Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SPC protiv čipovanih vozačkih i saobraćajnih dozvola  (Pročitano 12877 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Pa otprilike, buka se delimično pravi da bi neko promovisao sebe i svoje ideje. A zašto, pa popularnost mu opada.


За твоју информацију народ Србије још увек највеће поверење има у СПЦ. Тако да немој да лупеташ глупости и овде пласираш лажи и дезинформације. То што си ти хрват и католик па према СПЦ имаш негативан став нема везе са реалним стањем ствари. Већина грађана Србије су Срби православци.  Smile

И то поређење мобилног телефона и осталих глупости такође нема везе с памећу јер као што сам већ рекао лична карта као и њено ношење су обавезни по закону док је мобилни телефон ствар личног избора као и картица банке.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2008, 00:23:10 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung Galaxy IIs
@twice kada govorim o nazadnosti crkve, ja, kao sto si dosada procitao mislim na sve njih uopsteno.

@twice da bi neko bio pravoslavac, katolik ili sta vec, mora da postuje crkvu. A ja sam X puta pokazao da organizacije tog tipa uopste ne postujem, bez obzira na vrstu/naziv.

Citat
лична карта као и њено ношење су обавезни по закону док је мобилни телефон ствар личног избора као и картица банке

pa vecina, skoro svi imaju mobilne i platne kartice. Onda bi trebalo prodavati i mobilne koji ne mogu da koriste ni jednu mrezu, sto bi naravno bio apsurd.
« Poslednja izmena: 14. Jul 2008, 10:58:13 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia ispo iz modu
То што је ти не поштујеш не мења ништа. Једна далабу мање више.А ово за телефоне је излишно сваког коментара пошто си ограничен ко тераса па је бесмилено и да ти се црта.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Велики брат: Чипују Србе, а Немци нису пристали

Недавно, у аутобусу ГСБ-а, девојка од 18 година са поносом вади своју прву личну карту и показује младићу који седи поред ње. Насмејана, срећна и тако очигледно сигурна у своје разлоге, објашњава како је добро имати личну карту са чипом.

Као главни разлог што је узела личну карту са чипом наводи олакшану процедуру замене адресе у личној карти у случају промене пребивалишта. Само провуку тамо кроз неки уређај и све је готово, не мораш ништа да чекаш.

Стојим поред њих, хтео не хтео, слушам шта прича, и мислим се колико ли је пута она за својих 18 година променила место становања, када јој је то толико важно. Сасвим сигурно – ни једном. Али за сваки случај, ипак је узела личну карту са чипом. Слушам и чекам да чујем и друге разлоге, али њих нема. Све се своди на то да је лична карта са чипом једноставно нешто много добро што сви узимају, и то је то. А притом ако икада ускоро промени пребивалиште, што је слабо вероватно будући да док заврши факултет, запосли се и проведе се мало у животу већ ће имати 30 година, лако ће заменити адресу у новој личној карти.

Да ме неко не схвати погрешно, не сумњам да би гласноговорници нових личних карата и пасоша могли и да наведу неке разлоге зашто су, по њиховом мишљењу, они добри, али поента моје приче је да 95% народа нема појма зашто је нова лична карта са чипом много добра ствар и зашто уопште узимају исту. Једноставно, по некој инерцији, “куд сви Турци ту и мали Мујо” узимају нова лична документа.

cipovanje-1362156161-275523
Ако кажу на Б(љувотина) 92, онда мора да је добро
Влада Немачке одустала је, под притиском јавности, од узимања биометријских података грађана за нову личну карту. И шта ћемо сада? Сад су Немци луди, је л’ тако? Наравно да нису, њима се може, они шта год да ураде добри су, али луди Срби кад неће личне карте са чипом, онда су (поново као и за још много шта) заостали, затуцани националисти, непријатељи прогреса и бољег живота, фашисти, клерофашисти, православни фундаменталисти, православни фанатици…

 Ево дакле барем 10 разлога, између осталих, зашто ја нећу узети личну карту са чипом:

- Зато што знам да је и без личне карте са чипом могуће електронски комуницирати и унапредити државну управу и администрацију, као и да не сме бити било чије дискриминације – нисам против модернизације, али јесам против манипулације.

- Зато што знам да је лична карта са контактним чипом само прелазно решење – сутра ће то вероватно бити универзални документ са даљинским очитавањем, а прекосутра биочип под кожом.

- Зато што у свету постоји велики отпор чипованим личним документима од стране људи који мисле својом главом и организација које се боре за приватност.

