Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:05:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snajke iz Azije spas za Srbiju  (Pročitano 1621 puta)
31. Avg 2008, 14:22:13
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
SNAJKE IZ AZIJE SPAS ZA SRBIJU




Za naših 250.000 neženja najbolje bi bilo da dovedemo devojke iz Laosa, Burme, Vijetnama i Kambodže koje bi se rado udale u Srbiji

Željko Vasiljević, državni sekretar u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku, ima ideju kako da poboljša demografsku sliku Srbije. Njegov projekat podrazumeva dovođenje najmanje 100.000 žena iz Vijetnama, Kambodže, Laosa i Burme koje bi se udale za srpske neženje!

- Demografska slika u Srbiji je katastrofalna i takva situacija zahteva radikalne mere. Imamo 250.000 muškaraca koji žive na selima, i ne mogu da nađu žene za udaju. Postoji mnogo zemalja u svetu koje imaju višak žena. Deo možemo da nađemo i u pravoslavnim zemljama kao što su Moldavija, Ukrajina, Rusija... Ali, meni nije cilj da oslabimo biološki potencijal zemalja koje su nam prijateljske. Po mom mišljenju, jedino je rešenje da dovodimo žene sa Dalekog istoka - kaže Vasiljević za Press.

Koje su to zemlje?

- Laos, Burma, Vijetnam, Kambodža. Oni su budističke vere koja je jako bliska pravoslavlju. Drugi, ključni razlog je što te žene imaju kult rađanja i kod njih nije nikakav problem da rode troje, četvoro, petoro dece. One dolaze iz sredina koje su ruralne, a to bi nam rešilo i nedostatak radne snage u poljoprivredi. One bi automatski mogle da nađu zaposlenje u poljoprivredi, imale bi izvor prihoda, a većina njihovih budućih muževa je dovoljno ekonomski moćna da mogu da izdržavaju porodicu.

Kako bi se to konkretno uradilo? Odete u Vijetnam i kažete: Dobar dan, treba mi 250.000 žena?

- Ne, ne može to da se uradi odjednom. Niti bi svih 250.000 žena bilo samo iz Azije. Meni su se javili prijatelji iz ukrajinske ambasade i rekli mi da imaju u jednom regionu Ukrajine daleko više žena nego muškaraca, i da su oni spremni da sarađuju u tom projektu sa nama. Sa Ukrajinkama bi i etnička i verska barijera bila mnogo manja...

Pa kako bi se u praksi „uvoz žena" odvijao?

- Imali bismo svoj tim u tim zemljama. Žene bi morale da izvrše medicinske preglede. I da onda vidimo. U tim zemljama je dnevni prihod manji od jednog evra dnevno. Njima bi ovde bio ekonomski raj...

Da li bi postojalo neko državno telo koje bi sprovodilo projekat?

- Svakako. Nisam ulazio u tehnički deo, kako to organizovati, niti bih se ja baš sad nešto naročito usredsredio da se bavim tim. Sem da to bude prihvaćeno kao projekat države i da mi kažu: „Ti organizuj tim da radiš„. Onda bi se formirala neka državna agencija koja bi se bavila time, da prvo vidimo problematične regione u Srbiji mada su oni već poznati - istočna, jugoistočna i delovi zapadne Srbije. Trebalo bi da napravimo bazu podataka ovde, koji su to ljudi koji su spremni da prihvate takve žene, da vidimo njihovu stambenu i ekonomsku situaciju itd. I da vidimo koliko bi država mogla da izdvoji sredstava za tu akciju. Ta akcija uopšte ne mora da bude skupa.

Nije skupa?

- Pa vidite, koliko bi koštao taj medicinski pregled, koliko bi koštao dolazak u ovu zemlju, to je par stotina evra po osobi. A siguran sam da bi svaki zainteresovani muškarac sam snosio te troškove. Drugo, država bi mogla takve bračne zajednice da pomogne sa po par stotina evra na početku, dok se ne snađu, i da te žene osete da su dobrodošle.

Da li mislite da ima toliko Srba zainteresovanih za brak sa Azijatkinjama?

- Razmišljanje da je Srbin samo onaj ko je rođen u Srbiji i ko je pravoslavac dovelo je do toga da nas ima osam, devet miliona. Moramo da promenimo tu sliku. Ne verujem da bi nekome smetalo da oženi Azijatkinju zato što ima kose oči ili žutu boju kože. Mnogo je važnije da on sa njom ima dobar brak i da ima dece. A ta deca će sigurno biti Srbi.

Pominjete žene iz Azije, Ukrajine, a u našim selima su u trendu brakovi sa Albankama.

- Vidimo da su neki naši ljudi oženili Albanke i da tu nema problema. One su prihvatile da je Srbija njihova zemlja. Ali nemojmo da se zanosimo! Nisu to desetine, nego se radi samo o par žena koje su došle.

Kako će selo da prihvati kosooku snajku?

- Selo će, kad počnu prve bebe da im se rađaju, to prihvatiti potpuno normalno. Ja ne vidim u tome problem. Ne kažem da neće biti pojedinačnih slučajeva. Ja sam dao predlog i neku ideju za razmišljanje. Ali nije problem da to uradimo i u Ukrajini, Rumuniji, Bugarskoj, gde postoji problem viška žena.

Jeste li taj plan predstavili nadležnima?

- Ne, za to se niko nije zainteresovao. To treba da bude predlog za Vladu. Ako neko u Vladi bude zainteresovan, ja još ne znam šta bih mogao sa pozicije državnog sekretara da uradim po tom pitanju. Ako bude interesovanja, spreman sam da formiram svoj tim ljudi koji će na tome raditi.

Vaš plan prođe na Vladi, napravi se akcioni tim... Koliko treba vremena da se plan sprovede i oženi 250.000 ljudi?

- Prvi rezultati bi se videli za par meseci. A da bi se sve uradilo treba dve, tri do četiri godine. Nemam ja zabluda da će svih 250.000 muškaraca da mi kažu: „Svaka ti čast što si to smislio, ti si najpametniji na svetu". Nisam ja budala. Mnogi će reći: „Ja bih Srpkinju, ja bih ovo..." Sigurno bi odustalo samo 10-15.000 ljudi.

Da niste oženjeni, da li biste oženili Tajlanđanku?

- Ne bih trepnuo! Čak šta više. To što ima malo kose oči i što je malo žuta, šta me briga!

Posle ovog intervjua možete da očekujete i reakcije tipa „Ovaj je poludeo" i slične?

- Ne smetaju mi takvi komentari. Ma, čuo sam ja već komentare „Ovaj je lud", „Ovaj nema pojma"... I to su uglavnom žene govorile jer se plaše konkurencije!

Željko Vasiljević rođen je 1963. u Beogradu, oženjen je, ima dvoje dece
 Završio je Višu međunarodnu i Višu strukovnu školu
 Do odlaska na ratište bio je uspešan preduzetnik, ali je 1991. teško ranjen u Vukovaru
 Predsednik je Pokreta veterana Srbije, stranke koja je u koaliciji sa SPS-om
 U prethodnom sazivu Skupštine bio je poslanik na listi SPS-a
 I u ovom sazivu je bio poslanik, ali samo do pretprošlog četvrtka
 Tog dana Vlada Srbije ga postavlja za državnog sekretara u Ministarstvu za rad i socijalna pitanja



PRESS


« Poslednja izmena: 31. Avg 2008, 14:25:24 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Са децом из тих бракова, Србија има да буде велесила у борилачким спортовима.  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:05:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.