Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Шпанија, Каталонија, Барселона.  (Pročitano 24723 puta)
15. Jun 2016, 21:26:17
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Qtek 小米
Барселона, плаже, планине, архитектура, језгро старог града са готском четврти, безброј паркова и тргова... и периферија која не заостаје много за Барселоном.


Готска четврт

Барцелонета

Тибидабо


Монтсерат


Баиш Љобрегат

Овај парк на задњој фоткисе налази ван Барселоне, односно на њеној периферији удаљеној око 10 км, област Баиш Љобрегат.

Град је савршен, мало сам дочарао фоткама, савршена клима, добра им је и пијаћа вода, ми се нисмо искључиво држали флаширане воде ... и не бих много писао о позитивним стварима које мање више сви знамо, радије бих издвојио неке минусе.

Највећи минус је недостатак јавних тоалета (осим у парковима, али ни ту није правило и на плажи Барелонета), нема их ни у метроима, чак ни у метроима где се две или три линије спајају, зато се често може осетити смрад мокраће, посебно у централним деловима, готској четврти.

Ако вам је хотел мало на периферији, Лоспиталет Љобрегат или Баиш Љобрегат (такође прва зона као и Барселона градско језгро које је површине свега 8х10 км), то су окрузи који су удаљени од центра од 5-10км постоји мрежа бус линија која носи ознаку ''Л'' и која се посебно плаћа, дакле не вреди вам ни барселона карта ни дневне карте, они су као некада код нас приватници, посебна држава, тако да се онда морате ослањати на остали превоз друге бусеве, метро, трамваје, возове и остали транспорт који се урачунат у карту која се купује на свим аутоматима. Дакле немају јединствени систем превоза унутар прве зоне.

Трећи минус је озбиљно непознавање енглеског језика, ми смо за њих полиглоте. Дакле ако не знате шпански, споразумевање је рукама, ногама...  Енглески језик не знају чак ни радници у државним службама, рецимо шалтеруше које продају возне карте, не знају ни млади.

Четврти минус су џепароши, дакле штекујте паре и картице у неке скривене џепове који се налазе у унутрашњости одеће. Град је препун Пакистанаца, Мароканаца, Еквадораца итд. Црнци у вечерњим сатима нуде марихуану у Рамбли ... за нас су мислили да смо Пољаци.  Smile Ајде словенски је језик чули су, али нисмо толико плави као они.

Пети минус, скоро сваки парк није поплочан или асфалтиран, већ је посут песком, чак и сам Парк Гвељ неки делови. Дуне мало јачи ветар носи тај песак, мало се покваси настане блато.

Шести минус, то је скоро у сваком граду иста прича, нема ''нашег јогурта'', сви су слатки или густи као кисело млеко који они зову јогуртом који није заслађен. Ово није минус за мене, ја волим слатке јогурте, али огромна већина Балканаца знам добро да не може да пије слатки јогурт уз слани сендвич рецимо.

Седми минус је позната прича, недељом је то мртав град, ништа не ради, да није Пакистаница остаде ти без хране ...  али постоји један ланац продавница Supercor, па коме је близу нека тамо купује, али они су мало скупљи наравно.

Осми минус, храна је прескупа, али Барселона је један од најлепших градова Европе и света ... невероватан спој различитости ... према томе ... моја препрука.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC02050.JPG
(1303.03 KB, 1944x2592)
« Poslednja izmena: 15. Jun 2016, 21:28:22 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
katalonija daje 70%bdp...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Qtek 小米
katalonija daje 70%bdp...
Јесте даје 90% и храни целу Шпанију и пола Европе као наша Војводина. Smile

Него, био сам на дан када је Шпанија играла против Словачке, нигде никакве еуфорије, било какве појаве која указује да Шпанија игра фудбал, нигде ни једног навијача, ни једне заставе ... када сам једног дана угледао једну шпанску заставу на једној згради сликао сам то као да сам видео не знам шта, баш реткост.
Уђемо у један паб, да видимо резултат, оно два лика гледају текму без емоција, или су навијали за Словаке или су неки Франко-нацоси па ћуте. И Каталонац Пике да гол ... каква иронија.

Иначе, шпанска деца немају наставу на шпанском, све је на каталонском језику ... ако их питаш који страни језик знају они кажу шпански.

