Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smeju da prosipaju mleko, ne smeju da ga poklanjaju  (Pročitano 8623 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ajd sad i ja da pitam nešto, nije zlonamerno .... ako se toliko ne isplati, zašto i kako neki daju olike pare za zemlju, bilo kupovina ili renta? Šta taj dalje radi sa zemljom, ako se tebi kao vlasniku ne isplati da radiš to isto? To mi nije jasno ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


svedok stvaranja istorije BRE

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 726
Zastava novi sad
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson tamo neki
Ajd sad i ja da pitam nešto, nije zlonamerno .... ako se toliko ne isplati, zašto i kako neki daju olike pare za zemlju, bilo kupovina ili renta? Šta taj dalje radi sa zemljom, ako se tebi kao vlasniku ne isplati da radiš to isto? To mi nije jasno ....

Vidi, po jednom jutru možeš čisto da zaradiš od 50 do nekih 300 evra (može i više ALI treba da se potrudiš, i zavisi šta seješ, kakva bude cena, vreme,...); pa sad na 20-ak jutara nešto mnogo ne može da se zaradi, ali ko ima preko 100 jutara TAJ može itekako da zaradi!!!

ZATO je bolje "malim vlasnicima zemlje" da izdaju svoju zemlju, jer je veća zarada!

RETKO ćeš videti nekog ko ima 2 -3 jutra zemlje, da uzme u zakup još toliko, pre će u zakup uzeti onaj ko ima više zemlje!

Bitno je da je zemlja što bliža selu (manja potrošnja goriva), kvalitetna,...

@zille: pretpostavljam da ovi iz grada ne znaju šta znači kad je zemlja u parlogu, pa ako hoće možemo im objasniti?!

Evo ja dajem 1200 e za zakup 5,5 jutara zemlje (u jednom parčetu) - i isplati mi se!

+ pare dajem odmah (već sada u februaru) iako znam da prve pare neću od zemlje imati pre jula!
« Poslednja izmena: 26. Feb 2009, 18:20:22 od mas_ing »
IP sačuvana
social share
Neki veliki dr, mr... Dobro ja nesam ništa radio, ja sam učio škole neke...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung neki
Ajd sad i ja da pitam nešto, nije zlonamerno .... ako se toliko ne isplati, zašto i kako neki daju olike pare za zemlju, bilo kupovina ili renta? Šta taj dalje radi sa zemljom, ako se tebi kao vlasniku ne isplati da radiš to isto? To mi nije jasno ....
Vidis, stvar nije bas tako prosta, ali potrudicu se da ti objasnim na nacin na koji ces lakse da shvatis.
Recimo da imas firmu, i recimo da se ta firma bavi proizvodnjom bureka. Znaci ti zivis od proizvodnje bureka, ali onaj sto ti prodaje kore, sir, ulje (sirovine), takodje zivi od toga.
Ti ako bi prestao da proizvodis burek (iako ti se ne isplati) bas nebi imao od cega da zivis, a onaj sto ti prodaje sirovine bi nasao nekog ko pravi gibanicu i ziveo bi i dalje (u ovom slucaju zemlju daju u zakup uglavnom oni koji se bave necim drugim osim poljoprivrede, dakle oni koji imaju drugi izvor prihoda).
E sad, sve bi to bilo u redu da i ti mozes da se preorjentises na proizvodnju gibanice, ali za to je potrebno uloziti sredstva koja nemas, zato cutis, pravis burek, jedes burek i molis boga da ti ostane za jogurt.
Znaci, poljoprivrednici su osudjeni da zive taj zivot koji zive i da rade to sto rade, kao sto i ti, iz grada, nebi sutra mogao na terasi da pocnes da uzgajas kukuruz.
A kad stigne do kraja onda nece biti ni bureka ni gibanice ni jogurta.

@mas_ing
400 evra po hektaru!!!  Smile
Sta sadis. Drogu?  Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2009, 18:46:16 od zille »
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


svedok stvaranja istorije BRE

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 726
Zastava novi sad
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson tamo neki
@mas_ing
400 evra po hektaru!!!  Smile
Sta sadis. Drogu?  Smile

Rekao sam do nekih 300 evra - NE 400e!?

Odgovorno tvrdim da za sejanje šećerne repe možeš zaraditi do 250 e/1 jutro - JA uspeo!
IP sačuvana
social share
Neki veliki dr, mr... Dobro ja nesam ništa radio, ja sam učio škole neke...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung neki
Citat
Rekao sam do nekih 300 evra - NE 400e!?
Mozda sam malo lose preracunao. Nikad mi ta vasa jutra nisu bila najjasnija.
Citat
Odgovorno tvrdim da za sejanje šećerne repe možeš zaraditi do 250 e/1 jutro - JA uspeo!
Slabo uspeva kod nas u PM. A i to ti je racunica ubi boze. Ulozis 7-8 hiljada evra i dobijes zaradu 2-3 hiljade za godinu dana. Svaka cistacica u Beogradu ima vecu platu!
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.