- Зато што и убудуће желим приватност новчаних трансакција – не желим да се пробудим у друштву у коме ће она нестати јер ће се све куповати биометријском личном картом зато што ће финансијски лобији сматрати да је то добра идеја.

- Зато што не желим да дајем подршку мафијашким пројектима у којима је техничка опрема за личне карте купљена на нелегалан начин новцем пореских обвезника – ако попустим данас, сутра ће се поновити исто.

- Зато што нас у највећем броју случајева службеници МУП-а не обавештавају на поштен начин о нашем праву да имамо или да немамо личну карту са чипом.

- Зато што не желим да будем малтретиран од стране неког службеника или полицајца у случају да је чип на мојој личној карти којим случајем ван функције.

- Зато што не желим да имам идентификациони документ у чије податке немам стални увид.

- Зато што сам схватио технократске методе рада и разумем да је очување данашњег права избора да не узмем личну карту са чипом кључно за слободно друштво у коме ће сутра живети моја деца.

- Зато што нисам опортуниста, одговоран сам члан друштва и размишљам критички, борим се слободу избора и за своју и туђу приватност.

Barcode
А како ће то ускоро изгледати:
Ускоро ћемо бити бомбардовани хорским сведочанствима која говоре о свим врлинама микрочиповања, праћеним умирујућим уверавањима о демократским традицијама, владавини права и правима на приватност. Нажалост, историја показује да ствари могу да брзо крену у катастрофалном правцу, и да се то дешава са узнемирујућом редовношћу. А међународни уговори, законитост или демократски назори се традиционално нису показали претерано способним да спрече нечију усредсређену безобзирност.

Ово “ускоро” је већ почело, као што сви знамо. Довољно је погледати дневну штампу и остале медије.

 Да ли сте знали:

- Да је за нове личне карте, ван очију јавности, 3 ГОДИНЕ ПРЕ ДОНОШЕЊА ЗАКОНА, купљена опрема у вредности од 100 МИЛИОНА АМЕРИЧКИХ ДОЛАРА? (па зар само ово не говори довољно о новим личним картама!!! Заиста се дивим људима који и за ОВО налазе НЕКО оправдање)

- Да су СТОПИРАНЕ СВЕ ИСТРАГЕ у вези са овим незаконитим послом?

- Да у Србији није донет одговарајући Закон о заштити личних података? Да ви, дакле, не знате ко користи ваше податке и у које сврхе, нити који се подаци о вама чувају?

- Да су у САД 2009. украдени подаци о 130 милиона бројева кредитних и платних картица – у питању је највећа превара у области крађе идентитета у САД.

- Да су у САД у мају 2006. украдени подаци о 26,5 милиона ратних ветерана из базе података Ветеранске администрације у Вашингтону, и још неколико милиона из других, разних база података.

- Да је контролор британске обавештајне службе МИ-6, баронеса Дефни Парк, изјавила испред британског парламента у марту 2006. да би увођење личне карте везане за централну базу података у Британији било “поклон за терористе” и да би таква централизована база података пружила „вредне податке организованом криминалу и обавештајним службама непријатељских држава“.

- Да проф. Рос Андерсон са престижног Универзитета у Кембриџу, стручњак за безбедносни инжењеринг, каже: „Полицијске и друге агенције могу да добију приступ неограниченој лепези обавештења о личности. Постоје бројни докази да се рачунарске базе података – укључујући полицијске, базе за регистрацију возила и банкарске – рутински обијају од стране приватних истражитеља за рачун разних клијената, укључујући и медијских организација“.

- Да у Белгији, која издаје личне карте са биометријским чипом, грађани имају право да траже блокаду чипа ако не желе ту врсту идентификације.

- Да се у Финској биометријске личне карте издају на добровољној бази.

- Да је у Француској, неколико месеци пре увођења новог закона о личним исправама у скупштинску процедуру, министарство унутрашњих послова отворило сајт и омогућило грађанима и стручњацима да се укључе у јавну расправу о предложеном закону.

- Да се по писању лондонског “Дејли Телеграфа” више од 50% Британаца противи централизованој бази личних података, а разне анкете у Британији показују да су милиони Британаца спремни да одбију личне карте везане за електронску централну базу података по цену одласка у затвор!


- Да у Аустралији и Канади предлози за увођење сличних личних исправа нису прошли?

