Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sinisa Vucinic uhapsen zbog reketa  (Pročitano 4908 puta)
21. Nov 2007, 11:43:39
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Kod Vučinića je nađeno 2.000 evra uzetih od novosadskog biznismena
Vučinić uhapšen zbog reketa
Autor: A. Ž. A. - T. M. S. | 21.11.2007 - 08:55


BEOGRAD - Siniša Vučinić (40) iz Beograda, predsednik Srpske partije socijalista, uhapšen je juče u Novom Sadu, u trenutku kada je uzimao novac od novosadskog biznismena koga je reketirao.

MUP Srbije saopštio je da je Vučinić osumnjičen za iznudu i da je koristio pomoć bosanskih i crnogorskih kriminalnih struktura.
 Kako „Blic“ saznaje, u trenutku hapšenja kod Vučinića je nađeno 2.000 evra uzetih od novosadskog biznismena. On se sve vreme postavljao kao zaštitnik od pretnji i savetnik tog biznismena a sam Vučinić je bio tvorac pretećih SMS poruka. Ukupan iznos koji je na takav način uzeo iznosi oko 50.000 evra, saznaje „Blic“.
Siniša Vučinić u javnosti slovi kao jedan od najvećih zaštitnika Slobodana Miloševića. U noći između 30. i 31. marta 2001. godine, kada je u rezidenciji „Mir“ uhapšen Milošević, Vučinić je, pored Bogoljuba Bjelice, bio je spreman da bivšeg predsednika SRJ brani i oružjem. Za ometanje policajaca te noći kasnije je optužen, a na dušu mu se stavlja i da je bio naoružan automatskim oružjem. Grupa u kojoj su pored Vučinića bile još 33 osobe, pucala je u pravcu kapije kada je ranjen jedan policajac i lakše povređen jedan novinar.
Pre četiri godine Vučinićevo ime provlačilo se po medijima kada ga je tadašnji direktor Beogradskog trgovinskog centra Nenad Đorđević optužio da ga je zvao telefonom i ucenjivao.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Vučinić reketirao ugostitelja
Lj. P. - A. M., 21. novembar 2007

NOVI SAD - Siniša Vučinić (40) iz Beograda, predsednik Srpske partije socijalista, uhapšen je u utorak u Novom Sadu zbog sumnje da je iznuđivao novac, u četvrtak će biti priveden na saslušanje dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda u Novom Sadu.
Ženska osoba koju je policija privela zajedno sa njim, prema onome što saznajemo je njegova supruga. Ona je u utorak uveče puštena. Uloga treće privedene osobe - mladića u zelenoj „vijetnamci“, ostala je nejasna i u sredu.
Policija u šturom saopštenju, osim podatka da se Vučnić sumnjiči za iznudu novca uz pomoć bosanskih i crnogorskih kriminalnih struktura, nije navela više detalja, ali ni podatak koga je „reketirao“. Prema nezvaničnim saznanjima, Siniša Vučinić je već nekoliko godina iznuđivao novac od jednog novosadskog ugostitelja. Pošto je kod njega pronađena izvesna suma deviza, pretpostavlja se da je uhapšen neposredno posle još jedne isplate.
Nekoliko sati posle hapšenja, kada je trebalo da bude odveden u pritvor Okružnog zatvora, Vučinić je pokušao da izbegne „rešetke“ žaleći se da ima zdravstvenih problema. Pred zatvorskim kapijama, tvrdio je da ima jake bolove i da mu je potrebna lekarska pomoć. Policajcima nije preostalo ništa drugo, već da ga odvedu u Klinički centar. Lekari su Vučinića detaljno pregledali (odveden je i na rendgensko snimanje), urađena je analiza krvi, a na kraju je konstatovano da ne postoji zdravstvena prepreka da ode u pritvor.
Sinišu Vučinića je policija uhapsila u utorak nešto pre 15 časova u Bulevaru oslobođenja, naočigled mnogobrojnih građana. Do „Si marketa“, gde ga je opkolila policija, Vučinić je došao peške u društvu supruge. Pored automobila parkiranog na pomenutom mestu, bio je mladić u zelenoj „vijetnamci“, za koga se pretpostavlja da je njegov vozač.
MIRJANA VUČINIĆ, SUPRUGA SINIŠE VUČINIĆA, O HAPŠENJU SUPRUGA
OPASNA NAMEŠTALJKA TAJKUNA

