji i da neces ici u raj. Eto, igru cak nisi ni kupio, no kako kazes , skinuo.

Cemu toliku neobuzdan gnjev, nije mi jasno, sve i da ti se nije dopala.

Kao drugo, te za tebe i po tebi LSD nebuloze i tripovi, su dobro smisljeni cinioci jedne, veoma duboke, lucidne, sirove i kvalitetno predstavljene tematike i sigurno jedne od boljih TPS prica sa kojima sam se ja sreo. To sto je za tebe sve to spansko selo govori mozda bas o tome koliko ti je masta ogranicena, emocija siromasna ili mozda engleski jezik nepoznat.

Jednostavno odbijam da povjerujem da postoje ljudi koji za ovakvu pricu mogu reci da je sranje.

Trece, sama igra po sebi kao izolovani skelet TPS-a realno nije iznad prosjeka, ali daleko od toga da je za zgrozavanje. Cak me podsjetila na Mass Effect TPS mehaniku, samo naravno mnogo losije. Meni sve to ipak nije smetalo toliko, najvise zbog ostalih gameplay elemenata, koji su uljepsavali dozivljaj. Kao sto je recimo zvucna podloga, a tu u okviru atmosfere mislim i na muziku tokom shootinga, koja se iznenadjujuce dobro uklopila kroz te scene. Nakon toga tu su i dosta raznovrsnih lokacija, potpuno unikatnih u gaming svijetu. Eto imali smo prilike da vidimo jedan sa pijeskom sravnjen Dubai i usput osjetimo vrelinu pustinje i svjezinu prosute krvi na njoj.

Glavna TPS zamjerka po meni ide losoj kretnji u cover sistemu.

I cetvrto, vojnice Torivoje, ja se nadam da si se ti za sve ovo gore sto si pisao zapravo samo salio sa nama, lozio narod svojim preuvelicavanjem, boreci se protiv nekog nevidljivog neprijatelja, optuzujuci igru koju nisi ukapirao za sve promaseje u zivotu. Bas kao i junak unutar same Igre.

IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
HTC Wildfire
Sta se sad prepucavate tu oko jedne je**ne igrice...
IP sačuvana
social share
DS 1989
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Motorola 

Evo, ja te naknadno procitah... i moram te se zapitam jesi li ti normalan sefe ?

Prvo se nerviras, pizdis, krstis i razocaravas igrom, kao da si je cekao cijeli zivot pa ti se sada sa neba ukazala kao veliko razocarenje i  otkrila da djede mraz ne postoji i da neces ici u raj. Eto, igru cak nisi ni kupio, no kako kazes , skinuo.

Cemu toliku neobuzdan gnjev, nije mi jasno, sve i da ti se nije dopala.

Kao drugo, te za tebe i po tebi LSD nebuloze i tripovi, su dobro smisljeni cinioci jedne, veoma duboke, lucidne, sirove i kvalitetno predstavljene tematike i sigurno jedne od boljih TPS prica sa kojima sam se ja sreo. To sto je za tebe sve to spansko selo govori mozda bas o tome koliko ti je masta ogranicena, emocija siromasna ili mozda engleski jezik nepoznat.

Jednostavno odbijam da povjerujem da postoje ljudi koji za ovakvu pricu mogu reci da je sranje.

Trece, sama igra po sebi kao izolovani skelet TPS-a realno nije iznad prosjeka, ali daleko od toga da je za zgrozavanje. Cak me podsjetila na Mass Effect TPS mehaniku, samo naravno mnogo losije. Meni sve to ipak nije smetalo toliko, najvise zbog ostalih gameplay elemenata, koji su uljepsavali dozivljaj. Kao sto je recimo zvucna podloga, a tu u okviru atmosfere mislim i na muziku tokom shootinga, koja se iznenadjujuce dobro uklopila kroz te scene. Nakon toga tu su i dosta raznovrsnih lokacija, potpuno unikatnih u gaming svijetu. Eto imali smo prilike da vidimo jedan sa pijeskom sravnjen Dubai i usput osjetimo vrelinu pustinje i svjezinu prosute krvi na njoj.

Glavna TPS zamjerka po meni ide losoj kretnji u cover sistemu.

I cetvrto, vojnice Torivoje, ja se nadam da si se ti za sve ovo gore sto si pisao zapravo samo salio sa nama, lozio narod svojim preuvelicavanjem, boreci se protiv nekog nevidljivog neprijatelja, optuzujuci igru koju nisi ukapirao za sve promaseje u zivotu. Bas kao i junak unutar same Igre.


