Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:58:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: sociajlana anksioznost ~ ocajan .  (Pročitano 9751 puta)
16. Apr 2011, 20:19:54
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 65
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ljudi ne znam sta vise da radim , probao sam svasta , da popravim svoje psih. stanje nekom vrstom auto- sugestije , ali ne ide .
vec par godina sam konstantno nesrecan , previse samokritican ,  takodje imam i kompleks nize vrednosti .
dugo nisam znao kako da definisem sve ovo , ali sam skoro shvatio da je sve to ustvari socijalna anksioznost i konstantna stidljivost .
pronasao sam se u svim znacima .
ima perioda i kada sam srecan i kada uzivam u zivotu ali onda se vrati stanje anksioznosti .
jednostavno mi se smucilo vise sve to , nije to bogzna sta ..aliii u velikoj meri mi unistava zivot .
takodje sam otvorio temu u kojoj pominjem da ne mogu da se pomirim sa opadanjem kose .
shvatio sam da je i to povezano sa soc.anksioznoscu .
molim vas za bilo kakvu pomoc  , svaki savet je dobrodosao .
kako se leci ovo ? da li je odlazak psihologu toliko neophodan ? nemam predrasude ni malo prema psiholozima , smatram to kao odlazak zubaru ili bilo kome drugom ali sada trenutno nisam u mogucnosti da odem .
hvala ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ako smatras da si socijalno anksiozan i da imas problema sa samopouzdanjem (kompleks nize vrednosti, stidljivost) obrati se psihologu cisto da popricas sa njim

To je tvoj zivot i treba da ga dovedes u red ako vidis da nesto nije u redu sa njim
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Nokia krntija
17 godina i već si očajan?  Smile

Daj bre klinac ne seri s oproštenjem. Tek treba da počneš da živiš život a već ti se kao smučio... lažeš bre i samog sebe.

Pusti jebeni internet i simptome, sad kada bi uzeo "Narodni lekar" kapiram da bih pronašao simptome 16 bolesti.

Jebeš kosu, ja sam prosedio već sa 16. Nije to jedini "argument" koji mi muškarci imamo.  Smile

Ako nisi neki lepotan, kreni u teretanu. Nabilduj se. Ja kad sam išao u teretanu čisto radi nekog treninga, nikad nisam niti imam želju ozbiljno da se bavim bildingom, ali sam tamo upoznao lika... i on meni kaže: "Krenuo sam da bildujem iz jednostavnog razloga... zbog žena. Pare nemam, kola nemam, lepotan nisam, ostaje mi samo da napravim vrhunsko telo... to mogu."

I smuvaj neku ribu, nebitno kakva je, nek je i ružna, šta fali samo je smuvaj. I profi bokser kada počinje karijeru ne kreće da se bije sa najboljima... da vidiš kako će samopouzdanje da ti se popravi.

Bavi se bre sportom, izlazi, nađi hobi, uči školu... uživaj bre u životu, pogotovo u mladosti. Traje prekratko, a jednom ćeš je samo imati.

Svaki dan je poklon, a ne dato pravo.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Znas kako, ako je stidljivost dosla do granice kad te onemogucava da funkcionises kao vecina tvojih drugara, onda ne bi bilo lose da posetis psihijatra. Ne psihologa... psihijatra. Postoje tabletice koje ispravljaju hemijske anomalije koje cine da se osecas stidljivo, anksiozno... a ima i psihoterapijska komponenta tretmana, koja ce ti pomoci da shvatis sustinu problema koji imas, i kako najbolje da odgovoris na njega kada se nadjes u anskioznoj situaciji.