Ево како би то изгледало у пракси  Smile

ПИЦА СЕРВИС

Оператер: – Пица сервис! Изволите!
Муштерија: – Добар дан! Желим да наручим две пице!
Оператер: – У реду! Могу ли прво добити Ваш ЈМБГ?
Муштерија: – Мој ЈМБГ!? Шта ће Вам то?
Оператер: – Инсталирали су нам нову технологију!
Муштерија: – Па какве то везе има са пицама?
Оператер: – Тако повећавамо брзину услуге, што је у Вашем интересу! Хоћете бити љубазни да ми дате Ваш ЈМБГ.
Муштерија: – Не разумем… Чекајте да погледам! Пишите: ЈМБГ 2709969710345
Оператер: – Хвала Вам, господине Петровићу. Само да проверим податке из наше базе. Видим да живите у Нушићевој улици и Ваш кућни телефонски број је 2601-595. Ваш број на послу је 3301-572, а Ваш број мобилног је 065/7921-483. Ви сада зовете са кућног телефона.
Муштерија: – Да, код куће сам. А одакле Вам све те информације?
Оператер: – Па умрежени смо, господине.
Муштерија: – Са киме се умрежени? Са БИА или са мојом фирмом?
Оператер: – Господине, будите љубазни, реците Вашу наруџбину!
Муштерија: – Донесите ми на кућну адресу две велике шумадијске пице, са љутом папричицом…
Оператер: – Мислим да Вам то није добра идеја, господине.
Муштерија: – Како то мислите?
Оператер: – Господине, Ваши здравствени подаци из електронског картона говоре да имате повишени крвни притисак и висок ниво холестерола. Жао ми је, али полиса Вашег допунског здравственог осигурања не покрива и тај ризик…
Муштерија: – Па што ми онда можете препоручити?
Оператер: – Могли бисте наручити нашу безмасну соја-пицу. Уверен сам да ће Вам се допасти.
Муштерија: – Зашто то мислите?
Оператер: – Па, прошле недеље сте у књижари купили књигу “Гурманска јела од соје”. Зато сам Вам то предложио.
Муштерија: – У реду, у реду. Дајте ми онда две велике соја-пице. Колико Вам дугујем?
Оператер: – То би требало бити таман за Вас, Вашу жену и Вашег сина. Све скупа, заједно с трошковима доставе, 2100 динара. Како плаћате?
Муштерија: – Као и увек, кредитном картицом.
Оператер: – Опростите, господине, али бојим се да ћете морати платити готовином. Прекорачили сте дозвољени минус на картици.
Муштерија: – ОК, скочићу до банкомата и донети новац пре него ваш достављач стигне.
Оператер: – Неће ни то ићи, господине! Имате прекорачење и на текућем рачуну.
Муштерија: – Нема везе. Само пошаљите пице. Припремићу новац. Колико вам времена треба за доставу?
Оператер: – Мало смо затрпани у овом тренутку. Око 45 минута.
Муштерија: – Како бре? Најмодернија технологија, умрежени сте, а треба Вам више времена него пре!?
Оператер: – Господине, ако Вам се жури, можете доћи до нас, али биће Вам незгодно возити пице на мотоциклу.
Муштерија: – Како знате да возим мотоцикл?
Оператер: – Овде стоји да касните с отплатом лизинга за ауто, па Вам га је лизинг компанија одузела пре два месеца. Али, Ваш скутер је у потпуности отплаћен, па сам само претпоставио да ћете тако доћи по Ваше пице.
Муштерија: – Не, ипак ћу доћи градским превозом.
Оператер: – Господине, према нашој евиденцији, Ваша БУС-ПЛУС картица није допуњена за овај месец!
Муштерија: – Ма носите се у три лепе….
Оператер: – Господине, препоручио бих Вам да пазите што говорите! Већ имате две прекршајне пријаве због ремећења јавног реда и мира 2010. и због викања на саобраћајног полицајца 2011.
Муштерија: – Ало, бре, па ја сам назвао пица сервис, а не полицијску станицу…
Оператер: – Господине, знамо и за Ваш ник, под којим пишете веома оштре коментаре на блогу Б92!
Муштерија: – Ма шта ми рече….
Оператер: – Да и не спомињем сајтове које посећујете…
Муштерија: – Ама човече, хоћу две пице!!!!
Оператер: – Желите ли још нешто, господине?
Муштерија: – Не, ништа више. И немојте заборавити две Кока коле гратис, како пише у Вашем огласу!
Оператер: – Опростите, господине, али наш оглас има клаузулу да не смемо нудити бесплатну Кока колу дијабетичарима! И молим Вас да дочекате нашег достављача, јер се боји пса. Ви вашег кућног љубимца, како видим, још нисте водили код ветеринара да се вакцинише.



http://www.vijesti-online.com/zivot-i-stil/cipovani-srbi/
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne mogu da verujem da neko citira taj prastari tekst Smiley))
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
2008 godina temica...lock
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.