POVODOM hapšenja Siniše Vučinića, u sredu se našoj redakciji obratila njegova supruga Mirjana, koja je u trenutku hapšenja bila pored svog supruga. U pisanoj izjavi, ona kaže:
- Šokirana sam ovim događajem koji je jedna velika nameštaljka i provokacija, veoma dobro isplanirana, da bi moga supruga predstavila u pogrešnom svetlu. Naime, moj suprug je pošao u Novi Sad, da se vidi sa svojim prijateljem i direktorom firme „Gold auto“, u kojoj je zaposlen četiri godine, Zlatkom Matušićem. To mogu dokumentovati ugovorom o radu na nedređeno vreme, sa istoimenom firmom i kopijom radne knjižice mog supruga.
- Lično sam pošla sa svojim suprugom i svedok sam prijateljskog i normalnog ophođenja između Zlatka Matušića i moga supruga, gde nijednog momenta ne može biti reči o iznudi ili nekim drugim izrazima, koje su mediji koristili u izveštavanju o ovom događaju.
- Šta se desilo i kako je moj suprug uvučen u priču o iznudi, nekakvoj bosanskoj i crnogorskoj mafiji, za mene, a sigurna sam i za njega, je aspolutna nepoznanica, što će i istraga dokazati. Ali vas uveravam da se rado o zluradoj nameštaljki, kojom se moj suprug želi diskreditovati, vrlo moguće zbog svojih oštrih istupanja u medijima na račun novopečenih tajkuna i ljudi koji žele njegovom diskreditacijom da ostvare neke svoje ciljeve. Bojim se da je Zlatko Matušić možda deo ovakve priče, svesno ili nesvesno upotrebljen, da bi se neko osvetio mome suprugu.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Vođa Srpske partije socijalista u pritvoru zbog reketiranja
Siniša Vučinićić reketirao gazdu „Gold auta“
Autor: Ž.J. | 22.11.2007 - 06:00


Siniša Vučinić (40) iz Beograda, nekadašnji bliski saradnik Slobodana Miloševića, reketirao je Zlatka Matušića iz Novog Sada, vlasnika firme „Gold auto“, kod koga je četiri godine radio kao savetnik, saznaje „Blic“.