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Nije pristojno,to znam,ali se moram nasmejati (ma šta nasmejati,zaurlati od smeha !!!)...Za poslednjih si mi šest nedelja (po različitim forumima i različitim povodima) ti četvrta spodoba ( istina,prva sa kikicama i našminkana) po redu koja naprosto oseća potrebu da svetu otkrije kakav lažnjak i nikogović ja ,u suštini,jesam zato što mi stav po pojedinim pitanjima odudara od većinskog.



Ne uzimam vam za zlo : velike vrućine,pun Mesec,dečko vas je ostavio ,(što bi rek´o Voren Zivon) "...your shit is fucked-up,and work no more..." , papa sve ružniji i ružniji...ostalo dopiši sam.Da skratim - nemate,a kada biste i imali - ne možete (ah i vaj ,ta nemilosrdna genetska ograničenja !).Vidiš,pun sam razumevanja za sve vas sa "posebnim potrebama" i većinskim stavom.
Treba li da te mrko pogledam zbog onoga što si napisao ? Da,ali ne zbog onoga što si napisao (...a fart in the wind scatters around...) ,već zbog toga što me teraš da uradim ono što me strašno smara i zahteva više vremena nego što ovo softversko skarabudženije zaslužuje : da seciram igru u njenim sveopšte hvaljenim delovima,a to sam zbog velikih spojlera izbegavao još od trenutka kada otvorih SpecOps temu.Valjda sam za pomenuto dovoljno kvalifikovan,ako ništa drugo ono kao neko ko je vojni rok služio onda kada je trajao 15 meseci i to u najelitnijoj "n+1" jedinici JNA toga doba.Recimo da mi je to predznanje malo pripomoglo kada sam početkom devedesetih sa slavnom Prvom gardijskom pravio "ekskurzije" po komšiluku.
Zašto to pominjem ? Zato što spajanje pomenutih teorije i prakse ima za posledicu veoma lako prepoznavanje bulšitinga u pucačinama sa vojnom tematikom.Nije sve u kodiranju i/ili upotrebi grafičkih alata - ima nečega i u terenskom iskustvu (tj. unajmljivanju savetnika koji ga imaju).Zato Operation Flashpoint : Cold War Crisis vrišti barutnim isparenjima i dan danas,zato CoD/BF/MoH (koji jesu teška sranja) i mogu da se odigraju (ponovo) svakih par godina,zato SpecOps jasno pokazuje da njegovi autori stvarnom iskustvu nisu prišli bliže od vikendaškog paintball napucavanja...



Liče li ove face (dno stranice) na tvrdokorne FPS/TPS-ovce,a ova poslovna biografija vredna pamćenja ?

Pa,da krenemo redom...
Sve što sam o mehanici igre imao da kažem sam napisao u prethodnim postovima,čak pozvao ljude da odigraju "Inversion" i uvere se i sami da čak i on bolje funkcioniše u ovom segmentu.
Hajde da se pozabavim onim "mislećim" delovima igre.Za to će mi biti potrebno par (manjih,ili većih ) citata koji će biti spojleri (kucaću ih belom bojom,a zainteresovani znaju šta da rade) i par ličnih opservacija.
(izvornik :  Wikipedia)

" Six months prior to the game, the worst series of dust storms in recorded history began across Dubai in the United Arab Emirates (UAE). Dubai's politicians and wealthy elite downplayed the situation before evacuating in secret, leaving countless Emiratis behind. Colonel John Konrad, the decorated but post-traumatic stress disorder troubled commander of “The Damned” 33rd Battalion, United States Army, was returning home with his unit from Afghanistan when the storms struck.
Konrad volunteered the 33rd Battalion to help the relief efforts, then deserted with the entire unit when ordered to abandon the city and its refugees by the U.S government. As the storms intensified, a massive storm wall engulfed Dubai for miles, disrupting any satellite surveillance and communication, air travel, and all but the strongest radio broadcasts. The 33rd declared martial law, and struggled to maintain order amid 80 mph winds, riots, and dwindling resources. The last communication out of Dubai stated that the 33rd was attempting to lead a caravan of more than a thousand civilians out of the city. The caravan never arrived, and soon afterwards the UAE declared Dubai a no-man's-land. All travel to the city was barred, the 33rd was publicly disavowed for treason, and no further news left the city.
"

