Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:38:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snimanje VB streama  (Pročitano 10498 puta)
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Sve je po difoltu postavljeno. Nista nije menjano. Iskreno da ti kazem, i mrzelo me da cackam, kad' vec ide dobro. Nego nesto bih ti prelozio.Skini instalaciju za WMV9, ujedno i ubacuje kodek. Mislim da ces time resiti problem. Jer meni programi za video editing i ostale ludosti, sami to ubacuju.


Izvini da li mislis na ovo
http://www.free-codecs.com/download/Windows_Media_Video_VCM.htm
IP sačuvana
social share
If marijuana is not legal within the next five years I have no faith left in humanity, period.All this current system is doing..is putting money in the hands of criminals...and it's making ordinary people like you and me deal with those criminals.You ever deal with a drug dealer?It's terrible, it's weird, it's awkward.They think they're your friend,but they're not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Da, to.  Smile

I ne moras se izvinjavati, sta mogu pomocicu ti.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Nece opet.Primetio sam da kad krene snimanje sa Camtasiom dole gde je mozila tab pise "VLC (hardware YUV overlay DirectX output).Verovatno mozila koristi ovaj vlc plugin da pusti stream,Moguce je da on nesto zeza.
IP sačuvana
social share
If marijuana is not legal within the next five years I have no faith left in humanity, period.All this current system is doing..is putting money in the hands of criminals...and it's making ordinary people like you and me deal with those criminals.You ever deal with a drug dealer?It's terrible, it's weird, it's awkward.They think they're your friend,but they're not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Tattoo
Isprobavao ja juče Camtasia studio,dobra je,ima da se skine skroz funkcionalan trial tako da nisam morao da se zezam sa crack-ovima i slično.I program snima lepo radi stabilno,i dobri su rezultati snimanja,ali npr.otvorim tri taba u browseru i u jednom snimam sa camtasiom,i kad hoću da prebacim na drugi tab,camtasia nastavlja da snima taj drugi tab,i onda mi snimanje propadne.Dobra je za neke kratke klipove koje ćeš da odgledaš dok se snima.I još jedna stvar camtasia snima desktop i onda odrediš format snimka ali to ponovo nije originalni stream,dok wm recored bukvalno hvata stream i snima u formatu u kojem ide stream.

Vratio sam se posle na wm recorder,ipak je zakon,jer nema tih problema kao camtasia,kad pustim snimanje,mogu da se krećem po browseru,nema veze,mogu i da ugasim browser on i dalje snima sa adrese koja mu je zadata,stvarno najkompletniji program za snimanje live streama,bar oni sa kojima sam se ja susretao.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Evo uspeo sam da sredim.U cemu je bio problem.Firefox je po difoltu koristio VLC plugin da pusti stream.Uradio sam disejblovanje VLC plugina i naravno nisam mogao da pustim stream.Onda sam instalirao WMP9 plugin za ff i kad sam pustio stream bio je s*anje sa onim bojama :chuckel:Zbog toga sam morao da uradim updejt WMP sa 9 na WMP11,sto je malo zajebano zbog WGA tool-a.Posle sam instalirao WMP11 plugin i pustio sam stream koji se otvorio u WMP11.Sada rade oba programa i WM recorder i Camtasia.Posle koriscenja moram da se se slozim sa @diletantom da WM recorder bolji za snimanje streama jer mozes da radis nesto drugo dok on  snima.Drago mi je da je lightsoft pomenuo Camtasiu koji je stvarno keva za snimanje desktopa i tutorijala,i za kasniji editing videa(takav neki program sam odavno trazio i bas sam se odusevio funkcionalnoscu)Pozdrav. Smile
« Poslednja izmena: 03. Okt 2009, 18:12:54 od hermes »
IP sačuvana
social share
If marijuana is not legal within the next five years I have no faith left in humanity, period.All this current system is doing..is putting money in the hands of criminals...and it's making ordinary people like you and me deal with those criminals.You ever deal with a drug dealer?It's terrible, it's weird, it's awkward.They think they're your friend,but they're not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Bravo momci.  Smile Mislim da je svako od nas naucio po nesto novo.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Na stranu to sto ne razumem sta tu ima zanimljivog za snimiti, ali posto vidim da imas VLC jel si pokusao to snimiti preko VLC:a?

* Idi na Media -> Convert/Save -> Network
* Ubaci kompletnu adresu streama u "Address" i klikni na Convert/Save
* Na "Destination File" izaberi ime fajla za snimljeni stream i markiraj "Display the Output" ako hoces da se video prikazuje dok se snima
* Na Profile izaberi codec ako zelis da se video konvertuje u neki drugi format od izvornog, ako to ne zelis jednostavno markiraj "Dump Raw Input" (mislim da je za istovremeno gledanje streama potrebno izabrati codec)
* Kad je sve podeseno, klikni na Start...
« Poslednja izmena: 04. Okt 2009, 13:59:49 od rade_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Na stranu to sto ne razumem sta tu ima zanimljivog za snimiti, ali posto vidim da imas VLC jel si pokusao to snimiti preko VLC:a?

* Idi na Media -> Convert/Save -> Network
* Ubaci kompletnu adresu streama u "Address" i klikni na Convert/Save
* Na "Destination File" izaberi ime fajla za snimljeni stream i markiraj "Display the Output" ako hoces da se video prikazuje dok se snima
* Na Profile izaberi codec ako zelis da se video konvertuje u neki drugi format od izvornog, ako to ne zelis jednostavno markiraj "Dump Raw Input" (mislim da je za istovremeno gledanje streama potrebno izabrati codec)
* Kad je sve podeseno, klikni na Start...

To sam probao prvo jer sam na ovom linku video da moze da snima stream.
http://forum.videohelp.com/topic316907.html

Ali nije htelo.Izgleda ovi sa monda stalno menjaju url adresu streama,izbacivao mi je neku gresku.Pokusao sam u preferences/video/ da iskljucim overlay jer sam negde izguglao da to moze da bude problem ali ni posle nij moglo.
Ja kad sam imao ff i VLC plugin,meni WM Recorder uopste nije hteo da ocita pravu adresu VB streama.Juce recimo kad je bila guzva (verovatno zbog zurke)nisam mogao da pustim stream ali se WM Recorder conectovao i snimao.
« Poslednja izmena: 04. Okt 2009, 23:50:05 od hermes »
IP sačuvana
social share
If marijuana is not legal within the next five years I have no faith left in humanity, period.All this current system is doing..is putting money in the hands of criminals...and it's making ordinary people like you and me deal with those criminals.You ever deal with a drug dealer?It's terrible, it's weird, it's awkward.They think they're your friend,but they're not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Pa ko ima IP TV i tamo ima uzivo, neprekidno mogucnost da gleda.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pozdrav svima!Kojim programom snimiti ovaj live stream?
Probao sam mnoge programe i nista, uvek crni ekran.    
Pretpostavljam da ima zastitu, jer je obavezna instalacija
plugina kao sto se vidi iz prilozenog.    Samo Windows Internet
Explorerom se moze chatovati a ostali browseri nisu podrzani.    
Unapred hvala na razumevanju.   

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

beogradjanke.com.jpg
(123.1 KB, 824x557)
« Poslednja izmena: 29. Dec 2009, 11:00:29 od rcvetkovic3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:38:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.