Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skriveni detalj sa oznake TV BIH  (Pročitano 6940 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Da su postavili "1" kao znak napaljeni Bošnjaci bi rekli "Pa to je uspravni deo krsta!" a napaljeni Srbi "Zašto je taj znak zakrenut, tj. gleda na zapad, more opet neka vatikanska zavera", a i napaljeni Hrvati bi našli neku manu. U svakom slučaju što je napaljenoj babi milo to joj se i snilo. Inače onaj znak je stilizovana oznaka za prekidač, a u isto vreme i broj 1.

Sada vaša rasprava je njesra. Srbijanac i Bosanac je oznaka geografskog porekla (kao i Hercegovac, Vojvođanin, Šumadinac, Topličanin, Semberijac, Lijevčanin, Bosanski krajišnik...), a Srbin je oznaka pripadnosti narodu (u koji ulazi nekoliko nacija) i što je najčešće pripadnost naciji.

Od Srbijanaca 80% su Srbi, od Šumadinaca i više. Od Bosanaca možda je i polovina Srba, a od Hercegovaca verovatno manje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 426
Pa lepo vam je covek rekao da se ne obazirete sta ova "isfrustrirana" osoba pise...
To vam je identicno situaciji da se prepirete sa mentalno poremecenom osobom...

Nadam se da ovim recima nisam uvredio doticnog ...

Pravo da vam kazem... ne bih ni voleo da me ovakvi "slucajevi" vole ... To mi ni malo ne bi imponiralo Smiley
IP sačuvana
social share
Repetitio Est Mater Studiorum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Bosanac i bosanska nacija ne postoje.

Tacno.
Postoji muslimanska nacija, i ona je jedina koja je bila zvanicna a bliska pojmu Bosanci u toj republici SFRJ , ma koliko to mozda besmisleno bilo jer je to veroispovest, tito ih je priznao za narod. Ostalo su Srbi i Hrvati.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Stanovnistvo islamske vjeroispovjesti na teritoriji Bosne i Hercegovine i Sandzaka uvijek je bilo poznato kao bosnjacko. To nam potvrdjuju historijski dokumenti. Navesti cemo jedan podatak iz naseg Mevluda. Njegov autor, Salih Gasevic (1850-1899), rodjeni Niksicanin, kasnije Kolasinski kajmekan je na molbu domaceg bosnjackog zivlja sa turskog jezika na Bosanski (a ne na Srpski, Hrvatski ili Crnogorski) preveo Mevlud, u kojem se konfirmise da su stanovnici ovog dijela koristili Bosanski jezik, i smatrali se Bosnjacima. Tako je bilo sve do formiranja tzv. Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.
Da Bosne nebi bilo, prvo, Bosnjaci su svedeni sa nivoa nacije na nivo vjerske zajednice... Naziv Musliman, kao nacionalna opredjeljenost, promoviran je tek u Ustavnoj odredbi s popisom stanovnistva na tlu Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije iz 1971. godine. Bosnjaci, odnosno Svebosnjacki sabor, koji je odrzan 28. septembra 1993. godine u Sarajevu, prihvatio je, odnosno vratio historijski naziv BOSNJAK, pod kojim se podrazumjevaju stanovnici porijeklom ranije visestoljetne drzave Bosnjaka koja je obuhvatala teritorije danasnje Bosne i Hercegovine i Sandzaka.

"U praksi, nazalost, i dalje vecina Bosnjaka mnogo cesce govore da su muslimani/Muslimani, pri tome ne misleci hoce li ih sugovornik razumjeti, dali time izrazavaju svoju vjersku pripadnost, ili nacionalnu?..."

"Danas u Turskoj zivi oko 4.500.000 potomaka Bosnjaka koji su se iselili iz Bosne i Sandzaka u periodu od 1878. do 1921., pa i kasnije. Oni nikada sebe ne zovu muslimanima, vec Bosnjacima..."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Nisam baš siguran da su se u Srbijanskom delu Novopazarskog sandžaka nazivali Bošnjacima, jer jednostavno niisu bili u Bosni. Možda samo one izbeglice koje su pobegle iz Bih kad je ona potpala pod Austrougarsku. Ne znam kd je Bosna bila u Novom Pazaru. Jeste da je Šabac sa Lozničkom nahijom jedno vreme bio u Bosanskom beglerbegluku.

