Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:17:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistem mi pada  (Pročitano 5176 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ma pola sata - sat u vrh glave...  Smile
Ja navikom pisem brzo i detaljno pa to sad izgleda kao da je ne znam sta  Smile

Znaci popravku radis u dve faze.
-Prvu fazu radis odmah.
-Drugu fazu radis samo ako ti se BSOD i dalje javlja...moramo poceti od necega,a da se ne bi nagadjalo st ai kako...odmah da pokupimo sve informacije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This Is Sparta!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 356
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
mob
Nokia C2-01
Skinuo sam ovaj driver easy i skenirao sada mi skida sve updateove kada to zavrsi cekam da vidim hoce li se problem pojavljivati opet jeli tako
IP sačuvana
social share

                                                                                                   
             Only the best !                                      WINDOWS
                                                                                                   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Skinuo sam ovaj driver easy i skenirao sada mi skida sve updateove kada to zavrsi cekam da vidim hoce li se problem pojavljivati opet jeli tako

Da,ali potrebno je da pazljhivo citas sta sam napisao i samo odradi onako kako sam napisao.   Smile
To je najvise sto ja mogu uciniti za tebe,a ako nemozes to da pratis ondak ti bar ja ne mogu pomoci.  Smile

Potrebno je iz prvog dela posla da mi odgovoris na pitanje i da odradis drugi i pozeljan treci deo (posle update-a drajvera).

note: Ako ti mbam pronadje neki malware,obavesti me o tome tako sto ces uz poruku okaciti i njegov log.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2011, 21:49:18 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This Is Sparta!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 356
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
mob
Nokia C2-01
Oprosti sto mi je trebalo ovoliko da ti odgovorim ali sam zelio da odradim jedno po jedno da vidim da li ce problem nestati ali nije ali sam primetio da mi sistem pada iskljucivo kada gledam videove na youtube uradio sam sve sto si rekao:

1.koristim wxp sp2

2.skinuo sam DriverEasy i izvrsio update

3.takogje sam skenirao komp sa TFC

4.skenirao sam comp sa  WhoCrashed i ovo se pojavljuje za svaki put kad mi je sistem pao.

Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.


On Mon 6/27/2011 12:29:13 PM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\Mini062711-01.dmp
This was probably caused by the following module: nv4_disp.dll (nv4_disp+0x24432E)
Bugcheck code: 0x1000008E (0xFFFFFFFFE0000001, 0xFFFFFFFFB83A0925, 0xFFFFFFFFB2FD571C, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HAND LED_M
file path: C:\WINDOWS\system32\nv4_disp.dll
product: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 275.33
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 275.33
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nv4_disp.dll (NVIDIA Windows XP Display driver, Version 275.33 , NVIDIA Corporation).
Google query: nv4_disp.dll NVIDIA Corporation KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HAND LED_M

5.uradio sam i ovo >> Start >> Run dxdiag. nijedan problem nije pronadjen

6.i ovo sam uradio
Citat
Ako se BSOD i dalje javlja,otvori kuciste,usisaj ga,izvadi ram memoriju,graficku,bateriju i CMOS ako ga nadjes.
Posle ~5 minuta vrati sve nazad,udji u BIOS i ucitaj default postavke. (load setup defaults)

7.skenirao sa malwarebites ali nista

8.proverio i hard disk

9.takodje sam skinuo registry cleaner
IP sačuvana
social share

                                                                                                   
             Only the best !                                      WINDOWS
                                                                                                   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia c6
Po svemu ovome sto si do sad napisao drajveri za graficku ili sama graficka ti prave problem, izvadi graficku dobro izduvaj prasinu iz slota i njene kontakte izbrisi obicnom gumicom za brisanje, idi  na sajt proizvodjaca i skini ddrajvere za nju a prethodno deinstaliraj stare, pa vidi da li se opet desava
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Logove sam pregledao ovlaz...

Citat
1.koristim wxp sp2
Morao bi imati SP3. Sto zahteva Upgrade.
Predpostavljam da ne znas kako to da uradis,re-instaliraj sistem i instaliraj XP SP3.
To ce najverovatnije resiti problem.

Druga solucija:
>> Deinstlairas i uklonis graficki drajver (nVidia) i instlairas svez.
Potom preuzmi program Driver Cleaner.
probaj da ga preuzmes sa ovog linka:
http://soft.softoogle.com/ap/driver-cleaner-pro-download-1878.shtml
Ako je link offline >> google.

Pokreni program i pod Cleaning Selection izaberi nVidia.
Klikni Start. Program ce pokusati ukloniti ( na silu) svaki ostatak od drajvera,registry unose,file...itd

Restartuj u safe mode i instaliraj najnoviji driver.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

note: Ako ti Windows sam detektuje driver (tj on sam pokusa da ti instlaira drajver,ne dozvoli mu.)

Ovo ce najverovatnije resiti problem,ali kao sto sam gore napisao,SP3 je neophodan. Vidi sta ces.  Smile



edit:
Pod tackom 5:
Nisi uradio kako je trebalo...nema veze...probaj ovo gore.
« Poslednja izmena: 28. Jun 2011, 19:33:36 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


This Is Sparta!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 356
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia C2-01
Hvala probaću
« Poslednja izmena: 29. Jun 2011, 09:58:50 od Mr:Cool »
IP sačuvana
social share

                                                                                                   
             Only the best !                                      WINDOWS
                                                                                                   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:17:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.