Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smeju da prosipaju mleko, ne smeju da ga poklanjaju  (Pročitano 8624 puta)
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Mi smo batalili i krave i ovce i koze. Od stoke samo držimo svinje i to samo za naše potrebe. Od stočarstva smo sve probali, ali ne ide. Jednostavno ne vredi više, što više radiš sve si više u minus. Sad se bavimo samo ratarstvom, mada i od tog nema neke vajde, gledamo samo da smo na 0 i da nismo gladni. Tolike godine rada i mučenja, ulaganja u poljoprivredu (tj. u državu) ... , i na kraj dođe neki tamo ministar-menadžer-šta već (koji uzgred nema pojima o poljoprivredi) i kaže ljudima u lice da je mleko iz Kine i meso iz Argentine... bolje-isplativije... nego naše i da se svi poljoprivrednici od sad bolje bave cvećem ili "makrobiotičko-ekološkom" proizvodnjom povrća... i da sve do sad što su radili i "pomagali" državu puj pike ne važi, sad je drugo vreme - demokratija i tako to. Bar da nam vrate ono što su nas krali i otimali nam sve ove godine, pa da možemo štranjke da kupimo i svi pravac međ šunke, što bi reko Balašević. I eto im rešenja za sve njihove probleme sa seljacima "večitim buntovnicima".
Što se tiče ovaca, držali smo ih ranije, 90-tih godina smo ih raspatili jer nije moglo ni sa njima da se iskraja, jeste da su jeftinije za izdržavanje i sve to, ali daju mnogo manje mleka, vuna zabadava, pa ti treba čovek da ih čuva, kod nas njihovo meso slabo ide,..., sve u svemu ista priča kao i sa kravama, slično i sa kozama. Ali u pravu si za njihov sir, bez premca je !     

Za one koje su sa grada i nemaju veze sa poljoprivredom : -  Ovo sad što sam napisao nije problem od juče niti je posledica globalne ekonomske krize, ovo sistematsko uništavanje sela i poljoprivrede počelo je devedesetih godina i nastavlja se punom parom od demokratskih promena u zemlji do danas. Sada je skoro došao kraj i ili će da rade govnjive motke ili ćete da tovite svinje i uzgajate koze po terasama i podrumima solitera. Ako hoćete da vama bude bolje morate pomoći (ako ste u bilo kojoj mogućnosti) da i nama bude bolje tj. bar samo da opstanemo.

Mene za predsednika !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
zabole vlastodrsce za sve. uvoznicki lobi je najjaci. ugradjuju se minimum 10 puta.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Moja mama se sokirala kada je na pakovanju belog luka kupljenog u Maxiju nasla oznaku da je iz Kine.
Tada je odlucila da sama uzgaja povrce, tako da vec par godina eksperimentise, a od ove godine pocinje i potpuno da primenjuje principe biovrta...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


svedok stvaranja istorije BRE

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 726
Zastava novi sad
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson tamo neki
Tužno je to što Srbija radi seljacima! Iovako siromašnog seljaka, ona eksploatiše do maksimuma, traži od njega da plati neverovatno Velike cene repromaterijala, a cena proizvoda koje seljak prodaje rapidno opadaju!

Evo, meni komšija je IMAO farmu krava, prodavao mleko i konačno rešio da sve to batali - proda krave, uđe u neki drugi biznis (još ne zna tačno šta), i nikad više ne pomišlja na proizvodnju mleka!

Doćiće uskoro i dan kada ćemo piti mleko iz Rumunije, Mađarske ili neke druge zemlje, mleko neke III kategorije, ili neko mleko u prahu iz Kine i tada će se svi pitati gde je Srpsko mleko, što ga nema više!?

Pa kako da ga bude, sa ovako mizernom cenom otkupa + premijom, sa ovako neshvatljivo velikim zakašnjenjima u plaćanju!

Dali samo oni znaju koliko kravu treba hraniti da bi proizvela mleko, koliko treba potrošiti na nju da bi mleko bilo kvalitetno i bilo ga u velikim količinama?

Dali neko iz Ministarstva zna koliko su Srpski seljaci revoltirani i prevareni! Sve se slama preko leđa srpskog seljaka, svi uzimaju od njega a niko ne vraća!

Meni je deda uvek govorio da dok sam živ kupujem zemlju i ulažem u nju, jer zemlja će uvek vredeti, uvek biti na ceni! Jedino nas niko ne ceni (seljake)...

IP sačuvana
social share
Neki veliki dr, mr... Dobro ja nesam ništa radio, ja sam učio škole neke...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung neki
Citat
Meni je deda uvek govorio da dok sam živ kupujem zemlju i ulažem u nju, jer zemlja će uvek vredeti, uvek biti na ceni! Jedino nas niko ne ceni (seljake)...

