Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:12:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SFRJ - ko je imao prava da se otcepi?  (Pročitano 9534 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110

А референдум може, ал на подручју целе Југе.

Pa to je suština stava separatističkih republika. To je između ostalog u svom predlogu navela i Badinterova komisija.

Oni su sabrali rezultate referenduma u svim republikama i došli su do zaključka da se glasalo u celoj SFRJ, za raspad bi glasalo preko 60% ukupnog broja stanovnika. Svi bi glasali za raspad, slovenci, hrvati, muslimani, šiptari i makedonci, najverovatnije i mađari u Vojvodini. Praktično samo Srbi bi glasali za opstanak države, mada ne svi, a Srbi su činili samo 38% stanovništva SFRJ.

Na kraju, referendum je održan u 5 od 6 republika, praktično samo u Srbiji nije održan nikakav referendum jer Miloševića nije zanimalo mišljenje građana Srbije o sopstvenoj sudbini. Ja lično bih i tada glasao za nezavisnost Srbije, ovako sam morao da čekam Đukanovićev referendum i izgubio sam 15 najlepših godina života u veštačkoj tvorevini zvanoj Savezna Republika Jugoslavija.
100% si u pravu,ko ce nam vratiti 15 godina Smile
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


šta to beše mozak, šta to beše mozak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Siemens c 75
Тачно сам знао да ће Данило да се позива на право на отцепљење тј. Сецесију, а да ће онда све да излупета јер је о уставу слушао а није га анализирао и проучаво што се јелте ради на Правном факултету.

Па овако:

Право на сецесију као правно правило је било брањено само и једино у СССР од стране стељинистичких теоретичара. О чему можете прочитати у књигама високопоштован и све уважаване проф. др. Смиље Аврамов.
На жалост наш Устав из 1974 следи Стаљинистички пример и право на сецесију тј. отцепљење признаје републикама чланицама СФРЈ па и покрајинама.

Међутим шта пренебрегава данило, јел поменути устав није ни прочитао. Пренебрегава следеће:

Устав из 1974 признаје право насецесију тј. отцепљење било којој репбулици чланици СФРЈ или покрајини под условом да се са отцепљењем те дотичне републике или покрајине сагласе све остале чланице СФРЈ, дакле консензус  б  а  т  о.  

Е па Србија се није сложила и не само Србија него и Црна Гора, заједно су одржале континуитет правног поретка, јелте, наставиле свој живот преузеле и одржале прави систем претходне државе све њене раније права и обавезе.
Тако да је мишљење Бадинтерове комисије према којој се Југославија налази у " фази распада " апсурдно јер је преостали део Југославије наставио свој живот и одржао континуитет правног поретка.

Признање, дакле, противправно отцепљених република чланица бивше Југославије преставља правни прерседан са далекосежним последицама, ескалацијом грађанског рата и дискредитовањем правног система УН.
Против правно отцепљене републике чланице бивше Југославије нису поседовале атрибуте државности. Прокламовале су суверенитет кроз оружану сецесију чиме су почине најјтежи злочин са аспекта унутрашњег и међународног права.
На територију Хрватске, Босне и Херцеговине беснео је крвави грађански рат чак и на оном делу територије који су контролисале сецесионистичке снаге самовоља локалних лидера је прелазила у анархију.
Чак и њихов сам пријем у ОУН је извршен на крајње неуобичајен начин - акламацијом, јелте по скраћеном поступку. Када се још узму у обзир и две Декларације које су САД и Европска Заједница припремиле пре свих ових догађаја, а којим су ти догађаји припремљени и оркестрирани, и којима је темељно погажена повеља ОУН онда је све јасно.

