Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:16:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snajperisti  (Pročitano 120698 puta)
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Imam jos jedno pitanje. Ako neko trenira streljastvo da li ce onda dobro pucati i iz puske i pistolji ili iz snajpera ako nekog treba da ubije?

To zavisi od mentalne sposobnosti pojedinca. Streljaštvo se trenira zarad takmićenja, ne zarad ubijanja, to su dve totalno suprotne stvari.
I nije isto da li će pucati iz pištolja, puške ili snajpera. Ako neko može da skine metu iz snajpera, ne znači da može dobro da puca iz pištolja. (drugačija težina oružija, kalibar, balistika itd... )

Citat
Ako trenira streljastvo i sutra treba da puca na svadbi u jabuku da li ce isto tako biti precizan ko u streljani?

 Smile
Koja je razlika između mete u streljani, jabuke/flaše/konzerve kao mete? Smiley Dobro istrenirani u streljaštvu će pogađati bilo koju metu. Smiley
Bez uvrede, ali pitanje je glupo.  Smile

Citat
Takodje gledao sam u filmu apsolutnih sto kada covek trenira streljastvo i pozovu ga u rat u Bosni da bude snajperista da li je bilo takvih slucajeva da su nasi reprezentativci u streljastvu bili snajperisti u ratovima na prostoru bivse SFRJ?

Pre svega, mani se filmova, tu vole da lupetaju Smile i ne, ne znam za te slučajeve, mada bi bilo logično da ih uvrste u snajpere, kada su trebali da služe ratu, sa obzirom da su tu već istrenirani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Semper Fidelis

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2067
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
Imam jedno pitanje kada pucam iz pistolja ne iz snajpera  da li da drzim levo oko zatvoreno ili desno? Ne bi da otvarama novu temu pa zato ovde pitam.

Vec ti je odgovarano na ovo pitanje, ali ne potpuno.

Zavisi da li si desnjak ili levak, zavisi da li ti je dominantno oko levo ili desno i zavisi od tvojih navika, tj. sta tebi najvise odgovara.

Ja sam desnjak i desno oko mi je dominantno i kada nisanim pistoljem nisanim sa oba oka otvorena, ali zapravo nisanim desnim okom. Cak i kada pucam levom rukom i tada zapravo nisanim desnim okom iako su mi oba oka otvorena. Levo oko mi samo stvara dubinu i daje siri pregled situacije, dok desno nisani.

Jednostavno probas i vidis kako ti vise prija. Za profesionalce sto ce reci vojnike i policajce vazno je da pucaju pistoljem sa oba oka otvorena, ali za hobiste to nije bitno. Ako pucas samo u metu ionako znas koliko ti je udaljena, a nema borbene situacije koju bi morao da pratis. Probas i sam vidis sta ti najvise odgovara i u kom slucaju najbolje grupises pogotke.

Sto se tice pitanja da li su korisceni sportski strelci kao snajperisti u ratnim dejstvima naravno da jesu. Da li i koliko kod nas na nasim ratistima ne znam, ali recimo pre nekoliko godina sam citao o masovnom ucestvovanju Cecenskih sportskih strelaca kao snajperista u ratu protiv Rusa. Cak su navodilil i nekoliko imena njihovih proslavljenih sportistkinja okicenih medaljama na svetskim takmicenjima koje su dejstvovale kao snajperistkinje protiv ruskih trupa.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2011, 12:29:51 od Achelles183 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung XYZ1004
Citat
kada nisanim pistoljem nisanim sa oba oka otvorena, ali zapravo nisanim desnim okom. Cak i kada pucam levom rukom i tada zapravo nisanim desnim okom iako su mi oba oka otvorena

Od ovog momenta prestajem da se zajebavam na racun Mie!....necu da razmisljam posle  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Motorola 
Vidi ovog koji je uvek arogantan ciji je posao da brise poruke,kad si toliko strucan programeru sto nisi bio oficir nego ovde stavljas prepotentne smajlije aludirajuci na nas koji nesto pitamo pametnjakovicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
Vidi ovog koji je uvek arogantan ciji je posao da brise poruke,kad si toliko strucan programeru sto nisi bio oficir nego ovde stavljas prepotentne smajlije aludirajuci na nas koji nesto pitamo pametnjakovicu.