Druga, vrlo realna opcija je da uopste ne patis od socijalne anksioznosti. Ne mozes sam sebi da das dijagnozu na osnovu necega sto si procitao, jer covek nikada ne moze da bude objektivan prema sebi, pogotovo ne sa 17 godina, ne znajuci razliku izmedju obicne tinejdzerske introvertnosti i socijalne anskioznosti. Nekad ni psihijatri ne ustanove tu razliku ako nisu dovoljno pazljivi.
Zato je jako bitno da procenis zbog cega se nalazis tu gde se nalazis, odnosno sta su uzroci toga da smatras da patis od ansksioznosti. Ovde nisi nista naveo... osim da ti opada kosa. Pa prolece je covece... kol'ko je mojoj devojci opalo kose u zadnjih nedelju dana, moglo je komotno cebe da se napravi  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Bate odes li u tom stanju bilo gde a nisi za lekara napravice pacijenta od tebe potrosices pare na lecenje. Bolje potrosi pare na sport i zivot. Uplati neku aktivnost, teretanu, plivanje, bilo sta, idi trci ako nemas para. Lekari ne znaju kako sebi da pomognu a ne tebi, lecice tebe a u stvari lece sebe, kao brinu se o nekome. Da si tezak slucaj rekao bih ti da se obratis njima, ali nisi. Malo razdrmaj organizam, idi ako imas para na akupunkturu ima jedna lekarka psihic na slaviji. Nemoj lekove u toj fazi u kojoj se nalazis.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Motorola 
Tih pola sata sto bi bio kod psihijatra,bolje provedi u trazenju devojke. Bio sam,pa znam sta ti pricam. Gledao me kao debila. Kad sam mu rekao da bi hteo da radim u vojsci,on je rekao i sta komadant ti da odes u sumu i da se snadjes sa mapom ti se ne bi snasao. Ti si nesposoban.Pokajao sam se sto sam otisao. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
U ovajkvim situacijama, uvek sam prvo za terapiju kliringa. Da bi rešio svoj problem, moraš prvo da ga identifikuješ.
Odakle potiče tvoj osećaj duboke nesigurnosti i manje vrednosti? Kada si počeo tako da se osećaš i kojim situacijama?
Ne znam kakvi su ti roditelji, ali ako su iole razumni i stabilni ljudi, oni ti mogu najviše pomoći. Terapija razgovorom...pričaj, izjadaj se, reci sve što ti je na duši, ama baš svaku sitnicu i urok tvog problema će negde isplivati.
Ako već nemaš mogućnost da odeš kod psihologa ili psihoterapeuta, potraži u svojoj okolii neku stariju, iskusniju osobu, ako već ne roditelje, nekog rođaka, nekog sa kim si blizak i potraži pomoć kro razgovor.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Ma ajde kliring, da poludi covek.
Treba da se posveti zivotu, zabavi. Treba da probudi hormone sportom i kretanjem, da natera sebe.
Nije on za psihica kako je napisao ovde. Ni jedan psihoterapeut ne radi bez antidepresiva, a onda im odu ljudi u psihozu i kazu takav je psiholoski profil... Nije on neki depresivac vidis da se krece...samo je mala psiholoska kriza koju je verovatno nametnula i sredina. Kod nas sredina ubedi coveka da je otkacen i ko je ko on podlozan ode kod psihica i kraj price. Zavrsi u ludilu. A ti pacijenti koji od normalnih ljudi prave ludake lececi tako svoje frustracije setaju "normalno", poznati su mi slucajevi... Krajnje isfrustrirane osobe koje stalno izbacuju sa posla i ne uklapaju se u nove sredine, u svojoj sredini nadju zrtvu i projektuju svoje probleme na nju, da vide izlaz za sebe.... naravno ovaj ptrazi strucnu pomoc i kraj. A ludak nastavi ko sa virusom da se seta.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Nije sve u životu udri brigu na veselje. Poricanjem se problem samo produbljuje, maskira i ne rešava.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Da da, pa znam psihoterapeute koji su u paranoji, i psihoterapeute koji ispadaju smesni pred pacijentima kao ovo sta je naveo:
Citat
Kad sam mu rekao da bi hteo da radim u vojsci,on je rekao i sta komadant ti da odes u sumu i da se snadjes sa mapom ti se ne bi snasao. Ti si nesposoban
on je kao iskusan psihoterapeut, ili pokusavaju da ispadnu zabavni....

Pusti to ja sam se naslusao svacega u vezi njih. Znam i kad nakljukaju devojke sa antidepresivima da upadnu u stanje seksualne hiperaktivnosti da bi je iskoristili...

Ovaj decko nema problema, samo ga je neko uvukao da razmislja o sebi i o psiholoskim aspektima sebe. Treba da se odlepi od toga, probudi hormone prirodnim putem ne lekovima i nastavi dalje...
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:58:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.