Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:00:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sosovi i umaci  (Pročitano 18353 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Holandski sos            



Potrebno je:

150 g butera
4 žumanceta
1 limun
mleveni biber
so

 
Priprema:

U umućena žumanca dodati buter, pa zajedno penasto umutiti. Posoliti po ukusu. Sud u kome se nalazi ova masa staviti u dublji sud u kome ključa voda. Kuvati na pari, lupajući žicom, dok ne počne sos da se zgušnjava. Skinuti sa vatre, dodati mlevenog bibera i po ukusu zakiseliti limunovim sokom ili razblaženim sirćetom.
Služiti uz barenu ribu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Francuski sos            

Potrebno je:

2 žumanceta
1 čaša pavlake
1 limun
1 kašičica brašna
so

Priprema:

U manju vanglu staviti žumanca, pavlaku, brašno, malo soli, malo kore i soka od limuna. Sve izmešati, staviti na vatru i mutiti žicom dok sos ne postane gust.

Služiti uz ribu ili hladno pečenje.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tartar sos            

Potrebno je:

6 jaja
6 kašika ulja
2 kašike senfa
2 kašike kisele pavlake
1 limun
so

Priprema:

Tri tvrdo obarena jajeta propasirati u činiju, dodati 3 presna žumanceta, ulje, senf, kiselu pavlaku, soli po ukusu i sok od limuna, pa mikserom sve umutiti u gustu masu.

Služiti uz hladno pečenje.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Bešamel sos            



Potrebno je:

30 g butera
30 g brašna
2 čaše mleka
mleveni biber
so

Priprema:

U manjoj šerpi na šporetu zagrejati buter, dodati brašno i malo ga propržiti, ali ga ostaviti bele boje. Polako sipati mlako mleko, neprestano mešajući žicom da se masa sjedini. Posoliti i pobiberiti po ukusu. Kuvati još malo da se zgusne, a zatim skinuti sa vatre i ohladiti. Služiti uz razna mesa i povrće.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sos od pavlake sa žumancima            

Potrebno je:

2 žumanceta
1 čaša kisele pavlake
1 limun
aleva paprika
mleveni biber
so

Priprema:

U manju šerpu staviti ulupana žumanca, kiselu pavlaku, dve kašičice limunovog soka, pola kašičice soli i po četvrt kašičice aleve paprike i bibera. Kuvati na pari, stalno mešajući, oko 5 minuta. Služiti toplo uz pohovan karfiol.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sos od pavlake            



Potrebno je:

2 kašike ulje
2 kašike brašna
1 čaša masne supe
1 čaša pavlake
so

 
Priprema:

Na zagrejanom ulju malo propržiti brašno, sipati čašu masne supe (bujona), staviti pavlaku i kuvati 5 minuta, računajući od momenta ključanj.potom skinuti. Potom skinuti, posoliti i promešati.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Beli sos sa buterom i pavlakom            

Potrebno je:

40 g butera
1 čaša kisele pavlake
1 kašika brašna
so

Priprema:

U manju šernu staviti 20 g butera i kašiku brašna, pa na vatri istopiti buter, lupajući žicom, da se buter i brašno sjedine. Stalno mešajući, sipati po malo hladne supe ili vode. Sve grudvice izgnječiti i ostaviti sos da na vatri baci ključ, a zatim ga skinuti i malo posoliti. Dodati preostali buter i kiselu pavlaku, pa dobro umutiti. Ponovo staviti na vatru da baci ključ.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Beli sos sa mlekom            



Potrebno je:

2 kašike butera
2 kašike brašna
1 šolja mleka
mleveni biber
so

 
Priprema:

Na tihoj vatri zagrejati buter, dodati brašno, malo soli i na vrh noža bibera. Zagrevati dok ne provri, a onda postepeno, stalno mešajući, uliti šolju mleka. Kuvati, stalno mešajući, dok se sos ne zgusne.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Beli sos            



Potrebno je:

10 g butera
2 kašike brašna
2 kašike ulja
2 čaše supe
1 kašika sirćeta
1 jaje
so

Priprema:

Na zagrejanom ulju malo propržiti brašno, naliti mlakom supom od kokoške ili teletine i kuvati na tihoj vatri 5 minuta. Skinuti sa vatre, dodati žumance pomešano sa sirćetom, malo butera, posoliti po ukusu i dobro izmešati.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Umak od gljiva



Potrebno je:

300 g pečuraka
čen belog luka
mala glavica crnog luka
čaša kisele pavlake
peršunov list
pola čaše gustog paradajz soka
50 g maslaca
ulje
biber
so

Priprema:

U šerpu zagrejati maslac i ulje, dodati naseckani crni luk, izgnječiti beli luk i pripremljene pečurke. Na tihoj vatri dinstati 15 minuta, zatim dodati naseckani peršun, biber, so, paradajz sok i pavlaku. Uz mešanje kuvati na sasvim blago temperaturi. Ovim sosom prelivati meso, testeninu ili jela od krompira.

recepti.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:00:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.