Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistem se ne podiže - hardverski problem?  (Pročitano 3132 puta)
10. Sep 2013, 23:13:04
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
Pozdrav,
Možda će neko znati da pomogne. Nabavio sam polovnu ploču Asus za AM2, sastavio konfiguraciju, instalirao Win7 bez problema, sve je izgledalo u redu; ali sistem ponekad neće da se podigne. Krene, pojavi se logo za Win7, prikaže grešku 'System Unable to Start' ili nešto slično, i tu je kraj. Onda sam instalirao drugu verziju sedmice, Home Premium, opet je bilo isto. Zatim sam probao XP, i sa njim je slično.
Znači, to se pojavljuje ponekad, ne svaki put. Možda svaki drugi, ili recimo, od 3 puta jednom normalno podigne sistem, a dvaput blokira.
Testirao sam RAM memorije i hard disk, u redu su. Menjao sam DVD čitač i kablove, nije pomoglo. Nema nikakvih dodatnih kartica u kompjuteru koje bi mogle da prave problem.
Tako da, po nekoj logici, sumnjam na ploču... Šta mislite, ima li svrhe još nešto da probam, i šta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Promeni bateriju na ploci, i flesuj BIOS.
Ukoliko znas za sav ostali hardver da je ok, a pritom ti ne treba nista veliko od hardvera, onda je svakako ploca.

Cime si testirao memoriju i disk?
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
Promeni bateriju na ploci, i flesuj BIOS.
Ukoliko znas za sav ostali hardver da je ok, a pritom ti ne treba nista veliko od hardvera, onda je svakako ploca.

Cime si testirao memoriju i disk?

Da, video sam za BIOS da postoji novija verzija, to sam i ja razmišljao da uradim. Memoriju sam testirao pomoću MemTest86+ sa CD-a, a hard sam na drugom kompjuteru skenirao u HD Sentinelu i pokazao je da je 100% ispravan. Hvala na odgovoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 29.0.1547.66
Probaj da otkacis sve periferije sa ploce, ostavis samo hdd i digni tako... pa ako hoce, kacis jedno po jedno (tu smatram i kablice za usb i za paljenje, restart i ostalo)
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
Za sada ništa nije uspelo. Zamenio sam bateriju na ploči i nije bilo nikakvih promena. Par puta se sistem uredno podigao, ali posle nekoliko sati sam probao ponovo i nije hteo.
Onda sam uzeo da Flash-ujem BIOS. Skinuo sam AWDFLASH.EXE i BIOS fajl i snimio na disketu (na drugom kompjuteru). Sa diskete ulazim u DOS normalno. Ali onda prvi problem, neće da pređe na C: disk. Pokazuje 'Invalid Drive Specification'. Pokrenuo sam onda AWDFLASH.EXE direktno sa diskete, i kada sam krenuo da ukucam naziv BIOS fajla, tastatura blokira. I to potpuno, ne reaguje ni Caps Lock. Probao sam sa drugom tastaturom i isto je bilo.
Sad stvarno nemam pojma šta dalje...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 29.0.1547.66
Probaj da otkacis sve periferije sa ploce, ostavis samo hdd i digni tako... pa ako hoce, kacis jedno po jedno (tu smatram i kablice za usb i za paljenje, restart i ostalo)
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia C5-00
Probaj da otkacis sve periferije sa ploce, ostavis samo hdd i digni tako... pa ako hoce, kacis jedno po jedno (tu smatram i kablice za usb i za paljenje, restart i ostalo)

Neće, već sam sve poskidao. Jedino što nisam pomenuo, to je da sam hard disk ATA od 2,5” prikačio preko adaptera na standardni 3,5” ATA kabl. Taj adapter sam već koristio (mada ne za sistemski disk) i nisam primetio ništa sumnjivo. Da li može da bude problem do adaptera?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.