Pomenuti PTSD (sudeći,bar,po ovome : post-traumatski poremećaj ličnosti) ima sledeće simptome ,citiram : " Diagnostic symptoms for PTSD include re-experiencing the original trauma(s) through flashbacks or nightmares, avoidance of stimuli associated with the trauma, and increased arousal—such as difficulty falling or staying asleep, anger, and hypervigilance. Formal diagnostic criteria...require that the symptoms last more than one month and cause significant impairment in social, occupational, or other important areas of functioning."
Sve bolje od boljega,ali...ima li ikoga ko bi mogao i pomisliti da bi osoba kao Konrad u datoj situaciji,reagovala poželevši da izigrava majku Terezu tamo-nekim-muslimanima nakon žurava po Iraku i/ili Avganistanu na kojima,jelte,muslimanskog življa nije bilo ni za lek ?
Dalje..."Two weeks before the beginning of the game, a mysterious looped radio signal penetrated the wall. Its message was brief; “This is Colonel John Konrad, United States Army. Attempted evacuation of Dubai ended in complete failure. Death toll: too many.
Ma daj...Dve nedelje (plus,recimo,par dana koliko igra traje) i Konradova lešina biva onako mumificirana u zatvorenom (i klimatizovanom) prostoru u koji peščana oluja i visoka temperatura nisu prodrli? Moj inžinjerski mozak ovako nešto ne smatra mogućim.Prihvatim li da je Konrad pandrkn´o mnogo ranije unutar pomenutih 6 meseci (snimljena poruka,slabljenje oluje omogućuje proboj radio talasa...),priča postaje još besmislenija.Psihotični komandir nestaje sa pozornice,time i njegova jedinica može da se ponaša mnogo razumnije nego što se ponaša.

Dalje..."The United States military decides to covertly send in a three-man Delta Force team to carry out reconnaissance. The team, consisting of Delta Operators Captain Walker, Lieutenant Adams, and Sergeant Lugo, are told to confirm the statuses of Konrad and any survivors, then radio for extraction." .Ključne su reči ovde : "covertly" i "reconnaissance" ,a dato naređenje i detetu (,a ne tipičnom Jenki-vojničkom balvanu) savršeno jasno (  "...to confirm the statuses of Konrad and any survivors, then radio for extraction...").Do ovoga sam dela (ne znajući još šta me to čeka) i bio miran ,mada ne i preterano oduševljen najavljenim "rescue" delom igre.Takav,u pucačinama,nikada ne izaziva emocionalni odgovor igrača,kao npr. lična ugroženost lika koji se vodi.

Dalje...(ovo će baš potrajati,ali pojedinoj deci treba nacrtati neke stvari...) " Delta Operator Walker, Adams and Lugo traverse the storm wall through to the outskirts of a mostly-buried Dubai on foot. They come in to contact with a group of hostile armed survivors, referred to as the Insurgents, who are in conflict with the 33rd and have captured a squad of 33rd soldiers. Throughout the rest of their journey, the team hears broadcasts on homemade speakers by the Radioman, a former journalist turned DJ that was once embedded with the 33rd in Afghanistan and now speaks on their behalf." Ovde,jelte,pobijemo "pobunjenike" i podržimo Tries´treću,e da bismo nastavili ubijajući sve redom.Niko nije izuzet od PaxAmericana.

" As the journey progresses, the team finds evidence of what had happened in Dubai over the preceding months indicating that after the failed evacuation, the 33rd Battalion had returned to Dubai as an occupying force and had committed increasingly harsh and brutal atrocities against the civilian population with the stated intent of maintaining order. Aggrieved by this, elements of the 33rd staged a coup d’etat against Konrad in protest, forming the Exiles. The CIA has been organizing the insurgents to attack both Konrad’s loyalist 33rd and the Exiles, presumably for the benefit of the survivors. Although there is now clear evidence against Konrad's virtue, Colonel Konrad once saved Captain Walker's life in Kabul during the war. This makes Walker biased in favor of Konrad." Kapetan Voker ,dakle,saznaje da se civilnom stanovništvu jebala majka uzduž i popreko,ali ga to ne potresa zbog starih "dugova".Rečenica koja objašnjava ulogu Cijinih operativaca je jedna od najbesmislenijih koje sam ikada pročitao,naročito u svetlu poslednjih reči koje izgovara (nešto dalje niz igru) umirući agent Rigs.

