Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 15:21:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Slobodna trziste je nacin:
da se omoguci sto jaci privredni progres na nivou svetske ekonomije
da velike korporacije uvecaju svoje bogatstvo
da velike zemlje ucvrste svoju dominaciju
ne znam
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slobodno trziste - mitovi i realnost  (Pročitano 25827 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Citat
bogate zemlje utichu itekako da nadnice u siromashnim zemljama ostanu male (a te zemlje siromashne) i to sredstvima koja uopshte nisu fer :
ako ti je uticaj na nadnice to sto ce doci u zemlju koja ima prosek plata 100$, i one zaposle ljude koje tacno toliko placaju, onda  Smile
sta se dalje desava, opisao sam u ranijim postovima.

ja ko da pricham drvetu Smile Smile da li ti stvarno mislish da bi neko radio za 100$ kad bi mu bilo dozvoljeno da ode u bogate zemlje da radi za recimo 1000$ . da li ti je npr palo na pamet da patike koje proizvede dete u maleziji koga placaju 10$ mesechno sasvim legalno udju u s.a.d ili EU ,dok to dete ne moze ni da pomisli na to . zapitaj se kolika bi cena bila tih patika da se prave u americi ili u EU ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
j
Citat
da li ti stvarno mislish da bi neko radio za 100$ kad bi mu bilo dozvoljeno da ode u bogate zemlje da radi za recimo 1000$ .
koliko ovo veze ima sa uticajem korporacija na sprecavanje rasta standarda?

ti zelis da cujes kako kinez ne moze da ode u ameriku da sljaka za mnogo vecu platu za isti rad?
i ne moze, sve dok kina ne potpise sporazum sa sad-om koji ce usa da dobije nesto za uzvrat!
ti meni jedno ja tebi drugo, trgovina uvek bila i ostala!
mora da postoji interes obostrani!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
pa gde je to onda ideja o globalizaciji i ekonomskim slobodama?
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
e pa citaj postove od pocetka teme i shvatices!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
Kamaro, mogao bi kao korisnu stvar da napises malo, ali prostim recima: sta je intervencionisticka ekonomija i narocito da pojasnis koliki je to generator kradja za nesavesne  politicare. Takodje zasto se te kradje mogu lako izvoditi bez institucionalizacije drzave.
A narocito koliko su te kradje moguce u tranziciji i koliko je to zlonamerno da ne stvaras institucije sve dok ne rasprodas sve sto je na prodaju.
U medjuvremenu izmisljas strategiju odbrane i uperis reflektore u ocima javnosti vrteci iste reci: manje od, vise do, od mog do njegovog, ovo je protiv, ovo ne moze, braca Rusi.Godinama.
Kada su Jocica pitali za trafiku, bas je goreo Hilandar. Covek kaze: Hilandar gori a vi mene pitate za trafiku. Kakvi ste vi to ljudi?

Koliko je bitno za drzave da imaju finalni proizvod i razradjeno trziste. Onda mogu i bez ostalih. Primeri su Svajcarska i embaargo na Juznu Afriku koji  destinama godina nije imao efekta na standard.
« Poslednja izmena: 01. Maj 2007, 22:03:43 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
j
Citat
da li ti stvarno mislish da bi neko radio za 100$ kad bi mu bilo dozvoljeno da ode u bogate zemlje da radi za recimo 1000$ .
koliko ovo veze ima sa uticajem korporacija na sprecavanje rasta standarda?

ti zelis da cujes kako kinez ne moze da ode u ameriku da sljaka za mnogo vecu platu za isti rad?
i ne moze, sve dok kina ne potpise sporazum sa sad-om koji ce usa da dobije nesto za uzvrat!
ti meni jedno ja tebi drugo, trgovina uvek bila i ostala!
mora da postoji interes obostrani!

 u interesu korporacija je da cena rada u nekim zemljama (kao shto je srbija) ostane minimalna jer su tako njihovi proizvodi jeftiniji i konkurentniji . samim tim korporacije se zalazu da protok robe bude slobodan ,a protok radne snage ne !!!

 zamisli situaciju u kojoj bi protok robe bio limitiran isto kao i protok radne snage . cene proizvoda u bogatim zemljam bi explodirale ,a ekonomija bi se strmoglavila . zato korporacije chesto utichu na americhku vladu da uklanja rezime koji im ne odgovaraju (kuba,nikaragva,vijetnam ,irak i koreja Smile Smile) - i josh 10-ak drugih zemlaja ukljuchujuci i nashu ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da je istina sto zboris Fidel Kastro ne bi bio na vlasti na Kubi ovoliko dugo..Od rata u Iraku zbog skoka cene nafte su najvise profitirale zemlje clanice opek-a i Rusija, a ne americke ili evropske korporacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da je istina sto zboris Fidel Kastro ne bi bio na vlasti na Kubi ovoliko dugo..Od rata u Iraku zbog skoka cene nafte su najvise profitirale zemlje clanice opek-a i Rusija, a ne americke ili evropske korporacije.

Uh, Danilo, tačno je da su profitirale zemlje proizvođači nafte (OPEC + Rusija) ali ni američke ili evropske korporacije nisu ostale kratkih rukava. Tačno se zna procenat raspodele dobiti od barela sirove nafte, tj. koliko procenata ide zemlji proizvođaču, koliko ide prerađivaču itd. Znači, pošto uglavnom veći deo kolača odnose prerađivači nafte (korporacije), jasno je da su od vrtoglavog skoka cene nafte najveću korist izvukle američke i evropske korporacije.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
Citat
zamisli situaciju u kojoj bi protok robe bio limitiran isto kao i protok radne snage . cene proizvoda u bogatim zemljam bi explodirale ,a ekonomija bi se strmoglavila . zato korporacije chesto utichu na americhku vladu da uklanja rezime koji im ne odgovaraju (kuba,nikaragva,vijetnam ,irak i koreja  ) - i josh 10-ak drugih zemlaja ukljuchujuci i nashu ...
opet ti ne dokaza kako te korporacije uticu na sprecavanje rasta standarada!
naprotiv, pokazujes kako uticu na rast standarada, sto je istina!
evo ti nesto kako bi mogao da formiras misljenje! inace, ja se sa ovim u nekim stvarima i ne slazem!
http://www.globalizacija.com/doc_sr/s0069glo.htm
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
- shto se tiche iraka , da je sve ispalo kako su isplanirali - americhke naftne kompanije bi debelo profitirale ,ali jebiga ... Smile
- ono sa kubom i kastrom mi nije jasno ,jer tamo nema ni nafte ni globalizacije - ali recimo venecuelancima je mnogo bolje otkako sami exploatishu svoju naftu ...
- shto se tiche korporacija ,one podstichu rast u bogatim zemljama iz kojih dolaze ,ali zato siromashne zemlje ostaju siromashne i pored ogromnog prirodnog bogatstva (j.amerika,afrika ,pa i srbija ...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 03. Maj 2024, 15:21:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.