Ма у суштини је%о их Франко и они њега, више поштујем Баскијце, јер су имали муда да се боре колико толико. Не осваја се слобода ређањем застава на балконима зграда.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
Sport je produzetak politike ratovanja...raspirivanje egoizma do granica izdrzljivosti...



IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Sjajne slike... sigurno jedna od sledecih destinacija na koju idem...

I hvala i ovde na detaljnom opisu  Smile

Sto se tice jogurta, koliko sam ukapirala.... samo u nekim delovima Nemacke i Austrije ima nesto slicno... generalno... grcki tip... sto meni ne smeta...
Mada, u Italiji smo naisli na nesto slicno Kravici... za nijansu gusce....

Imas li neku preporuku kojim prevoznim sredstvom, tj. avio kompanijom ici... i kako od aerodroma do smetaja... metro, busevi, ostali gradski prevoz?

Ovo za dzeparose mi je cudno... ko bi rekao Spanci... mada.. sasvim je moguce da su se i Rumuni tu uvalii...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Па моју кеву и тетку је пре скоро 30 година опљачкао конобар у Барси.  Smile

За енглески сам чуо да више не желе да причају него што не знају, друг ми причо кажу им идите у Лондон па тамо причајте енглески.

И чудно ми то сви нас изгледа бркају с Пољацима, чуо сам за неколико случајева.
« Poslednja izmena: 15. Jun 2016, 23:34:46 od 1286zenabre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows
Browser
Chrome 51.0.2704.84
nije to tacno nego je njihova emigracija isla u latinsku ameriku pa su videli da se i tamo prica spanski. a onda su lepo u svojoj mudrosti zakljucili da im strani jezici ne trebaju.

kapiram da svako moze za 2 meseca da nauci potrebne fraze za prezivljavanje.

a u barci su cuveni majsori dzeparosi... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
katalonija daje 70%bdp...
Јесте даје 90% и храни целу Шпанију и пола Европе као наша Војводина. Smile

Него, био сам на дан када је Шпанија играла против Словачке, нигде никакве еуфорије, било какве појаве која указује да Шпанија игра фудбал, нигде ни једног навијача, ни једне заставе ... када сам једног дана угледао једну шпанску заставу на једној згради сликао сам то као да сам видео не знам шта, баш реткост.
Уђемо у један паб, да видимо резултат, оно два лика гледају текму без емоција, или су навијали за Словаке или су неки Франко-нацоси па ћуте. И Каталонац Пике да гол ... каква иронија.

Иначе, шпанска деца немају наставу на шпанском, све је на каталонском језику ... ако их питаш који страни језик знају они кажу шпански.

Ма у суштини је%о их Франко и они њега, више поштујем Баскијце, јер су имали муда да се боре колико толико. Не осваја се слобода ређањем застава на балконима зграда.

Па ко онда навија за Еспањол?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Qtek 小米
Citat
Sto se tice jogurta, koliko sam ukapirala.... samo u nekim delovima Nemacke i Austrije ima nesto slicno... generalno... grcki tip... sto meni ne smeta...
Mada, u Italiji smo naisli na nesto slicno Kravici... za nijansu gusce....
Зато је Беч закон ... лепо у Интершпару или Били (заборавио сам који је ланац супермаркета) налетиш на целу полицу са српско-хрватским производима, а поред се мува нека Милка и зове Зорку на још увек неисквареном српском језику да помери гајбице на други крај.  Smile

Citat
Imas li neku preporuku kojim prevoznim sredstvom, tj. avio kompanijom ici... i kako od aerodroma do smetaja... metro, busevi, ostali gradski prevoz?
Вуелинг компанија се највише исплати, 150 евра повратна карта директан лет, крећу сваке године од јуна, букирај што раније крајем зиме већ, али вероватно може да се нађе и јефтиније.
Мада рекао сам ти за већину других градова испало је да наша компаније није много скупља, некада су исте цене као чартер летови или чак и мало јефтиније, али ја увек проверим прво њихову националну компанију, па ако је скупља пређем на нашу и избегавам преседања, а сада ћу гледати да ми све стане у ручни пртљаг пошто 8 кг ми је сасвим довољно.
Код преседања може да буде зајебано ако лет касни, тако да је најбоље да између два лета буде бар два сата.