Елем, 1990 године САД и Европска заједница доносе две декларације којима се темељно гази повеља ОУН и разбија Југославија:

Декларација о Југославији

Декларација о давању смерница за признавање новоформираних државана подручју Југоисточне Европе и СССР


Потражите на нету те две Декларације и видећете кака су злочин починиле САД и Еврпска заједница. Елем Повеља ОУН регулише установу признања и држава и влада,........ подједнако према свима на кугли земаљској и као таква она је неприкосновена.
Међутим ови фашисти доносе те две Декларације чији домет ограничавају на настанак " новоформираних држава " које нравно нису ни настале, тј. настале су пост фестум након доношења поменутих декларација. Дакле мућните главом  Smile

Дакле признање новоформиране државе јесте дискреционо право било које већ постојеће државе и то стоји али држава која даје признање се мора кретати унутар правних оквира предвиђених међународним правом и Повељом ОУН која то питање и регулише.
САД и Еропска заједница то ниус учиниле. Заобишле су и погазиле Повељу ОУН тако што су донеле две додатне Декларације у својој режији којима су признале и у ОУН примиле против правно отцепљене републике чланице бивше Југославије.

Послужимо се само примером неких истакнутих правника, филозоифа, теоретичара који говоре о установи самоопредељења и сецесије:

Жорж Сел " Право на самоопредељење ни у ком случају неможе послужити као оправдање за разбијање суверене независне државе "  или његово мишљење  питању сецесије " због интереса мањине да се отцепи и формира своју суверену независну државу неможе се и несме се жртвовати интерес већине да ту државу сачува ".
Овај последњи цитат можете слободно пресликати на случај Косова и Метохије. Или следимо мишљење
 
Шарла Русоа " сецесија једног дела државне територије се може признати само и једино уколико је прихвати суверена и независна држава чији је део територије то био ".   Или мишљење
 
Делуписа " право на сецесију се може признати само једном конслолидованом народу који у међународној заједници има одређени значај, а не неким маргиналним народима који су изненада, случајно избили на површину "

Дакле признавањем сецесије федеративних јединица Југославије од стране ОУН, пре испуњења услова које је предвиђао Устав те земље, значи напуштање важећих правила међународног права и гажење темељних начела Повеље ОУН.
ОУН није успела да успостави контролу над формирањем нових држава и не само то она је отишла и корак уназад, прихвтајући начело које датира из 18 века ец фацтис оритур јус

Зашто и како је било могуће да се право на смоопредељење третира као територијални принцип, када то није територијални принцип већ субјективно право народа, чиме се јелте одступило од саме суштине овог појма.
Зашто су земље Европске уније и САД овом праву, праву на самоопредељење, приступиле талико селективно, признавши га свим народима на простору бивше Југославије сем Српском народу, који је чинио нуклеус бивше Југославије и бијо бројчано највећи.

Дакле ко има мозга неће му бити тешко да сабере два и два, нажалост знам да ће за неке то увек бити 5, например за Данила, Клићу и остале међународно признате експерте из свих облати права па и оних које још нису ни настале    Smile


Живела нам мајчица Србијица или Русија све једно и наравно наша света Српска Православна Црква !!!!  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:06:18 od sahalin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
Ma Rusi su nam silovali zene i decu kad su prolazili ovuda 45 nemoj se kleti vise u njih ko se od Rusa otkacio taj je progledao!!!!!!!
Ziveli Srbi sirom sveta      Samo Sloga Srbina Spasava    jebem ti ja i Ruse i Amerikance!!!!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


šta to beše mozak, šta to beše mozak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Siemens c 75
Ma Rusi su nam silovali zene i decu kad su prolazili ovuda 45 nemoj se kleti vise u njih ko se od Rusa otkacio taj je progledao!!!!!!!
Ziveli Srbi sirom sveta      Samo Sloga Srbina Spasava    jebem ti ja i Ruse i Amerikance!!!!!!!!!!!!


Јел ти на оволико моје исцрпно излагање можеш само увреду да испалиш. Е па онда си ти **********, слободно ме банујте овај  је ********!!!!


Живела нам мајчица Србијица или Русија све једно и наравно наша света Српска Православна Црква !!!  Smile Smile Smile




Edit by Lightsoft:  No, no, ...  Smile


Cenzura! Vredjanje ucesnika foruma je strogo zabranjeno!

« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:11:51 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Тачно сам знао да ће Данило да се позива на право на отцепљење тј. Сецесију, а да ће онда све да излупета јер је о уставу слушао а није га анализирао и проучаво што се јелте ради на Правном факултету.

