Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smrt Poslednjeg srpskog dona  (Pročitano 10267 puta)
02. Apr 2011, 11:01:26
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
SonyEricsson C902
Boško Radonjić (68) preminuo preksinoć na VMA
Smrt poslednjeg dona


Boško Radonjić, jedna od najkontroverznijih ličnosti srpske emigracije sedamdesetih i osamdesetih u SAD, preminuo je preksinoć nakon kraće bolesti na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu u 68. godini.



U Americi je ostao upamćen kao prvi Srbin na čelu irske mafije, koji je izmirio Irce sa italijanskim porodicama, a i u Srbiji su ga smatrali poslednjim donom.
Radonjić, koji je rođen 1943. u Užicu, gde mu je otac učitelj streljan kao pripadnik Ravnogorskog pokreta Draže Mihailovića, pobegao je 1970. godine preko Austrije i Italije u Ameriku i nastanio se na Menhetnu, u Hol Skičneju, zloglasnoj njujorškoj „kuhinji pakla“, u kojoj se godišnje događalo po 500 misterioznih i uglavnom nerazjašnjenih ubistava. Tih godina je stupio u prvu srpsku terorističku antikomunističku organizaciju „Srpski oslobodilački pokret otadžbine“, koji je osnovao njegov venčani kum Nikola Kavaja. Učestvovao je 1975. u bombaškom napadu na jugoslovensku misiju pri UN-u, a 1978. priznao je krivicu za učešće u zaveri, postavljanju bombe u kući jugoslovenskog konzula i u jugoslovenski klub 1975. u Čikagu. Po izlasku iz zatvora 1982. vratio se u Njujork i ubrzo se sprijateljio i sa nekoliko pripadnika irske mafije, a kada je bos Džon Kupin otišao na robiju, postavio ga je za šefa irske mafije u Njujorku. U to vreme šef suprotstavljene italijanske mafije postao je Boškov prijatelj Džon Goti, koji je upamćen kao poslednji don „Koza nostre“ u SAD, a Irci I Italijani su tada konačno našli zajednički jezik. Kada je propevao njegov najbliži saradnik Semi Garavano, Goti je 1985. završio u zatvoru zbog likvidacije Pola Kastelana. Garavano je kasnije optužio i Radonjića da je podmitio porotu, u kojoj je bio i Boškov venčani kum, sa 60.000 maraka. Tako je Radonjić 1990. morao da pobegne u Jugoslaviju.
U Srbiji se zbližio sa Radovanom Karadžićem i slao je konvoje pomoći na ratišta u Bosni, a ratnog lidera Srba u Bosni je u jednom intervjuu magazinu „Eskvajer“ 1997. opisao rečima „moj anđeo, moj svetac“.

Na naslovnim stranama u Americi pojavio se ponovo u januaru 1999, kada je spektakularno uhapšen u Majamiju, na Floridi, gde mu je suđeno zbog nameštanja porote, ali je 2001. oslobođen svih optužbi. Po povratku u Srbiju, „poslednji don“, kako su ga zvali, živeo je malo na svom Zlatiboru, malo u Beogradu.
Na Zlatiboru je držao kockarnicu u hotelu „Palisad“, kasnije u centru Kraljevih voda sagradio kazino „Bos“, dok je u Zmaj Jovinoj u Beogradu držao „Lotos bar“. Radonjić iz dva braka ima dva sina. Opelo i svečana komemoracija biće održani danas u 10 sati na Novom groblju u Beogradu, a sahrana istog dana u Užicu u 15 časova.

 
Ljubili mu ruku

Radonjić je bio prijatelj sa brojnim ličnostima iz javnog života Srbije, od političara do ljudi sa estrade i umetnika. Ljudi iz njegovog bliskog okruženja imali su običaj da Radonjiću ljube ruku pri susretu.
- Poštovan je kao poslednji srpski don, ali je Boško nadasve bio patriota i primer čoveka koji je voleo svoju zemlju, spreman da pomogne svojim zemljacima i vanredan čovek, koji je otišao u legendu - kažu njegovi prijatelji.

 
„Aca Lukas mi je kukao na ramenu“

U jednom od intervjua koji je dao poznatom novinaru Marku Lopušini rekao je:
- U CZ-u sam boravio zajedno sa Radetom Bulatovićem, Acom Tomićem, Jovicom Stanišićem, Nebojšom Pavkovićem, Predragom Rankovićem Peconijem, Frenkijem Simatovićem i Cecom, koju sam viđao dok je odlazila kod lekara u zatvorsku bolnicu. Bila je mršava, siva od tuge i tužna. Kada smo se jednom prilikom svi sreli na hodniku, rekao sam im u šali: „Gde ste srpski mafijaši? Dobro došli u familiju!“
Kako sam kaže, to ih je razveselilo:
- Svi smo se držali hrabro i dostojanstveno, samo se Aca Lukas neprestano žalio. Kukao mi je na ramenu kako je nedužan i kako su mu podmetnuli neki stari pištolj i optužili za nelegalno posedovanje vatrenog oružja. Kada sam ja dobio dve table „bensedina“, on ih je uzeo, sve tablete je samleo i progutao kao da je to šećer. Posle se malo oporavio, pa nam je pričao viceve i zabavljao nas.

Izvor:Alo
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Nek su ti sretne rane junace
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Wildfire S
Dirljivo.  Smile


Meni je ipak malo veći patriota recimo Tesla, koji je pomenuo Srbiju u maltene jednoj rečenici za ceo život nego ovi "kontroverzni"  što na sav glas daju svima do znanja da su patriote.
Al' ajd... to sam samo ja... RIP...
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
A Kristijan?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Wildfire S
Živ je.
I po poslednjim informacijama, njegova mama kaže da on nije nikakav krimos.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
SonyEricsson C902
Kristijan je Don u pokušaju. Smile
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Matori bio ozbiljan igrač,zato su Lotos bar izbegavali navijači i incidentni likovi,znaju i oni gde je opasno,nema zajebavanja kako hoćeš.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Živ je.
I po poslednjim informacijama, njegova mama kaže da on nije nikakav krimos.

A 5 krugova obezbedjenja?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Bem ti ove priucene novinare, kako mene ove stvari nerviraju da zanemarim vest:

Citat
Hol Skičneju, zloglasnoj njujorškoj „kuhinji pakla“

Nije Hol vec Hel, i nije Hel Skicnej vec Hels Kicen, ako ga vec prevode. Teletabisi.  Smile Smile Smile

Citat
Semi Garavano

Gravano, "novinaru" retardirani, Gravano. Covek bi rekao da je preduslov bavljenja ovim poslom ako ne informisanost, a ono bar dovoljno mozga da sve za sta nisi siguran proveris pre nego sto se proseres.  Smile


Inace, tema je duplirana, ima jedna od juce na Politici, pa jednu ukinite.

http://forum.burek.com/umro-bosko-radonjic-biznismen-i-kum-irske-mafije-t540837.html
« Poslednja izmena: 02. Apr 2011, 14:33:32 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Wildfire S
Živ je.
I po poslednjim informacijama, njegova mama kaže da on nije nikakav krimos.

A 5 krugova obezbedjenja?

Čitalačka publika i književnici.
Čovek počeo da piše knjige i voli zajedno sa svojom publikom da ide na književno veče.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.