Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Синдикат полиције оправдава мито?!  (Pročitano 14801 puta)
02. Sep 2010, 17:40:38
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ispo iz modu
BEOGRAD  28. 08. 2010

PRESS

Sindikat: Policajci nemaju para ni za hranu, zato moraju da uzimaju mito!

Predsednik Nezavisnog policijskog sindikata Srbije (NPSS) Momčilo Vidojević otvoreno priznaje da policajci u Srbiji uzimaju mito?! On kaže da zbog nebrige države prema policajcima „mnogi zaposleni u MUP-u jedini izlaz vide u primanju mita i honorarnom radu kod kriminalaca"?!?


Vidojević apeluje na državu da poveća plate policajcima ako ne želi da se „ceo sistem uruši".

- Radim kao policajac u Novom Pazaru i imam 17 godina radnog staža. Ukupni lični dohodak za jun bio mi je 34.000 dinara. Ako od toga oduzmem 10 odsto na ime stimulansa, jer sam svaki dan dolazio na posao, i 20 odsto za topli obrok i regres, čista plata policajca je samo 20.000 dinara! Pa, kako od toga da se živi? Šta je sa ženom i decom?! Od čega da ih hranim, kako decu da školujem, kako da kupim garderobu? Eto zašto neki pošteni policajac kad zaustavi auto uzme od vozača 2.000 dinara umesto da mu piše kaznu od 5.000. Ima podmićivanja i kod izdavanja ličnih dokumenata, kao i sa pasošima koje po Srbiji uzimaju Albanci sa Kosova.... - nabraja Vidojević. Prema njegovim rečima, korupcija u policiji može se spreči platom između 60.000 i 70.000 dinara.

- Vlada se prema policajcima odnosi kao prema građanima drugog reda. Sedam godina nismo dobili uniforme, a po pravilu ona treba da se obnavlja dva puta godišnje. Radimo kao prosjaci, pocepani, sami se krpimo... Ne plaća nam se noćni, prekovremeni, niti rad vikendima i praznicima. Ne plaća se ništa preko 174 sata, a ljudi imaju i po 250 radnih sati mesečno... - nabraja Vidojević. On kaže da NPSS želi da se izbori „za status policajaca da ne dođemo u iskušenje da uzmemo mito".

- Zato tražimo potpisivanje granskog kolektivnog ugovora kojim bi se definisali dodatni rad, rešavanje stambenog pitanja i zarada, nabavka opreme... Tražimo i povlačenje lošeg zakona o penzijsko-invalidskom osiguranju, kojim se policajcima obezvređuje jedina privilegija, a to je beneficirani radni staž. Ako država ne nađe za shodno to da učini, mi ćemo se priključiti protestima ostalih sindikata najavljenih za jesen... - upozorava Vidojević.

Predsednik NPSS navodi da srpski policajci imaju duplo ili trostruko nižu plate od kolega u regionu. Policajci u Federaciji BiH i Hrvatskoj imaju plate po 800 evra, u Sloveniji 1.100 evra, RS preko 500 evra...


Извор
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
HTC Tattoo
Stoka iskvarena,a od koga on uzme tih 2000 dinara,isto od nekog građanina kome je plata 30.000,stvarno su seronje ako uopšte i pomišljaju da opravdaju otimačinu para od građana.I da on uzme jednom,to bi bilo lepo,nego biju po 10.000 -20.000 dnevno,majku im lažovsku. Smile Smile Smile Smile

I neka saobraćajni policajci kažu koje automobile voze,i da vidimo šta imaju od imovine,začudili bi ste se i iznenadili šta voze i gde žive. Smile

Ovaj što je pokušao da opravda korupciju treba momentalno da dobije otkaz.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Narod je dekadentan i debeo, ovde se ne zna za glad. Ja se malo krvo osećam ujutru pošto se olakšam u mojoj zlatnoj WC šolji, mogao sam barem srebrnu da kupim.  Smile Potpuno razumem i podržavam sirotinju zvanu policija.



Dobro, nisu ni oni vanzemaljci, ali na svakog čoveka imaš jednu džukelu.
« Poslednja izmena: 02. Sep 2010, 18:26:47 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
Citat
Eto zašto neki pošteni policajac kad zaustavi auto uzme od vozača 2.000 dinara umesto da mu piše kaznu od 5.000.

али...поштен Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ispo iz modu
Да није жалосно било би смешно. У нормалној земљи ни овај морон нити ико  из његове фамилије наредних триста година не би могли да раде у полицији после оваквих изјава.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 3Gs
Da nema onih koji su spremni da daju mito, ne bi bilo ni onih koji ga uzimaju.

Uzasno glupi argumenti sindikata. Niti imaju najnize plate, niti najtezi posao, niti su preterano puno truda ulozili da bi dosli do tih kvalifikacija potrebnih za posao. U svakom slucaju, cak i da jesu, nista ne moze da opravdava krsenje zakona od strane onih koji bi isti navodno trebali da cuvaju.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
a zashto bi neki XY pandur trebao da se stidi ako uzme mito od 2000 dinara , kad je javna tajna da je npr ministar policije primio mito od 500 000 evra (koferche  Smile ) ili da je pokojni premijer kog zamalo ne proglasishe za sveca primio mito od 2 miliona $ (sartid ) ?  Smile

 drushtvene norme namece vrh drushtva - dok god imamo na vlasti judeo-liberale i njihov sistem jasno je da ce se i obichan policajac , lekar , sluzbenik i.t.d. ponashati u skladu sa normama koje taj isti vrh namece . tek ako bi neko sa vrha dobio metak u potiljak (kao u kini) zbog primanja mita , mogli bi da se nadamo da ce i ova sitnija korupcija biti obuzdana .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Au koliko sam se ja nadavao njima para... Smiley
« Poslednja izmena: 02. Sep 2010, 19:12:10 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Sony 
Citat
Eto zašto neki pošteni policajac kad zaustavi auto uzme od vozača 2.000 dinara umesto da mu piše kaznu od 5.000.

али...поштен Smile
hvala bogu većina policije ovde i ne zaustavlja..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Da nema onih koji su spremni da daju mito, ne bi bilo ni onih koji ga uzimaju.


Донекле тачно али оваква казнена политика (нови закон) просто тера на давање мита. Да занемаримо озбиљне прекршаје које би рецимо требало озбиљно и кажњавати али нпр. за вожњу без упаљених светала казна је 5.000 динара. То је безазлени прекршај који се дешава већини возача. И шта ће човек који има децу коју треба да храни са платом од 15-20 хиљада динара када га полиција заустави без светла? Нормално да ће да понуди мито хиљаду динара јер и деца треба да једу. Ако плати редовну казну 5.000 осташе деца гладна.


Нови закон је можда у појединим сегментима добар али ако се сагледа сегмент мита и корупције овај закон у многоме доприноси повећању истих.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.