Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistemska greška u nacionalizmu  (Pročitano 4068 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Ja licno ne volim nio nacionaliste ni soviniste ni feministkinje...
Posvadjao sam se sa profesoricom gradjanskog pa me je razredna prepisala na vjeronauku. Odem tamo, napisem nesto, a onaj vjeronaucnik mi kaze da ne razumije sta tu pise (pisem uvijek latinicom)
i da moram da pricam ekavski...

P.S. Trenutno razmisljaju gdje cu sad jer sam se posvadjao i sa njim, ali ne mogu da podnesem kad neko k'o konj vidi samo ispred sebe i nista ga vise ne zanima...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
@Branislav

Pa opet vracas na pocetak. Ja kazem da su razlozi za mrznju koji se navodi, kao sto je vera, iracionalni i da su ih smislili ljudi iz dva razloga: da odrze vlast i da prikriju glavne probleme. A ti opet kazes da su razlozi za mrznju vera i teritorije...
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: Leggy
@Laslo

Sta sam pogresno rekao? Razlozi za mrznju su totalno iracionalni...
Razumem mrznju izmedju npr. dve pomorske zemlje u XVII veku. Bore se za prevlast na morima.
Ali mrznja zato sto je neko izmislio neku razliku je totalno iracionalna.


Nisi ništa krivo rekao, nego sam ono spomenuo zbog toga što si načeo temu Hrvati><Srbi.

Mržnja je iracionalnam osobito stoga što se zbog nje često grade mitovi, npr. ovaj Branislavov post. Kako reče SF kako je bilo moguće prije 1000 godina u  BiH odrediti tko je Hrvat tko Srbin kad još nije ni došlo do raskola između Rima i Carigrada? A da ne govorim da je i Nemanja bio kršten u katoličkoj crkvi? Jel on zato Hrvat? Nije.

Al u šovinističkom nacionalizmu je uvijek lijepo zamišljati da su npr. Srbi pjevali "Oj vojvodo Sinđeliću" prije nego se ovaj i rodio, kao i Hrvati "Ustani bane."

Npr.

Citat
POSTO JE DOBAR DEO HRVATSKE NACIJE NASTAO POKRSTAVANJEM SRPSKOG ZIVLJA U AUSTRO-UGARSKOJ I U NDH.


A to što je odmah poslije Austrougarske stvorena Kraljevina Jugoslavija, kojoj su na čelu bili Karađorđevići i radikali, kao nije moglo utjecati da se ti pokršteni Srbi vrate na svoju vjeru? O NDH koja je trajala svega 4 godine, da ne govorim. Je li sad je mog djeda netko pod prijetnjom klanjem natjerao da prijeđe na katoličanstvo, a on je onda vrlo brzo to prihvatio i postao fanatični katolik, kao i ja danas? Nije mu palo na pamet da se padom NDH vrati na svoju vjeru? (Naravno, karikiram, mi smo oduvijek katolici, moja obitelj). Ne kažem ja da za vrijeme NDH nije bilo prisilnog pokatoličavanja, ali zar bi rezultati toga mogli preživjeti? No, najlakše je vjerovati upravo u to, izvući stvari iz konteksta i živjeti u uvjerenju da su pravi Hrvati samo jedna skupinica od koje stotine ljudi, a ostali će se vratiti u krilo srpstva čim im se malo razjasne neke stvari.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
u NDH je pokrsteno 500 000 srba,oni se nisu vratili u svoju veru jer je posle NDH dosla SFRJ,svi ti ljudi su u maticne knjige upisivani kao hrvati.a u austrougarskoj je mnogo srba preslo u katolicanstvo sto radi privilegija sto zato sto su bili ucenjivani,niko od njih se nije vracao u svoju veru posle 1. svetskog rata jer se u SHS i kasnije jugoslaviji nikad nisu primenjivale takve metode kao u austrougarskoj i NDH.SFRJ je bila u velikoj meri pro-hrvatski nastrojena i pro-slovenacki tako da su i bunjevce(koji se nikad nisu izjasnjavali kao hrvati) u maticne knjige upisivali kao hrvate po naredjenju komunisticke uprave.

