Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snajperisti ... (pogled sa psiholoshke strane)  (Pročitano 6200 puta)
02. Jun 2007, 04:51:55
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 ova tema je vec bila na military podforumu ,ali neko je predlozio da se ne raspravlja samo o pushkama i snajperskim tehnikama ,vec i o motivaciji i psiholoshkom profilu snajperista .

dakle ta osoba (poshto je bilo i relativno uspeshnih zena snajperista Smile) jasno vidi svoju "metu" ,njene pokrete ,crte lica . meta po pravilu ne ochekuje napad i ne sumnja da ce u sledecem trenutku umreti ...  shta mislite , da li svako koje dobar strelac moze da postane snajperista ,ili je potrebno odredjeno stanje uma ili chak i odredjena doza bolesti ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 592
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia N70
evo ja sa iskustvom da govorim, jer sam iz snajpera gadjao u pozarevcu, prilikom sluzenja vojnog roka. bio sam u streljackom odredu, ali su mi dali da gadjam iz snajpa povodom takmicenja, jer sam na svim gadjanjima sa AP imao ocenu 5  Smile

prvo - sramota je to shto americki filmovi i igrice prezentuju snajper kao jednostavno oruzije, naciljash kroz optiku, namestish da se potrefe krstic i meta, i udri sine! e pa nece moci.

prvo i najbitnije pomena, sniper shooter mora da je ekstremno inteligentan + veoma brz refleks, jer ukoliko meta nije nepokretna, reaguje se samo jednim metkom, koji ne sme da omashi, a svako zrno od 7.62 pada pod uticaj vetra, verovali ili ne, u zavisnosti od jacine vetra i daljine mete. tako je i sa ostalim zrnima, ali ja sam se ucio na 7.62 tako da ne bih pricao napamet. meta koja menja polozaj u dve ose u odnosu na snajpera (prim - udaljava se i ide levo; priblizava se i ide na desno) zahteva ekstremnu pripremljenost snajpera da izvede unishtenje, nasuprot filmovima de se samo resheta i pogadja.

dalje, snajper u ratnim uslovima mora da ima josh kvaliteta pored preciznosti a to su - kamuflaza i field craft, pogledati termin na enciklopedijama, da ne duzim pricu.

one price - dijazepam i slicno - bullshit, dijazepam ti daje mirnu ruku, a ako je ocekujuca meta, sa tim dijazepamom mozete da ocekujete da metak zavrshi jedno 7-8 minuta nakon shto je meta proshla, jer ste ga vi toliko kasno ispalili.

dalje, shto se tice psihe snajpera - ako redovno poceshete dupe, kad vas zasvrbi - batalite snajper. velika tolerancija na efekte koji izazivaju nervozu.

shto se tice razmishljanja, pa ja bih to rekao ovako - da li se seca neko nekih kung fu filmova, ili scena, de se od ucenika zahteva da "isprazni um" ? e pa , odprilike bi bilo tako - bez planiranja porodice, bez razmishljanja zashto je sanja kurva, bez da mislite o tome kako ste zajebali dzonija u kladionici. samo prazna glava, i jedan motiv, koji se mota staticno po glavi - unishtiti!

ne mislim ni da je snajper automatski lud, nit da je u pitanju specijalni slucaj coveka, vishe kao trening mu dodje, a shto se tice grize savesti - nema tu da se lati covek snajperske pushke, ako nije siguran u ciljeve komandujuceg, ili samog sebe, ako je freelancer. ja prvi bih eliminisao nekoliko beogradjana i mirno spavao nakon toga, da nemam trenutno vece planove za sebe od vidzilantisanja na personalnom i globalnom planu.

moj favorit - dragunov SMD i remington 700 PSS, kupicu ih kad tad na crno
IP sačuvana
social share
There is no Knowledge that is no power
DBZ on Burek forumz

Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
o motivaciji i psiholoshkom profilu snajperista .

motivacija... Smile   na prvom gadjanju u vojsci postignesh dobre rezultate i onda ti dodje kapetan i kaze" ti cesh biti snajperista,idi zaduzi pushku" to ti otprilike objashnjava i psiholoshki profil - nema ga,jer ne biraju te osobe same vec budu izabrane.bar je tako u nashoj vojsci.
Ostatak veshtine se uchi,kako kaze frrerunner,ima tu mnogo detalja.
Koliko ce neko biti uspeshan zavisi od njega,ne postane svako ko trenira fudbal Ronaldo.