Zajebo te deda!  Smile
Kod nas je ar najbolje zemlje 25-30 evra i to nema ko da plati.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U Vojvodini je druga priča, prosto se otimaju (ali ne zna se tačno ko to, uglavnom ide sistem "neko kupuje za nekog") oko zemlje. Toliko se otimaju da su nagurali evropsku cenu (možda čak i više) , jutro zemlje (= 57,6 ara) kod mene u selu košta 3500-4000 E . Dakle običan prosečni seljak nema teoretske šanse da kupi zemlju. Zanimljivo je što u poslednjih nekoliko godina kupovina-prodaja zemlje se nekako odvija u tajnosti, nikad se nečuje niti zna kad neko prodaje zemlju, samo se posle nekoliko meseci čuje da je "taj i taj" prodao "nekom tamo" "toliko i toliko" zemlje. Kao da se radi o nekoj državnoj tajni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung neki
U Vojvodini je druga priča, prosto se otimaju (ali ne zna se tačno ko to, uglavnom ide sistem "neko kupuje za nekog") oko zemlje. Toliko se otimaju da su nagurali evropsku cenu (možda čak i više) , jutro zemlje (= 57,6 ara) kod mene u selu košta 3500-4000 E . Dakle običan prosečni seljak nema teoretske šanse da kupi zemlju. Zanimljivo je što u poslednjih nekoliko godina kupovina-prodaja zemlje se nekako odvija u tajnosti, nikad se nečuje niti zna kad neko prodaje zemlju, samo se posle nekoliko meseci čuje da je "taj i taj" prodao "nekom tamo" "toliko i toliko" zemlje. Kao da se radi o nekoj državnoj tajni.

Pa i to je smesna cena. Sta je za prosecnog srpskog "biznismena" milion i po - dva. A za te pare ima da kupi skoro trista hektara, i to od seljaka. Prodavanje drzavne zemlje ispod ruke necu ni da racunam.
Zato se i ide na unistavanje seljaka. Kad uniste poljoprivredu i poljoprivrednike onda ce, posto ce ljudi da ogladne u medjuvremenu, da se pojave kao spasioci Srbije i dobrotvori.
Nego, da prebrojimo mi vile, sekire i motike, pa polako u Beograd.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
kamo srece da Srbi kupuju zemlju...
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


svedok stvaranja istorije BRE

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 726
Zastava novi sad
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson tamo neki
Citat
Meni je deda uvek govorio da dok sam živ kupujem zemlju i ulažem u nju, jer zemlja će uvek vredeti, uvek biti na ceni! Jedino nas niko ne ceni (seljake)...

Zajebo te deda!  Smile
Kod nas je ar najbolje zemlje 25-30 evra i to nema ko da plati.


Kod mene u selu je 1 katastarski jutar (57,6 ari) zemlje od 2.000 pa čak i do 10.000 evra (zavisi ot toga koliko je kvalitetna zemlja i koliko je udaljena od sela)!

Evo pre neki mesec, neki lik došao iz Nemačke i kupio zemlju na Vrbaškom putu za nekih 150.000 e po jutru!!!

I da, deda me nije zajebao! Ja sa svojih 23,5 jutra imam lepe parice, da mogu da živim i životarim!!!

Dok sam ja živ, zemlju prodati neću, SAMO je kupovati! Moj deda je od ništa RADom došao do 15 jutara, moj ćale je to uvećao na sadašnjih 23,5 jutra, ja planiram da dođem do cifre od bar 50 jutara! 

Ako i nećeš da obrađuješ zemlju, izdaš je u zakup (od 150 -250 e/1 jutro) pa možeš i tada da živiš lepo!


U Vojvodini je druga priča, prosto se otimaju (ali ne zna se tačno ko to, uglavnom ide sistem "neko kupuje za nekog") oko zemlje. Toliko se otimaju da su nagurali evropsku cenu (možda čak i više) , jutro zemlje (= 57,6 ara) kod mene u selu košta 3500-4000 E . Dakle običan prosečni seljak nema teoretske šanse da kupi zemlju. Zanimljivo je što u poslednjih nekoliko godina kupovina-prodaja zemlje se nekako odvija u tajnosti, nikad se nečuje niti zna kad neko prodaje zemlju, samo se posle nekoliko meseci čuje da je "taj i taj" prodao "nekom tamo" "toliko i toliko" zemlje. Kao da se radi o nekoj državnoj tajni.

Postoji pravilo da kada prodaješ zemlju prvo moraš komšijama (zemlje do tebe) da ponudiš da kupe zemlju, pa tek onda tražiš kupca!
IP sačuvana
social share
Neki veliki dr, mr... Dobro ja nesam ništa radio, ja sam učio škole neke...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung neki
@mas_ing
Upravo je to i velika sramota. Ispada da vise zaradjujes ako das zemlju u zakup nego ako je sam obradjujes.
Jedino je u nasem kraju sreca to da ima puno ljudi po inostranstvu pa ti dodje kuci i moli te da mu obradjujes imanje, samo da se ne uparlozi. Mi imamo nase zemlje negde oko 10 hektara, a oko 15 hektara na koriscenju, a ako bi jos i zakup placao batalio bi poljoprivredu zauvek.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.