Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:19:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sloboda, ali...  (Pročitano 12058 puta)
27. Feb 2007, 11:37:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Sloboda, ali...

Nekada se desi da odnos u kome su dvoje ljudi bude u potpunosti podređen jednom od njih dvoje; ovo drugo se jedva izbori za neki minimum svojih prava. A onda se desi da "tiranin" ode, na ovaj ili onaj način. To bi trebalo da donese uživanje u slobodi onom drugom, ali, paradoksalno, ne bude baš tako.

U čemu je problem? Ako je neko stalno "pod čizmom", zar ne bi trebalo da oseća olakšanje kad tiranije više ne bude, kad konačno ima slobodu da radi ono što želi i da ispunjava sopstvene potrebe? Trebalo bi, ali, naročito ako je takva veza potrajala, ne bude tako. Dođe šok zbog okončanja veze i zbunjen pokušaj snalaženja u novonastaloj situaciji, otprilike kao kad iz mraka naglo izađete na jako svetlo. Onda, bilo da je do razdvajanja došlo zbog smrti dominantnog partnera, ili je dominantni partner napustio vezu, dolazi do osećanja krivice. Krivice jer se ne žali za okončanom vezom, ili krivice jer se ne žali zbog smrti partnera. A kada je neko u sopstvenoj vezi, prema osobi koju bi trebalo da voli i poštuje, tiranin, pa onda umre, zaista je teško žaliti zbog njegove smrti, i niste nimalo loša osoba ako vam to ne polazi za rukom.

Ono što potom sledi najčešće je bezvoljnost i osećaj ispraznosti, osećaj da vam se ne radi baš ništa. Ma koliko paradoksalno zvučalo, to nije čudno - ako vam se život vrteo oko ispunjavanja nečijih potreba i podređivanja sopstvenih potreba tuđim, a onda to oko čega vam se život vrteo nestane, nije nimalo čudno da se osećate dezorijentisano i da prosto ne znate šta ćete sa sobom. Dobili ste slobodu, da, ali ne i automatsko znanje kako i čime da ispunite vreme koje sada pripada samo vama.

Ako je za utehu, ovo bi trebalo da bude prolazna faza, nešto nalik na slabost nakon duže bolesti. S vremenom, kad se naviknete (vi ili kome se već ovako nešto dešava) na novostečenu slobodu, vratiće vam se već stara, potisnuta interesovanja, ili ćete steći neka nova. Možete to, nakon nekog vremena, pospešiti i sami - počnite da izlazite, upišite kurs nečega (jezik, neka umetnost, neka rekreacija - postoje i rekreacije i kursevi za ljude svih životnih doba), slušajte muziku, čitajte knjige...

Ako bezvoljnost i osećaj besciljnosti ostanu - a može i to da se desi - nije loša ideja potražiti stručnu pomoć (nemojte se stideti toga!). Psiholog ili psihoterapeut mogu u ovakvim situacijama da budu od zaista velike pomoći, pa se ne treba plašiti odlaska kod njih niti izbegavati da potražite njihovu pomoć.

Srećno i - uživajte!

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
SF ovo je odlično rečeno....

No postoji lijek za to i jako dobar. Osoba kada shvati da ju ova druga tiranizira treba se naglo ohladiti...spustiti tenzije...kroz neko vrijeme..zapravo vrlo brzo će na taj način emocije koje ove osobe stvaraju biti dovedene u stanje neravnoteže...a "tiranin" će biti izbačen iz ravnoteže i onesposobljen. Igra toplo-hladno u muško ženskim odnosima jako dobro funkcionira...Nijednom dečku i curu nije privlačan partner koji im ugađa, radi što on želi, jer time se stvara dosada i monotonija što podsvjedno frustrira samog tiranina, te on povećava svoju tiraniju kako bi se oslobodio te frustracije. Na određenoj točci kada i same frustracije nestane nastupa kraj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mene je više impresionirao prethodni post od same teme  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Fenix

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1231
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Samsung 
Ja imam ljubomornog "tiranina" i mislim da vec polako ludim od tog psihickog tiranisanja.
IP sačuvana
social share
Fenix
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
za mene poslije riječi sloboda nema ali....
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Mnogooooo dobra. . . . .

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
SF ovo je odlično rečeno....

No postoji lijek za to i jako dobar. Osoba kada shvati da ju ova druga tiranizira treba se naglo ohladiti...spustiti tenzije...kroz neko vrijeme..zapravo vrlo brzo će na taj način emocije koje ove osobe stvaraju biti dovedene u stanje neravnoteže...a "tiranin" će biti izbačen iz ravnoteže i onesposobljen. Igra toplo-hladno u muško ženskim odnosima jako dobro funkcionira...Nijednom dečku i curu nije privlačan partner koji im ugađa, radi što on želi, jer time se stvara dosada i monotonija što podsvjedno frustrira samog tiranina, te on povećava svoju tiraniju kako bi se oslobodio te frustracije. Na određenoj točci kada i same frustracije nestane nastupa kraj
Smile...svaka cast,pametno receno...
IP sačuvana
social share
Mudra zena ne kaze sve sto misli,ali misli sve sto kaze...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Чини ми се да је право питање Зашто неко дозвољава да га партнер тиранише?
Да ли има подсвесну потребу да се њиме манипулише и да буде повређен? Да лис у то мазохистички пориви?
Шта ви мислите о томе?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Mislim da sam u poslednjoj "analizi" potkacio i tu temu...
Verujem da u vecini slucajeva razni strahovi odrzavaju takve veze...
Na prvom mestu su strah od reasumcije osecanja...raskida sa jednom i pocetka veze sa drugom osobom, a prevashodno raskida...I strah od partnerove reakcije, u smislu ekstremistickih pobuda u smeru psiho-fizickog nasilja...
Sve to obuhvata nesigurnost u sebe i svoje odluke...
Mislim da mazohizmu ovde nema mesta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Mislim da mazohizmu ovde nema mesta  Smile

Ima vrcomm ima veruj mi... svojim očima sam video kako momak izbacuje devojku iz stana, bosu, baca joj cipele, torbu... a ona sedne i plače na stepenicama čekajući da je on ponovo pozove... A posle sam čuo da se to desilo više puta...  Smile

Ali naravno to nije uvek slučaj... I postoje stvarno raznovrsni primeri... Od onog šiparičkog "ja ne mogu bez njega" do stvarno teških situacija sa društvenog aspekta (razni primeri žena koje su bile maltretirane u porodici, nisu imale kome da se obrate ili kome da odu i najčešće se situacija završavala tragično - ili po nju ili po "tiranina")...
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Drago mi je da vam se svidio moj post.

Problem je kada nekoga volite ili ste zaljubljeni ne možete puno taktizirati jer je to nemoguće.
No kada vas netko tiranizira, on je udobno smješten u svoju rutinu, u svoj sistem a emocije su mu netaknute.
Jedino što ga može prodrmate i naglo ohladiti je da naglo olabavite cijelu stvar i postanete rezignirani.

Jeste imali kada situaciju da vam se netko nabacuje pa ga odkantate. I kada taj netko nađe djevojku u vama se pojavi neki čudan osjećaj koji se ne može baš nazvati ljubomora ali na neki način vam je krivo. Ovo je ista situacija samo puno intenzivnije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:19:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.