Dalje..." The team attempts to peacefully intervene when they come across refugees being rounded up by a platoon of loyalist 33rd. However, the soldiers mistake them for CIA operatives and begin a firefight resulting in the team having to kill the fellow American soldiers, much to the dismay of Lugo and Adams who want Walker to contact command. As the 33rd retreats with a number of civilian prisoners, Walker insists on investigating further in hopes of evacuating survivors and finding Konrad." Kuda nestadoše onaj "reconnaissance" (mobilnost,neprimetnost,izviđanje,ako je neophodno - lako čarkanje) momenat i poštovanje jasnih naređenja ? Otkud iznenadna briga za civile ?

Dalje..." The team learns that a CIA agent, Daniels, has been captured by the 33rd and is being interrogated. On arriving to rescue Daniels, they are ambushed by the the 33rd and discover that Daniels has been long-dead and that it was a trap set for Gould, another CIA Agent. Soon, Gould arrives with a band of Insurgents, allowing Walker to escape. But not long after, Gould is captured and killed, but the team learns that they may get more information at a location called the Gate. " Fi-faj-fo-fum ,ovde mi smrdi na jeftini "B-movie" zaplet.

Dalje...Stižemo do "velike prve",tj. moralne dileme sa velikim "M",jedne od 5 (tačnije,4+1) postojećih tokom igre." Arriving at the Gate, which is heavily guarded by the 33rd, the team, disregarding Lugo's objections, uses an abandoned 33rd mortar loaded with white phosphorus to attack the 33rd. However, the team learns that the 33rd had taken the civilians for their own safety in the coming battles and that the civilians had been killed by white phosphorus strike. Walker shows no outward remorse, and pushes the others on despite their obvious anger and trauma." Dakle,ponovo nema kajanja i to ni u jednom od moguća 2 pravca : ne kaje se zbog bespotrebnog prženja Triestrojkaša,niti zbog ubistva civila.Ovde se moram zapitati jedno - šta on više (,a uradio je nešto potpuno oprečno svim naređenjima koje je dobio) smatra sopstvenim zadatkom ? Opravdanje koje nam autori daju tokom "psiho" razrešenja ( deo "razgovora" sa mrtvim Konradom : "...ti si hteo da budeš heroj..." ) pije vodicu koliko i saveti psihoterapeuta u emisijama Opre Vinfri.Da sve bude besmislenije,ovaj "moralni izbor" i nije "izbor",jer nema alternativu - ako se fosfor ne upotrebi,ne može se igrati dalje.Dakle,igrač piči po Jenki-vojnicima tek da bi video kuda su se to autori nazovi-zapleta zaputili.

Dalje...Scena sa obešenima (civil + vojak) i izborom koga od njih osloboditi (igra mi odavno nije na hardu,zato za valjan redosled "moralisanja" ne garantujem ) se na kraju igre ispostavlja još jednom ozbiljnom vizuelnom + auditornom Vokerovom halucinacijom (čovek je sada,već,hodajući sinemaskop-bioskop !).Njegovi potčinjeni vide da je zagazio u žešće ludilo,ali ga ne smenjuju ( već nakon svađe i dalje priznaju za nadređenoga),dozvoljavajući da je još uvek sposoban da ispuni data mu naređenja.
Dalje...Scena suljanja niz sajlu i obaranja negdanjeg saborca iz Avganistana.Ponovo lažna "dilema" : ne potegne li se na njega i upuca ga se,nivo se ponavlja sve dok ga igrač ne ubije.

Dalje..."Shortly after, Colonel Konrad begins communicating with Walker over a radio they find inside the Gate. He taunts Walker over his inner doubts and fears as tensions rise between the team, making Walker adjust his belief that Konrad is innocent. Along the way, Delta finds Gould's partner Agent Riggs leading a raid on the Dubai Underwater Aquatic Coliseum, the city's last main water supply. Riggs tells Delta that Insurgent control of the water will cripple the 33rd's operations in Dubai and bring peace. However, after the team aods Agent Riggs, he intentionally destroys the water supplies and Walker learns that the CIA actually wanted to wipe out the entire population so that no one would learn of the 33rd attrocities which would cause the the whole region to declare war on the United States in retaliation." Ovde se pitam (dok mi oči tiltuju,a glava već boli od gomile gluposti),čemu onda organizovanje "pobunjeničkih" jedinica protiv Triestrojkaša i Egzilaša.Dovoljno je bilo podržati prve / izazvati krvoproliće civila od strane bilo koje od frakcija,pa ih dodatno zakrviti / covert ops-ovano dići u vazduh zalihe vode / nešto četvrto...Nadalje,čisto sumnjam da u arapskom svetu ikoga boli stojko za Dubai ( pojedini Zvezdini idioti fudbaleri koji tamo kupiše stanove su druga priča),još manje za uzvratnu odmazdu zarad ubijanja njegovih stanovnika.