Што се тиче релације аеродром - хотел, постоји директна метро линија која је отворена пре пар месеци, локални бусеви коју су нама одговарали пошто смо били на истој западној страни, а постоје и као код насе специјалне бус линије.
Само треба избегавати те ''Л'' бусеве јер они нису део система, већ као некада код нас приватници, јер се саобраћају по периферији где смо ми били, али ми смо зато користили трамваје, друге ''градске'' бусеве. метро и понекад возове.
Прва зона је област која је два три пута већа од Барселоне и обухвата и неколико округа који спадају у ближу периферију града, док осталих 5 зона су већ права периферија и ту су карте доста скупље.
Мени је највише помогла обична гугл мапа, када одређујеш растојање између два места, можеш да кликнеш на превоз и он ти тачно представи које линије можеш да искористиш, цене, линк све.
Ако се попут нас крећеш много, моја препорука је петодневна карта од 30 евра, а у другом случају је довољна Т-10, десет куцања за више особа.


Citat
Ovo za dzeparose mi je cudno... ko bi rekao Spanci... mada.. sasvim je moguce da su se i Rumuni tu uvalii...
Ја сам и раније слушао приче да то раде обојени. Једина сумњива ситуација коју сам лично видео је када је једна жена викала другој жени преко пута шина друге метро станице да погледа ташну и рукама гестикулирала да се нешто десило са ташном.

Ја као неко ко је јужно од Пирот  Smile ... да доживим да ме шпански цигане оџепаре, нема шансе, тако да сам дао шнајдерки да ми сашије унутрашње џепове за крупни новац и картице.
Пасош можеш да копираш и да штекујеш негде у хотелу.

Citat
nije to tacno nego je njihova emigracija isla u latinsku ameriku pa su videli da se i tamo prica spanski. a onda su lepo u svojoj mudrosti zakljucili da im strani jezici ne trebaju.

kapiram da svako moze za 2 meseca da nauci potrebne fraze za prezivljavanje.
То и ја мислим.


Citat
Па ко онда навија за Еспањол?
Не знам, нигде нисам видео било каква обележја тог клуба, ништа. Чуо сам да то нису ривалски тимови као код нас и да једино је проблем када реал гостује и када они иду тамо.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2016, 20:21:32 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Linux
Browser
Chrome 51.0.2704.81
mob
Samsung s3
Moram da se umesam. Bio u Barsi i mnogi minisi koje si dao nisu minusi, vec mozda i nedostaci svakog velikog grada.
Necu redom, ali dzeparosa ima u svakom velikom grafu, po gotovu iole turistickom. Prag, Berlin, Bec, Pariz ih je prepun. Rumuni najvise kradu. Cak kad neces njihovu (dzeparosku i muvatorsku) pricu da prihvatis, nasmeju se i kazu Romejnija Smiley  ???

Drugo wc-a ima. Cak prvi put sam tada 2009-te vid'o pokretne wc-e, kao prikolica sa staklenim jednim delom i kabinama. Kao nekada na vasarima kod nas samo mnooogo lepse i cistije. I ne placa se, vec ostavis baksis. Koliko smatras. Idu po turistickim atrakcijama. Ti ih nisi naveo, kao da si bio kod prijatelja ili studiras tamo. Kao da nisi isao kao turista vec poslovno. Magicna fontana, Sagrada familija, nou camp park guelj... tamo ima pokretnih wc-a. Dosta o njima Smiley
Engleski istina neznaju, a neznaju ga ni Srbi. Ni turisti koji idu tako ni domaci. Misle da ga znaju a pojma nemaju. Patimi da pricamo da znamo Inglish a pojma si nemamo. Tek kad nasi pocnu da zaista pricaju vide ne znajnje. Mozda bi oni trebali malo vise da znaju, ipak je Barsa drugi ili treci turisticki grad u Evropi ili svetu.
Nedelja ok. Kod nas cist kapitalizam pa izrobljavaju radnike, kod njih se zna da je odmor
Voda nije za pice. Podatak da oni (Spanci) ukupno imaju slatke vode, koliko mi u Savi. Po gotovu voda za pice.
Pesak i prasina po parkovima im dodje kao nekada kod nas kaldrma. Bas zog suncanih dana...

Sve u svemu slazemo se da je prelepa i ja cu svakako ponovo tamo za koju god.

Malo si slika postavio i to ne tipicne za Barsu Smiley

Pazi, pisem na "bureku" posle ko zna koliko. Dokaz da volim Barsu i da si je slabo predstavio Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.