Predsednik Srpske partije socijalista Siniša Vučinić uhapšen je pre dva dana „na delu“, u trenutku kada je uzimao iznuđenih 2.000 evra od novosadskog biznismena.
 Kako „Blic“ saznaje u policiji, Vučinić je reketirao Matušića sve vreme dok je radio kod njega kao savetnik i do sada mu je uzeo oko 50.000 evra.
MUP je saopštio da je Vučinić osumnjičen za iznudu i da je koristio pomoć bosanskih i crnogorskih kriminalnih grupa. Prema saznanjima „Blica“, prevara i iznuda se odvijala tako što bi Matušić dobijao preteće poruke sa bosanskih i crnogorskih brojeva. U SMS su bile i pretnje smrću, a onda bi Vučinić nastupao kao zaštitnik. On je savetovao Matušića kako da izbegne one koji mu prete, dok je zapravo Vučinić bio idejni tvorac pretećih poruka, koje su van Srbije stizale sa telefona njegovih prijatelja.
Matušić se, posle četvorogodišnjeg reketiranja, pre nekoliko dana obratio policiji koja je započela sa pratnjom Vučinića.
Serijski brojevi novčanica koje je Matušić prekjuče dao Vučiniću prethodno su popisana, a iznuda je potom snimljena i video kamerom.
„Blic“ saznaje i da je kod Vučinića pronađena legitimacija sindikata policije koja liči na službenu legitimaciju MUP-a, zbog čega se pretpostavlja da je ovaj dokument koristio i za lažno predstavljanje. Supruga Siniše Vučinića Mirjana kaže da je reč o nameštaljci.
- Moj suprug nije primio platu godinu dana i Matušić mu je taj novac dao svojevoljno. To je bila njegova plata - kaže Mirjana. Vučinića je pre četiri godine tadašnji direktor Beogradskog trgovinskog centra Nenad Đorđević optužio da ga je zvao telefonom i ucenjivao. Vučinić je važio i za jednog od najvećih zaštitnika Slobodana Miloševića, koji je bivšeg predsednika brani i oružjem. U noći Miloševićevog hapšenja, u martu 2001. godine Vučinić je priveden zbog ometanja policije. Grupa u kojoj su bile još 33 osobe pucala je u pravcu kapije u vili „Mir“ kada je ranjen policajac i lakše povređen novinar.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 5610
Хвала Богу да ће тај магарац коначно завршити у затвору. Тај Вучинић је нешто најгадније на политичкој сцени Србије.
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 230
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia n70
Pre ce biti da mu je namesteno, sta ce policiji toliki kamermani prilikom hapsenja i novinari, na zalost danas ti kod nas mogu namestiti svasta pa se ti brani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
A sreca pa nece sada zapaliti od tog postenog biznismena nesto u novom Sadu ... a ovaj je samo zaglavio jer je pandurima upao u sljaku...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mislio sam da je matoriji
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
VUČINIĆ REKETIRAO UMETNICU?



BEOGRAD - Jelena Golubović, beogradska rediteljka, pridružila se optužbama protiv Siniše Vučinića, koji je pre nekoliko dana uhapšen u Novom Sadu zbog sumnje da je iznudio novac od biznismena Zlatka Matušića. Golubovićeva je, saznaje Kurir, pre dva dana podnela krivičnu prijavu zbog prevare protiv književnice Isidore Bjelice, kojoj je pozajmila 200.000 dinara i za koju tvrdi da je kasnije angažovala svog kuma Sinišu Vučinića da joj preti!

Golubovićeva tvrdi da je u dva navrata dala Bjelici 200.000 dinara za projekat „Princeza di Montenegro“ da bi joj ova spisateljica uradila dramu i kasting! Dogovor je bio da sve bude gotovo do oktobra. Međutim, to nije ispoštovano, pa je Golubovićeva od Bjelice tražila da joj vrati novac.

- Ona je, međutim, okrenula priču, pa je ispalo da ja njoj dugujem 400.000 dinara! To nije istina, a ja imam i svedoke pred kojima je 13. novembra priznala da mi duguje pare. Dva dana kasnije pozvao me je njen suprug Nebojša Pajkić i rekao da mi neće vratiti novac. Iste večeri, četiri minuta posle ponoći, pozvao me je Vučinić i upitao kakav ja problem imam sa njegovim kumovima Pajkićima - tvrdi Golubovićeva.

Ona kaže da je Vučiniću odgovorila da ga ne poznaje da bi mu „otvarala dušu“, a on je ponovio da su to njegovi kumovi i opet pitao kakav ona problem ima sa Pajkićima.

- Rekla sam mu da je Isidora jedno inteligentno đubre, koje očito vrlo vešto vara ljude, pa neka pita nju, a Vučinić je počeo da viče na mene: „Ne! Ja pitam tebe!“ - tvrdi Jelena Golubović.

Ona dodaje da su Isidora Bjelica i njen suprug Nebojša Pajkić pokušali da je zastraše Vučinićem da bi izbegli vraćanje dugova.

- Siniša Vučinić je u telefonskom razgovoru toliko naglašavao svoje ime da sam iste večeri pozvala beogradsku policiju da proverim ko je taj čovek. Kada sam nekoliko dana kasnije u novinama pročitala da je Vučinić uhapšen i videla o kome se u stvari radi, bila sam veoma uplašena - zaključuje Golubovićeva.

(Kurir)
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
HTC Tattoo
Ja sam govorio da đubre treba odmah ubiti. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
i agree
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.