Dalje..." Though a costly war has now been averted, the entire city will begin dying of dehydration within four days. To prevent this and organise an evacuation, the team which is nowing becoming increasingly edgier and more violent with Walker suffering from hallucinations, heads to the Trans-Emirates Building to silence the Radioman and warn the city using the radio. The Radioman surrenders peacefully but is shot by Lugo. Adams subsequently commandeers a UH-60 Black Hawk helicopter for Delta which later crashes in the sandstorm." Ovde,već,digoh ruke od traženja smisla...

Dalje..." As the team attempts to re-unite from the crash, Lugo gets lynched by a mob of citizens, angered at the Americans' destruction of the water supply. When attempts to resuscitate Lugo fail, Walker and Adams can either scare the crowd or kill them in retribution and assault Konrad's headquarters. Walker's hallucinations are nearly constant at this point. The two are soon surrounded by the last remnants of Konrad's men. Walker attempts to surrender to gain access inside, but an enraged Adams insists on fighting to the death and shames Walker into running for safety inside the tower." Moralni izbor - ne raspaliti po civilima ? Zar je to vredno pomena ,vredno isticanja ? Povrh svega,Voker i dalje ima konstantne auditivne halucinacije,razgovara sa mrtvim Konradom koji mu pred konačnu bitku kaže kaže : "...Your last chance...surrender..." , na šta Adams (!?) odgovara sa : "...No way !...".Sada je i Adams aktivno uključen u Vokerove halucinacije ? Ups,neko se od autora ponovo ujebao ?

Dalje...Veliko finale ravno,pretpostavljam,vrhunskom intelektualnom stimulusu koji je (svojevremeno) pružala "poznata" književna edicija znana kao "Harold Robins je izabrao za Vas"..."Weary, grieving, and on the brink of death, Walker arrives at the penthouse of the tower without incident and confronts Konrad. Konrad, who is painting a scene of the white phosphorus after-effects, questions Walker on his choices throughout the rescue mission. At first, Colonel Konrad appears to be the paranoid, charismatic force behind the atrocities Walker was hoping for, until Walker finds his decaying corpse on the penthouse deck. Captain Walker has been suffering from a dissociative disorder to rationalize the actions he (and the player) has witnessed and carried out. The real Colonel Konrad had committed suicide an unknown amount of time after the broadcast that brought Delta to the city. The Colonel that Walker has been in contact with during the game is actually a traumatic hallucination that none of his team witnessed, existing only within his subconsciousness. This mental projection of Konrad appears to Walker, explaining that Walker knew he had the choice of leaving Dubai numerous times, but pushed ahead out of a desire to be a hero. To maintain his 'sanity' after the white phosphorus strike, many subsequent events in the game were distorted by Walker's mind to make Konrad a moral scapegoat. Had Delta immediately left Dubai at the beginning of the game, each subsequent event may have turned out for the better. With his fantasy coming to an end now that the truth is directly in front of him, 'Konrad' points a gun at Walker’s head and begins counting to five." E,jebi ga ! Utrošiti par sati života da bi ti neki nadobudni autor zaplet raspleo upotrebom meni omražene " mož-da-bidne-a-i-ne-mora " alatke ? Neće moći! Ovde pucah sebi u usta (različiti me završeci nisu interesovali),izađoh u Win,zgulih igru sa harda,započeh temu na "Bureku"...
Dan kasnije,započe histerija..."revolucija"..."nikada viđeno"..."fenomenalno"..."budućnost kompjuterskih igara"..."ultra-turbo-giga-mega"..."nismo znali šta je moral dok nam SpecOps ne pokaza"..."imamo mentalnu erekciju,upražnjavamo SpecOps onaniju"...

