Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slobodana Milovanovića zovu genije sa Kolubare  (Pročitano 745 puta)
16. Okt 2013, 16:33:01
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Slobodana Milovanovića zovu genije sa Kolubare
Branko PUZOVIĆ | 16. oktobar 2013. 14:20 | Komentara: 0
Valjevac u inostranstvu dostigao zvezdane trenutke, a svoje prve uspehe imao je u Petnici. Sa 24 godine stekao dve titule mastera nauka u oblasti numeričke analize i računarstva


Slobodan Milovanović

VALjEVAC Slobodan Milovanović sa 24 godine stekao je dve titule mastera nauka u oblasti numeričke analize i računarstva na Kraljevskom tehničkom institutu u Stokholmu i Tehničkom univerzitetu u Berlinu, kao stipendista Evropske unije u okviru Erasmus Mundus programa. Sada treba da doktorira primenjenu matematiku i računarstvo na Univerzitetu u Upsali u Švedskoj, a potom planira da se vrati u Srbiju i u otadžbini nastavi da se bavi naukom.


Slobodan je završio Osnovnu školu „Sestre Ilić“ u Valjevu kao đak generacije. U valjevskoj gimnaziji bio je u specijalizovanom matematičkom odeljenju i uporedo pohađao programe astronomije u Istraživačkoj stanici Petnica. U Društvu istraživača u Valjevu vodio je Astronomsku grupu. Na Mašinskom fakultetu u Beogradu diplomirao je sa prosečnom ocenom 10, kao najbolji student u generaciji.

Treću godinu osnovnih akademskih studija proveo je u SAD, u Univerzitetu Alabama u Hantsvilu, gde se specijalizirao za svemirsko inženjerstvo u NASA, radeći kao asistent u laboratoriji za numeričke metode. Nosilac je stipendije „Dositej“, koju dodeljuje Fond za mlade talente Srbije najuspešnijim studentima na vodećim svetskim univerzitetima...


Citat
DA PROCVETA I VALJEVO
- Beograd vidim kao grad po razvijenosti vrlo blizak evropskim metropolama, dok Valjevo sa Petnicom, koja mu je dovoljno blizu, za mene predstavlja jedinstven splet rodnog mesta, prirodnih bogatstava i društvenih vrednosti - kaže Slobodan.
- Imam jaku motivaciju i san da od Valjeva napravim moderan grad u kakvom sam oduvek želeo da živim.

- Bavim se matematičkim modelovanjem širokog spektra fenomena, koje uglavnom ima opštu primenu - objašnjava ovaj daroviti mladić. - Konkretno, bavio sam se matematičkim modelima u mašinstvu, odnosno dinamikom fluida i astrofizici. Na doktorskim studijama baviću se matematičkim modelima u finansijama. Drugi aspekt studija i razlog zašto sam zaradio dva mastera je zbog činjenice da kad se takav model dobije, rezultira vrlo kompleksnim parcijalnim diferencijalnim jednačinama koje je potrebno rešiti da bi se dobili korisni rezultati.

Protekle četiri godine Slobodan je studirao na četiri univerziteta. Na petom univerzitetu nalazi se na doktorskim studijama, koje će trajati pet godina. Takav način učenja, kaže, pomogao mu je da identifikuje rešenja mnogih problema koji postoje u Srbiji.

- Čini mi se da što više vremena provedem van Srbije, stičem mnoštvo novih, primenljivih i korisnih ideja koje se trudim da sprovedem u delo tokom nekoliko meseci, koliko godišnje budem u rodnom kraju - kaže Milovanović. - Vreme uglavnom provodim u Istraživačkoj stanici Petnica, radeći s polaznicima letnjih programa, pomažući im da nađu svoj put, pronađu sebe i zadovolje svoja interesovanja, baš kao što sam ja činio u njihovim godinama. Petnica je poznata kao izvanredno mesto za isprobavanje raznih ideja, gde se proverljivo znanje stiče iz direktnog iskustva, a ne da se nekome veruje na reč.



- Uz kućno vaspitanje i obrazovanje u školama koje sam pohađao - primećuje naš sagovornik - Istraživačka stanica Petnica i Društvo istraživača imali su dominantan uticaj na moj razvoj. Petnicu vidim kao jedinstvenu oazu u Srbiji, koja obećava da će stanje nesumnjivo biti bolje, ako svi budemo radili na sopstvenom usavršavanju i slobodno sprovodili ideje. Petnica i ljudi koje okuplja su razlozi zbog kojih verujem da Srbija ima šansu da bude uspešna zemlja i ono zbog čega ću se u nju, nakon doktorskih studija, vratiti.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.69
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Брка развалио са глумом, талентован. Знаш ли нешто о овим људима Гот ту го?
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.69
ma pojenta je bila da ovaj mali iz prvog posta nema šta da traži u srbiji.  Smile
imamo mi kadrove odgajane na svežem vazduhu i zdravoj hrani pa potom dovedene na odgovorna radna mesta.

na klipu je scena iz serije "državni posao".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.