Smajli je bio vezan za post iznad mog.

Oficir nisam postao zato sto nisam zeleo da se time bavim, sto nikako ne znaci da ne znam o cemu pricam. Gotovo cela porodica radi u vojsci, puca se iz snajpera, automatske i iz pistolja, maltene kad se pozeli.

Mali pozdrav od rodjaka sa sela, pre x godina:


Ti ne postavljas pitanja, ti lupas kao lonce niz stepenice.

Navescu ti primere:

Imam jedno pitanje kada pucam iz pistolja ne iz snajpera  da li da drzim levo oko zatvoreno ili desno? Ne bi da otvarama novu temu pa zato ovde pitam.

Vidis ovako, pametnjakovicu, ako si desnjak, logicno, a i pravilno je da nisanis desnim okom. Levim mozes da zazmuris, a i ne moras. Drzanje oba otvorena oka je obavezno samo u specijalnim jedinicama vojske i zandarmerije. Posto se i sa jednim okom gleda trodimenzionalno, kao i sa oba oka, drzanje oba oka otvorena pomaze iz razloga sto ti je vidno polje vece, samim tim mozes bolje da osmotris situaciju oko tebe kada si u borbi. Inace, pucanje iz pistolja sa oba oka otvorena se lako uci, odnosno potrebna ti je samo praksa i brzo se ulazi u stos. Ako vec pucas iz pistolja, slobodno pitaj tog sto ti daje pistolj kako se puca.

Hvala. Imam jos jedno pitanje. Ako neko trenira streljastvo da li ce onda dobro pucati i iz puske i pistolji ili iz snajpera ako nekog treba da ubije? Ako trenira streljastvo i sutra treba da puca na svadbi u jabuku da li ce isto tako biti precizan ko u streljani? Takodje gledao sam u filmu apsolutnih sto kada covek trenira streljastvo i pozovu ga u rat u Bosni da bude snajperista da li je bilo takvih slucajeva da su nasi reprezentativci u streljastvu bili snajperisti u ratovima na prostoru bivse SFRJ?

Da si citao temu, znao bi i odgovore na pitanja koja si ovde postavio. Mozes da budes perfektan sportista u streljastvu, a kad te pozovu u rat, postoji mogucnost da flipnes nakon jedne pogodjene mete. Vec sam objasnjavao par strana unazad da nije isto gadjati staticku metu i zivu metu. Saznanje da mu je jos par trenutaka ostalo do upokojenja, da mu samo jedan pritisak oroza presudjuje, moze da ostavi zestoke psiholoske traume kod snajperiste i zato snajperista u borbi ne moze da bude bas svako, pa ni sportista koji je postizao fenomenalne rezultate. Cista psihologija.

Nauci da pravis razliku izmedju filmova i stvarnosti. U filmu Rambo 3, Silvester Stalone pobi 300 rusa, veruj mi na rec da je to nemoguce u onakvoj situaciji kao sto je prikazano u filmu.

Inace, meni nije cilj da brisem poruke, to mi je posao. Obicno brisem retardirane postove korisnika koji su uvrede namenjene drugima. To je nesto sto moderatori i ostali rade, svidelo se to tebi ili ne. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
A lepa slika....tezak ovaj 91kec.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
Zastava M76 al dobro, slicni su. Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dsc0525.jpg
(62.69 KB, 1326x343)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Slucajno sam naleteo na ovu jako interesantnu temu.
Vidim da je u zadnje vreme neaktivna,a ima toliko toga da se kaze.
Procitao sam sve postove od pocetka pa bi malo da globalno dam komentar.
Mnogo se korisre poluinformacije i poluistine. Domaci proizvodjac je zestoko kritikovan bez validnih argumenata.
Primer:Crna strela
Svi su opleli po njoj bez osnovnog poznavanja problematike. Od toga da se radi u dve velicine za dva potpuno razlicita metka pa na dalje.
Mistifikacija snajperista iz specijalnih jedinica u odnosu na one obicne je u najmanju ruku pateticna.
Ako tema ozivi diskutovacemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.2
Browser
Safari 534.52.7
mob
I-mate 30 Pro
U dva kalibra se pravi tek od skoro....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:16:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.156 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.