A to o iseljavanju sam već pisao. Bilo ga je u 1. i 2. srpskom ustanku. Posle je knez Miloš sistematski radio na smanjenju muslimana u Srbiji (onom delu kojim je on vladao). Ti ljudi su se iseljavali na jug današnje Srbije u BiH, Makedoniju i Tursku. Postoje čitava naselja u Bosni koja su nastala npr. od proteranih Užičana, a mnoge od tih izbeglica su promenili prezime u ime mesta iz kog su otišli, pa ima prezimena Šapčanin, Užičani... Ne znam u čemu je tu bio problem. Da li je Miloš hteo da se domogne njihove imovine, ili je stvarno mislio da oni predstavljaju remetilački faktor i da će u neizbežnom sukobu Srbije i Turske oni ustati protiv Srbije. To mi je čudno obzirom da je Miloš pomagao Husein Kapetana Gradaščevića u Boju na Kosovu kad su Bosanci sa lokalnim srpskim stanvništvom slistili Turke i da je znao da musimani mogu ratovati protiv Turske. Možda muslimani Srbije nisu bili dovoljno ubedljivi, možda nisu shvatili situaciju, da tursko vreme prolazi i da novi vetrovi pušu te da se treba preorijentisati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Citat: AxeZ
Citat: CrazySerb17

Ja sam Srbin a ne bosanac, moja zemlja je Republika Srpska a matica Srbija zato mi ne seri o bosancima jer ja tu naciju ne prihvatam...


Ajde bosanceros ne seri, tvoja zemlja je BiH, samo pitaj vaseg predsednika, cika Paddy Ashdowna. Cim prdnete nesto malo oko "necemo mi sa federacijom" dobijete po usima i mirni ste ko bubice.
A u Srbiji vas ne vole kad dodjete....vole vas samo kad ste tamo daleko i to je verovatno i jedini razlog.

A "tvoja zemlja" je nastala na genocidu i niko zivi je ne priznaje. Zar niste i na olimpijadu isli pod zastavom BiH kako mi se cini?


A ti si srbin je li? Ili sta si?? Poturica??? Ustasa??? Madjar??? Bice sigurno da je govno jer nijedan pravi srbin ne prica ko i ti. "Nasa" drzava nastala na genocidu? Jebi se USTASOOO (da izvinu ostali stvarno sam iznerviran sad)
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ja kazem ne uzbudjuj se a ti se primas ko uspaljena kerusa koja ima teranje...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Izvinjavam se, bio sam iznerviran jer stvarno pise gluposti... Smile ali evo sad sam ok  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 265
Citat: CrazySerb17

A ti si srbin je li? Ili sta si?? Poturica??? Ustasa??? Madjar??? Bice sigurno da je govno jer nijedan pravi srbin ne prica ko i ti. "Nasa" drzava nastala na genocidu? Jebi se USTASOOO (da izvinu ostali stvarno sam iznerviran sad)


Ajde balvane jedan. Mene ne mozes uvrediti na nacionalnoj osnovi jer nisam zatucana nacionanisticka budala ispranog mozga ciji je IQ manji od IQ-a koze ili ovce sa kojom si izgubio nevinost dok si ih cuvao po brdima. Prihvati se gusala bolje i radi ono sto najbolje znas, zaurlevaj o boju na kosovu ili o junacinama koji se vucaraju po sumama i zbunju hrabro izbegavajuci mrskog neprijatelja u postenom boju tipa "udri kurvinski sa ledja".
Kad se dovoljno izvestis u toj disciplini mozes snimiti CD o junackim delima koji ce tvoji saplemenici  u inostranstvu pokupovati te tako napraviti od tebe jos jednu Jelenu Karleusu.
IP sačuvana
social share
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
A jooj,jedva cekam odgovore na ovo.Bice zestoko Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.