a sto se tice mrznje prema hrvatima,mrzim ih jer ono sto su oni nama uradili ne sme da se zaboravi...sto u prvom svetskom ratu,sto u NDH,sto u poslednjim ratovima.
OPROSTITI-NIKAD
ZABORAVITI-NIKAD
IP sačuvana
social share
"NJEGOVA MUCENICKA SMRT STVORILA JE OKO NJEGOVOG IMENA OREOL SVETOG RATNIKA.S VREMENOM,TAJ CE OREOL BIVATI SVE VECI A DRAZINO IME SVE SLAVNIJE..."VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIC
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Sto se mene tice, ja i ne povlacim granice medju kulturama i ne vidim zasto ih treba povlaciti. Hteli ili ne, imamo isto poreklo, jezik nam je fakticki isti, ziveli smo u zajednickoj drzavi godinama (kako god nesavrsena da je bila ta drzava). Ne znam da li postoji podneblje sa srodnijim narodima. I nista se ruzno ne bi desilo da se nismo podelili religijski. No, sada, sta je tu je, ali granice u kulturi nema i nece je verovatno nikada biti, osim onih vestacki stvorenih.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Razlike su svakako totalno iracionalne, jer ni u jednom mestu u kojem žive i Srbi i Hrvati i Bošnjaci oni ne govore različitim jezicima, tj. po govoru ih ne možeš nacionalno odredit, folklor je identičan kao i nošnja. Dakle kulturu ne možemo podeliti po nacijama. Pesma nema naciju, knjiga nema naciju, film takođe...

Tih podela nika nije ni bilo. Evo primera. Kada su Pari i Lord, profesori homerologije sa Harvarda došli u Jugoslaviju 1935. da od naših guslara prokuže kako nastaje epska pesma većina guslara su bili Bošnjaci iz BiH, CG i Srbije. Jedan od njih iz Bijelog polja je bio neprevaziđen jer mu je mnogo pesama imalo više od 12.000 stihova, što je značilo da su duže od Ilijade. Od tog guslara pored pesamau kojima su Bošnjaci glavni likovi a Srbi ili protivnici ili pobratimi, on ej znao i pesme u kojima su glavni likovi Srbi: Kosovska bitka, Pavicevic Luka izbavlja djecu Delibegovica iz Kajsara (12.441), Bolovanje cara Dusana u Prizrenu (12.463),Zenidba Maksima Crnojevica, Kralj Vukasin i Momcilo vojvoda, Marko Kraljevic i Musa Kesedzija, Smrt kralja Vukasina na Marici i Zenidba zmaj ognjenog Vuka iz Budima.

Pitanje: Zašto se o tome ništa ne uči, pa imamo milione ljudi koji ni ne znaju da gusle nisu samo srpske i da smo i posle Filipa Višnjića imali genijalne guslare. Nija valjda toliki problem to što on nije Srbin, majka mu stara?

Prosto je neverovatno koliko se ljudi ne poznaju a u istoj zemlji žive. Mislim da bi se više cenili kada bi se bolje upoznali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bila je dupla poruka, pa sam to regulisao.
Inace.
Zasto mi o tome ne ucimo?
Zato sto se oduvek ucila YU istorija a ne Srpska istorija, pa su se mnoge stvari zanemarivale.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
zato sto je YU istorija i istorija Srbije istovremeno. Jugoslavija je bila nasa utopisticka ideja koja je zahvaljujuci nekima sprovedena u delo, a idanas ima mnogo pobornika (SPS, SRS, DSS, DS) i njima slicni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa nije bas... posebno istorija sfrj u kojoj se jasno odbacivalo sve sto ima i trunku nacionalnog prizvuka
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.