Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:31:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skupe maturske večeri  (Pročitano 4634 puta)
05. Jun 2011, 18:59:51
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
05.06.2011 11:16-16:56
Skupe maturske večeri
Uprkos krizi i ove godine mature se proslavljaju u restoranima, a obeležiće ih svečane haljine i odela. Kada se maturskoj večeri dodaju troškovi ekskurzija, pripreme za maturski ispit i prijemni na fakultete "udarac" na porodični budžet iznosi i do 1.000 evra.



Bez obzira na krizu, i ove godine mature se proslavljaju u restoranima, a obeležiće ih svečane haljine i odela. Razlike između proslava male i velike mature već odavno nema, izdaci su podjednaki. Roditelji kažu da troškovi daleko premašuju polovinu prosečne plate.

Za to veče kupuje se sve novo od glave do pete i kod mladića i kod devojaka. U strahu da se neće ispratiti svi modni trendovi, potrošiće se previše, priznaju neki maturanti.

Solarijum je jako in, prskanje je in, štikle, veštačke trepavice, profesionalni šminkeri, kažu anketirani učenici Prve gimnazije.

I u svetu maturanti proslavljaju svoj ulazak u svet odraslih, ali se proslave razlikuju od naših.

Jasna Stojković iz Francuskog instituta kaže da je u Francuskoj u suštini potpuno drugačije.

"Mladi su toliko pod tenzijom i onda kada dobiju rezultate oni kreću da slave onako kako su obučeni. Znači nema nikakavog glamura, pripreme", kaže Stojkovićeva.

Godine krize i grčevito spajanje kraja s krajem učinili su većom želju za raskoši- objašnjavaju stručnjaci. Roditelji su se, kao i njihova deca upleli u mrežu potrošačkog društva.

Kulturolog Katarina Šmakić kaže da je takva klima da se u svestima roditelja konstruiše slika o tome da je luskuznost tih potrošačkih dobara neophodna da bi se zadovoljili određeni vrednosni sistemi uspešnog roditelja.

"Pokušavaju da svojoj deci daju maksimalno a to maksimalno nije uslovljeno kulturom življenja i vaspitanjem koju su oni stekli od svojih roditeljima nego upravo masovnim komunikacijama koje nameću takav sistem vrednosti", kaže Šmakićeva.

Međutim, iluzija bogatog života kratko traje. Troškovi oko proslave velikih i malih maturanata, nisu jedini. Tu su ekskurzija, pripreme za maturski ispit i prijemni na fakultete. Kada sve sve sabere udarac na porodični budžet bude i do 1.000 evra.

  • RTS
« Poslednja izmena: 05. Jun 2011, 19:00:13 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
hahahaha matura, glamur..

kako mi ove dve stvari ni malo ne idu zajedno  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Ja nisam isao ni na matursku eksurziju ni na maturu u srednjoj skoli... samo na malu maturu... obukao sam se kako bih se obukao i da izlazim u grad... a i da sam isao na ovu maturu na koju nisam, verovatno bih se totalno jeftino obukao... tipa kosulja, crne pantalone (ili kako se vec zovu) i to je to.
« Poslednja izmena: 05. Jun 2011, 19:18:17 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 9210
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.77
mob
SonyEricsson k 850i
Ja nisam isao ni na matursku eksurziju ni na maturu u srednjoj skoli... samo na malu maturu... obukao sam se kako bih se obukao i da izlazim u grad... a i da sam isao na ovu maturu na koju nisam, verovatno bih se totalno jeftino obukao... tipa kosulja, crne pantalone (ili kako se vec zovu) i to je to.
Prvi put se slazem sa tobom..Nema nista gore od mature,ubedljivo najbolje otici negde sa ekipom,tona alkohola i do jutra,nema boljeg provoda,kao sto vecina i ode posle mature negde da se truje..

Hiljadu evra da jedna osoba potrosi na maturu,smesno..
« Poslednja izmena: 05. Jun 2011, 19:44:57 od shke crew »
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Zahtevam da mi se vrati potpis,pa pogledajte druge. Imaju duplo veci potpis! ! !!
Edit by kokota: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
 Smile

A na matursku ekskurziju ne bih isao pa da mi plate Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
Jasna Stojković iz Francuskog instituta kaže da je u Francuskoj u suštini potpuno drugačije.

"Mladi su toliko pod tenzijom i onda kada dobiju rezultate oni kreću da slave onako kako su obučeni. Znači nema nikakavog glamura, pripreme", kaže Stojkovićeva.

госпоџа стојковић кења као фока Smile

Citat
Kada sve sve sabere udarac na porodični budžet bude i do 1.000 evra.

мало.
треба стоку јаче клепити

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia krntija
dobra pička ova na slici

ovaj da, skupo bre... moji su za moju maturu pukli oko 100 evra, za crne pantalone i krem sako. Patike i majicu sam imao. Al dobra je to investicija bila, i pantalone i sako imam i dan danas i mnogo puta sam ih oblačio. Sako je kao nov.
« Poslednja izmena: 05. Jun 2011, 21:14:05 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ja od mature pamtim da sam došao na nju... za dalje ni hipnoza ne bi dala rezultate. Što Buki reče, jedini dobar rezultat svega je odijelo koje je još u upotrebi.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ja od mature pamtim da sam došao na nju... za dalje ni hipnoza ne bi dala rezultate.

+1   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Qtek 小米
Ja od mature pamtim da sam došao na nju... za dalje ni hipnoza ne bi dala rezultate.

+1   Smile  Smile
нисте пробали hypnotoad
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:31:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.