Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:34:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sherman Vc Firefly  (Pročitano 8926 puta)
13. Maj 2011, 22:55:49
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
Evo novog projekta, malko sam se zasitio avijacije pa sam krenuo sa izradom jedne diorame na kojoj je ovo jedan od učesnika, a o samoj diorami ću kasnije, kada već sa vozilima budem u poodmakloj fazi...

Sherman Vc Firefly

Englezi su bili prvi koji su Shermana “ isprobali “ u borbenim dejstvima, u Africi, sa dosta diskutabilnim rezultatima. Iz varijante V koje je koristila engleska vojska nastao je jedan od najopasnijih savezničkih tenkova “ Firefly “ - svitac. Objašnjenje se krije u 17 pdr topu koji je bio u stanju da se nosi sa nemačkim tenkovima. Pošto su sa malim uspehom uspeli da “ udome “ ovaj top na englesko vozilo ( Challenger ), uloga nosioca topa je pala na Shermana. Naravno da nije sve išlo glatko, naime jedva su uspeli da smeste top u kupolu. Zbog veličine topa i radio su mogli da smeste na jedan način, a to je značilo isecanje zadnje strane kupole i smeštanje radija u dodatnu kutiju pozadi što je ujedno i rešilo problem ravnoteže zbog dužine topa.... Izostao je i čeoni mitraljez u kupoli, na njegovo mesto su smeštali municiju.
Zbog nedovoljnog broja topova nije ni proizvedeno dovoljno ovih Shermana, tako da su englezi bili primorani da ih “ mešaju “ sa drugim tenkovima u sastavu jedinica, tako da je u boljem slučaju svaki drugi a u lošijem slučaju na svaki četvrti Cromwell ili Sherman V bio rasporedjen jedan Firefly. O načinu odabira engleske vojske za posadu Firefly – a nisam našao nikakve podatke....
 
Malo o maketi: maketa je stari Dragon Sherman Vc Firefly kat.br.6182 koja nosi na sebi sve odlike starog Dragona sa prednostima i manama podjednako. Nije preterano zakomplikovan i napravljen od “ milion “ delova što je dobro, satavljanje bi trebalo da ide bez problema i brzo ( jedino gusenice obećavavaju malo znoja ali o tome ću kasnije ), ali zbog tehnoloških granica u vreme izrade detalji makete nisu baš “ na nivou “. Imitacija livene površine na kupoli je zadovoljavajuća. Nabavio sam još Aber foto ecovani set kat.br. 35033 koji u mnogome popravlja  izgled makete, jedina zamerka je što je sastavnica malo konfuzna i zahteva puno više pažnje nego na novijim Aber setovima. Ima i nešto samogradnje, razne opruge i rukohvati, ove zadnje doduše daje Aber u svom setu, ali ja nisam ljubitelj “ pljosnatih “ ecovanih delova tamo gde bi njihov presek trebao da bude okrugao, što je na rukohvatima najuočljivije ( osim na najsitinijima ). Evo par fotki dosadašnjeg napretka:

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Valja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Uf, uf, uf! ("mnogo dobro" na nekom indijanskom jeziku).  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Svaki poglavica bi pozeleo jednog ovakvog da uleti u krda bizona na vecnim lovistima. Haug!

Koje ludilo od detalja - pretpostavljam da je ona bakarna zica (federi, rucke) samogradnja. Hu, bice opako; jos jedna od tvojih ubistvenih dioram. Samo napred, ovakve stvari su stalna inspiracija. Smile Smile
« Poslednja izmena: 20. Maj 2011, 14:27:06 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia N70
Uf...Dosta sitnih detalja,ali stvarno super izgleda.Kul je to sto je bas dobar kontrast boja,pa se svaki detalj lepo vidi na slikama...
Bas ima dosta detalja...Bravo,jedva cekam da vidim napredak. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
nema se baš puno vremena ovih dana, ali radilo se nešto malo.....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Fantasticno, majstore Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Kad gledam taj eceraj - mislim da ce me to zaraziti, ali ne bas odmah sada, vec kad se malo osmelim Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Nokia N70
Opasan!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
danas sam se zevzečio sa zadnjim točkom ( lenjivac/ idler wheel ako se ne varam ), dragonov je sa unutrašnje strane šupalj k'o crkveno zvono a baš se vidi kada je montiran.... bio sam u dilemi šta mi je činiti, pa sam pregledao kutiju sa " viškovima " i našao ram od academy M12 Gun Motor Carriage i gle čuda odgovara točak, ali naravno, imao sam samo jedan..... nema druge, morao sam da sastavim akademijev, presečem na pola, odstranim pola ( unutrašnju polovinu ) dragona i ukrstim ta dva, jer inače ne bi bili isti sa obe strane jer ima nekih razlika između akademca i dragona. evo kako je to na kraju ispalo....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ha! Dovitljiva operacija, neam sta! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:34:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.