Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:30:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SMF i MySQL problemi  (Pročitano 2918 puta)
03. Mar 2006, 02:31:00
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
LG Cookie
Otvorio sam web hosting na http://dhost.info

kopirao sam forum SMF pomoću FTP klijenta i pokrenuo instalaciju install.php
Prošao sam prvi dio gdje trebam omogućiti atribute fajlovima za "write",
sledeći korak je bio ime foruma i u dnu ekrana podaci o MySQL serveru tu sam upisao samo korisničko ime i šifru ali on kaže da je nemoguće se spojiti. Zašto?
Servis dhost.info podržava PHP i MySQL. Da li ih treba instalisati i kako (je li dovoljno ono šti ima u Top temi i gdje ga treba postaviti jel na server, ili...?)

Izvinjavam se na pisanju velikih slova ali nisam znao da li se smje pisati PHP i MySQL velikim slovima jer se time pravilno ispisuju
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ocigledno nisi upisao pravi user/sifru za MySQL.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
LG Cookie
jesam tačna je jer kad hoću ručno da pristupim putem PHPMyAdmin uspjem i odvede me tamo.
Dakle trabli li instalisati MySQL ili ne treba jer piše da već ima podršku i bazu podataka.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
LG Cookie
evo ovo mi ispiše:

Nemoguće je spojiti se na MySQL poslužitelj baze podatka pomoću ovih podataka.

Ako nisi siguran što upisati, molim kontaktirati svog domaćinskog poslužitelja.
Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
Klikni ovdje za ponavljanje ovog koraka.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Ne mogu da verujem ali imaš isti problem kao i ja Smile:
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
E onda se lepo obratite obojica supportu od koga verovatno necete dobiti odgovor jer je servis free, pa za ubuduce shvatite zasto sam rekao ne jednom nego 1000 puta da free host ma koliko lepo delovao i zvucao nije prihvatljivo resenje ni za sta.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
LG Cookie
@serbian fighter

OK! De m isamo reci da li je samo to razlog što ne radi to što je besplatan. Milsim reci  mi jesam li ja trebao još nešto uraditi kao npr. instalisati MySQL ili ne trebam, već on treba sam sve odraditi.

Možeš li reći koji free hosting radi kako treba iako je besplatan. Zanima me samo da li mogu postvaiti na njega ovaj SMF forum. Forum neće biti velik ni blizu kao ovaj pa je meni sasvim dosta 50 mega!
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kako vam ne dopire do mozga najvaznija stvar kad je hosting u pitanju.
Ako je nesto besplatno, nemas nikakva prava da se zalis ni ako ne radi, ni ako ti neko sve obrise, ni ako ti neko hakuje, niti imas osnova za bilo kakvo nerviranje.

Ti ne mozes da instaliras MySQL, mislio sam da ti je toliko barem jasno. Za to ti treba root pristup serveru a jos nisam cuo nekog ko je toliki idiot da ti to da na free hostingu.. takvo nesto neces dobiti ni na paid hostingu vec samo ako zakupis svoj server.

Takodje... forum ti ne radi zato sto taj server ili servere ocigledno niko ne odrzava .. barem ne redovno... ili ti jednostavno nisi ni kreirao svoj nalog na mysql ako to zahteva aktivaciju...

Rekao sam 2 000 000 puta da nikad nikome i ni pod kojim uslovima necu reci preporuku za free hosting. Rekao sam i razloge ali sada zaista nemam vremena da ih ponavljam.

Ako ne mozes naci novca za hosting (a to je danas barem zaista jeftino.. kao nikad pre), ti nemoj ovime da se bavis.
Ako neces da dajes novac za to, onda nek ti "strucnjaci" koji ti daju preporuke za free hostove daju i tehnicku podrsku zasto ti nesto ne radi.

U ostalom, ovaj konkretan host ima i svoj forum pa mozes tamo pitati zasto ti ne radi... ljudi koji njega konkretno koriste mogu ti sigurno dati neku konkretniju informaciju nego mi ovde.. za mene ako je mysql nedostupan ili je down ili nemas pravilne podatke. Za njih mozda je i nesto trece, mozda podaci za nalog i mysql nisu isti... blah blah blah.. al ne vidim ni kako ni zasto bi to bilo ko od nas trebao da zna.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Da li si upisao pravilno ime hosta i baze na koju se povezujes? Trebalo bi da ti to javi u poruci o gresci.
Moguce je da je ime hosta problem, koristi localhos kao ime.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
LG Cookie
Da li si upisao pravilno ime hosta i baze na koju se povezujes? Trebalo bi da ti to javi u poruci o gresci.
Moguce je da je ime hosta problem, koristi localhos kao ime.

problem je u tome što nisam upisao ništa jer je on već sam predefinisao nekle stvari ja sam samo stavio username i password.

A zanima me da li ja trebam napraviti tu bazu podataka MySQL. Neznam
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:30:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: MySQL problemi
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.