Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:13:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sony Vegas  (Pročitano 4970 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Gornja sina ce biti photo (jpeg) ne video.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Sony xperia
Mozes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pa naveo sam maloprije snapshot cu napraviti. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Sony xperia
Pa rekoh, mozes. Sta je tu lose?? Odgovaram sto je moguce krace. Na dva monitora imam tri mozilla prozora i 2 msn veze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 3120c
imam sony vegas pro8.i po preporuci lightsoft-a kad snimam sa tv-a koristim mpeg2 pa kompresujem u divX i pri spajanju video materijala nikad nije radio duze od 1-2h ,uglavnom radi u relnom vremenu ako je 40min radi ga oko 1h...
ali sad ima film iz dva dela ,u vegasu kaze da je xvid...kad sam stavio da ga spaja kaze da ce da zavrsi za 7h...a film traje oko 1.5h...

prvo me interesuje kojim programcicem da vidim podatke o videu (kodec ,audio... )
drugo da li je ovo normalno da radi ovoliko dugo sa xvid-om oko 7h...imam athlona 64 2800+ ,1GB ram...
i trece da li sam trebao da koristim bas xvid,kako pise u vegasu ,ili sam mozda trebao divx itd...posto je slika izvrsna ,neki dvd rip ,pa sam mislio ako stavim isti kodek mozda nece da promeni kvalitet...to me generalno interesuje i kod ostalih programa za obradu,kako da zadrzim isti kvalitet videa pri recimo spajanju.da li  isti kodek,kopresija garantuju isti kvalitet
interesantno je kako cak  ima 6kanalni zvuk...mozda mi nije to toliko bitno ali da li sam mogao i to da sacuvam   

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

untitled2.jpg
(77.2 KB, 576x467)
« Poslednja izmena: 24. Nov 2007, 13:30:55 od dundjer.nikolic »
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Sony xperia
Citat
prvo me interesuje kojim programcicem da vidim podatke o videu (kodec ,audio... )

To mozes i u Vegasu. Na video klip desnim, pa properties i u tom prozorcetu na media. Oko sredine prozorceta pod Stream properties su podaci. Postupak vazi i za video  i za audio.

Citat
drugo da li je ovo normalno da radi ovoliko dugo sa xvid-om oko 7h...imam athlona 64 2800+ ,1GB ram...

Normalno je. Premier i Vegas uvek u pozadini rade sa max kvalitetom. Prilikom renderovanja rade pixel po pixel, dok drugi programcici rade frame po frame. A tu je jos raskompresovanje pa kompresovanje, ...Avi mozes odlicno spojiti u VirtuaDub-u preko apend avi.

Citat
i trece da li sam trebao da koristim bas xvid,kako pise u vegasu ,ili sam mozda trebao divx itd...posto je slika izvrsna ,neki dvd rip ,pa sam mislio ako stavim isti kodek mozda nece da promeni kvalitet...to me generalno interesuje i kod ostalih programa za obradu,kako da zadrzim isti kvalitet videa pri recimo spajanju.da li  isti kodek,kopresija garantuju isti kvalitet

Xvid je jedan od najboljih kodeka. Mozes i u bilo kom drugom, samo zavisi od biterate-a kvalitet. Sto je veci i fajl krajnji je veci.

Citat
interesantno je kako cak  ima 6kanalni zvuk...mozda mi nije to toliko bitno ali da li sam mogao i to da sacuvam   

I Premiere i Vegas imaju mogucnost rada sa sestokanalnim zvukom.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2007, 15:44:01 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 108
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Ljudi kako je moguce da Vegas nece da ucita obican avi fajl tacnije Xvid? Samo mi ucita audio? I zasto je tako nestabilan program, i tezak za obradu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Ljudi kako je moguce da Vegas nece da ucita obican avi fajl tacnije Xvid? Samo mi ucita audio?

Probaj sa novijom verzijom kodeka. Ne zaboravi da je Vegas profi program, pa neke stvari i nece da obradjuje.

Citat
zasto je tako nestabilan program

To pa prvi put cujem.

Citat
ezak za obradu?

Kada ga savladas nece biti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 108
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Kao na primer kojim kodecima? K-Lite? Mislim da imam najnoviju verziju> Ne, ali ne shvatam kako nece da ucita Xvid, pa 90% filmova i spotova na netu je u tom formatu?
Nestabilan je u smislu da koci tokom rada i kada gledam preview! Da li negde postoji pravilno podesavanje ovog programa?Citao sam tutoriale za Vegas na ovom i drugim sajtovima, ali obicno pisu ono sto ja znam!
« Poslednja izmena: 05. Dec 2007, 18:45:59 od hajdee »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


mi nismo cudo! mi samo pravimo cuda!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung z400
 Smile da li neko ima link sa kog mozhe da se skine
  "sony vegas studio"   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 01:13:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.