Šta je tu bitno novoga ,gledano kroz oči prosečnog srpskog igrača ? N-I-Š-T-A ...
Pucanje u civile - već viđeno.Pucanje u sunarodnike / saborce - već viđeno (koliko smo puta za saborce imali ruske prozapadne jedinice koje ubijaju ruske nacionaliste ? ).Višestruki završeci - već viđeno (S.T.A.L.K.E.R. je samo jedna od takvih igara).Pravi moralni izbori koji lik vode ka dobru,ili zlu / ludilo - već viđeno (npr. The Suffering...).Bratoubilaštvo ? Pa,čitava je istorija Balkana na njemu zasnovana.Zašto bi me dotično impresioniralo u jednoj švapskoj igri.Jenkiji nisu nužno dobri momci ? Ima li u Srbiji više od 20 % stanovništva koje misli da jesu ? Dakle - ni ovo nije ništa vredno pomena.
Kao ljubitelj pucačina,znam ih barem desetak boljih.Kao neko ko povremeno odigra i neki RPG,isto toliko.Više moralnih dilema imam provevši par sati u Stalker "Zoni" (ubiti/ne ubiti,opljačkati/ne opljačkati/pomoći/ne pomoći...),nego u čitavoj ovoj igri.
Iskreno,sve me ovo podseća na svojevremenu pizdariju sa Kjubrikovom "Odisejom u svemiru".Većina je diže u zvezde (kao i izvorni roman),ali većina nije pročitala "Kentaurovo" izdanje sastavljeno isključivo od različitih završetaka koje je Klark napisao.Da jeste,videla bi savršenu prevaru...Pijani/drogirani...šta li su već bili,uvalili su se do guše u nešto za šta nisu znali kako da  ga okončaju.Izlaz su našli u najmanje logičnom LSD-tripoidnom završetku koji nema mnogo smisla,ali ljudi će pre reći : "Divno! Genijalno !",nego što će reći : " Koje je,bre,ovo sranje ? Ovo nema veze sa mozgom !" i rizikovati da ih večita udobna većina oglasi manje inteligentnima.

Fuuuufffff...Bližim se kraju...Evo i par biser-citata/izjava samih autora/kritičara koji ih hvale :
"In chapter one, Konrad's face appears on the billboard,” Williams explains. “In chapter five, Konrad's face appears on a very large billboard that changes when you go around a corner. Nobody noticed that change happening.”
"We wanted that sense that the game was physically opposing you,” says Williams. “Not simply as a simulation, but also as the game itself.” Williams refers to the loading screens, which eventually stop giving gameplay tips and start reminding you of the mistakes you’ve made and the damage they’ve caused. Death as well as progress rub salt in your wounds.
“there's a tree covered in leaves that, after you pass, if you look back, the tree is now dead, the leaves have completely vanished.”
"Is it a metaphor for Walker’s desperate hope to find life in Dubai, or is this a basic consequence of his insanity? It’s ultimately up to you. This is what makes Spec Ops’ special." (sada bih i da mi objasne zašto jedan od developera cvili što su za "valjane moralne odluke" igrače nagrađivali ačivmentsima)

Gde je ona štangla da ih polupam ? Igrao sam,bre,ruske treš-igre sa cakama domišljatijim od pomenutih ! Igrao sam tonu igara koje su bile ono što jesu (mnoge i neuporedivo više od željenoga),ali malo ovako bezobraznih,koje se prave da su nešto što nisu.Priča ukazuje na to da je ovo RPG sa iznuđenim dominirajućim TPS-om (zato što se tako moralo).Ludilo nije nasumično,ludilo ima sistem.SpecOps likovi ga nemaju,bilo da su lucidni,bilo da su u psihotičnoj fazi...Da sve bude slađe,do pre petnaestak je dana Gugl-pretraga izbacivala spisak svih "moralnih izbora".Sada ih nema ni od korova.Možda su shvatili da izneti na svetlo dana nisu toliko hvale vredni ? Dodatno "verovali,ili ne " - po nekim je informacijama igra zabranjena i u samim Ujedinjenim Arapskim Emiratima.








 

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Yager Development.jpg
(58.38 KB, 657x520)
dev1.jpg
(50.91 KB, 605x329)
dev2.jpg
(49.09 KB, 607x342)
« Poslednja izmena: 20. Avg 2012, 02:06:18 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung Galaxy S III
auuuu  Smile Smile

psycho... cocaine .. crazy

pocinjem da te simpatisem  Smile

al svejedno ne vjerujem da cu procitati ovaj novinarski clanak sto si ispisao
« Poslednja izmena: 20. Avg 2012, 00:27:29 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Motorola 
Čoveče,ti ga baš pretera sa pizdarijom.Ne mogu se oteti utisku da ovo što radiš i nema veze sa pomenutom igrom (,a kao neko ko je temu započeo ja na neki način jesam obavezan da je izvesno vreme i održavam),već sa drugim delom foruma i drugom temom.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung Galaxy S III
ok, procitacu, ali malo kasnije. Imam neka gusarska posla sada.
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:40:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.21 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.