to cesh i sam otkriti kada budesh dorastao da sluzish vojsku (ako ne budesh oslobodjen iz ochiglednih razloga)

Citat
dakle ta osoba (poshto je bilo i relativno uspeshnih zena snajperista Smile) jasno vidi svoju "metu" ,njene pokrete ,crte lica . meta po pravilu ne ochekuje napad i ne sumnja da ce u sledecem trenutku umreti ...  shta mislite , da li svako koje dobar strelac moze da postane snajperista ,ili je potrebno odredjeno stanje uma ili chak i odredjena doza bolesti ... Smile
ovo je takodje naivno gledanje na stvari,moze eventualno da se odnosi na snajperistu placenog ubicu,nikako na vojnog snajperistu.
Prvo,bez obzira shto si to video u filmovima,snajperista na ratishtu ipak nije nikada toliko blizu da bi video savrsheno jasno nechije crte lica,ochi i slichno.
Drugo,na ratishtu niko nije opushten,i svako je u svakom momentu svestan da moze umreti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Moram da se nadovezem da postoji velika razlika izmedju obuke koja traje par meseci i par godina. U ozbiljnim vojskama snajperista ne postaje uvek onaj koji ima ostro oko, vec onaj koji uz ostro oko ima niz neophodnih psihofizickih osobina. Snajperisti prolaze rigorozne obuke koje ukljucuju mnogo vise od samog pucanja.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Liv ..dodala bih i psihičke  predispozicije .

Psihološki profil snajperiste je  veoma složen.

Snajperista na ratištu, ili plaćeni , pored veštine imaju još nešto zajedničko.

Da li je to u njegovoj prirodi  ili je treningom stekao,  efekat koji mora da postigne je isti...hladnokrvno da upuca metu - živog čovek  Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1492
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
ova tema je vec bila na military podforumu ,ali neko je predlozio da se ne raspravlja samo o pushkama i snajperskim tehnikama ,vec i o motivaciji i psiholoshkom profilu snajperista .

 dakle ta osoba (poshto je bilo i relativno uspeshnih zena snajperista Smile) jasno vidi svoju "metu" ,njene pokrete ,crte lica . meta po pravilu ne ochekuje napad i ne sumnja da ce u sledecem trenutku umreti ...  shta mislite , da li svako koje dobar strelac moze da postane snajperista ,ili je potrebno odredjeno stanje uma ili chak i odredjena doza bolesti ... Smile
nesto nije u redu sa ovim likom definitivno.
a sto se tice teme: naravno da ne moze svako da bude snajperista. osnivac ove teme bi to bio, jedino ako nije debeo pa da mora da dise u kljucnom momentu.

IP sačuvana
social share
pishax kaze:
"Ici cemo kad zatreba, nista se ne brinite!
I nemoj da nas tu dzabe ratnohuskate bre!" cudan momak
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Naravno, psiholoski profil je isto tako vazan kao i ostro oko.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ako nije debeo pa da mora da dise u kljucnom momentu.
opaska vrlo vredna razmišljanj  Smile
mišljenja sam da prirodna telesna kompozicija ima veze sa psihološkom strukturom ličnosti. (verovatno će mi to biti i tema za magistrski rad, liv, kaži mi ako gubim vreme sa tim  Smile )

nije baš u potpunosti vezano za temu, ali ako neko nema potpunu kontrolu nad sobom, u svim segmentima života, teško da će i u ovom delu imati... smirenost i bez disanja do trenutka povlačenja okidača....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Iva, samo napred, trud ce ti se visestruko isplatiti.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
mišljenja sam da prirodna telesna kompozicija ima veze sa psihološkom strukturom ličnosti.

otvori temu Ivo,da vidimo shta drugi misle o tome.

inache...disanje se zaustavlja samo na momenat pre povlachenja okidacha.
izdah...i 

ako hocemo bash da sitnicharimo,okidach se ne povlachi,vec se lagano stisne.
Prst na okidachu opushten,svi ostali stegnuti.

« Poslednja izmena: 02. Jun 2007, 18:49:38 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.