Па овако:

Право на сецесију као правно правило је било брањено само и једино у СССР од стране стељинистичких теоретичара. О чему можете прочитати у књигама високопоштован и све уважаване проф. др. Смиље Аврамов.
На жалост наш Устав из 1974 следи Стаљинистички пример и право на сецесију тј. отцепљење признаје републикама чланицама СФРЈ па и покрајинама.

Међутим шта пренебрегава данило, јел поменути устав није ни прочитао. Пренебрегава следеће:

Устав из 1974 признаје право насецесију тј. отцепљење било којој репбулици чланици СФРЈ или покрајини под условом да се са отцепљењем те дотичне републике или покрајине сагласе све остале чланице СФРЈ, дакле консензус  б  а  т  о. 

Е па Србија се није сложила и не само Србија него и Црна Гора, заједно су одржале континуитет правног поретка, јелте, наставиле свој живот преузеле и одржале прави систем претходне државе све њене раније права и обавезе.
Тако да је мишљење Бадинтерове комисије према којој се Југославија налази у " фази распада " апсурдно јер је преостали део Југославије наставио свој живот и одржао континуитет правног поретка.

Признање, дакле, противправно отцепљених република чланица бивше Југославије преставља правни прерседан са далекосежним последицама, ескалацијом грађанског рата и дискредитовањем правног система УН.
Против правно отцепљене републике чланице бивше Југославије нису поседовале атрибуте државности. Прокламовале су суверенитет кроз оружану сецесију чиме су почине најјтежи злочин са аспекта унутрашњег и међународног права.
На територију Хрватске, Босне и Херцеговине беснео је крвави грађански рат чак и на оном делу територије који су контролисале сецесионистичке снаге самовоља локалних лидера је прелазила у анархију.
Чак и њихов сам пријем у ОУН је извршен на крајње неуобичајен начин - акламацијом, јелте по скраћеном поступку. Када се још узму у обзир и две Декларације које су САД и Европска Заједница припремиле пре свих ових догађаја, а којим су ти догађаји припремљени и оркестрирани, и којима је темељно погажена повеља ОУН онда је све јасно.

Елем, 1990 године САД и Европска заједница доносе две декларације којима се темељно гази повеља ОУН и разбија Југославија:

Декларација о Југославији

Декларација о давању смерница за признавање новоформираних државана подручју Југоисточне Европе и СССР


Потражите на нету те две Декларације и видећете кака су злочин починиле САД и Еврпска заједница. Елем Повеља ОУН регулише установу признања и држава и влада,........ подједнако према свима на кугли земаљској и као таква она је неприкосновена.
Међутим ови фашисти доносе те две Декларације чији домет ограничавају на настанак " новоформираних држава " које нравно нису ни настале, тј. настале су пост фестум након доношења поменутих декларација. Дакле мућните главом  Smile

Дакле признање новоформиране државе јесте дискреционо право било које већ постојеће државе и то стоји али држава која даје признање се мора кретати унутар правних оквира предвиђених међународним правом и Повељом ОУН која то питање и регулише.
САД и Еропска заједница то ниус учиниле. Заобишле су и погазиле Повељу ОУН тако што су донеле две додатне Декларације у својој режији којима су признале и у ОУН примиле против правно отцепљене републике чланице бивше Југославије.

Послужимо се само примером неких истакнутих правника, филозоифа, теоретичара који говоре о установи самоопредељења и сецесије:

Жорж Сел " Право на самоопредељење ни у ком случају неможе послужити као оправдање за разбијање суверене независне државе "  или његово мишљење  питању сецесије " због интереса мањине да се отцепи и формира своју суверену независну државу неможе се и несме се жртвовати интерес већине да ту државу сачува ".
Овај последњи цитат можете слободно пресликати на случај Косова и Метохије. Или следимо мишљење
 
Шарла Русоа " сецесија једног дела државне територије се може признати само и једино уколико је прихвати суверена и независна држава чији је део територије то био ".   Или мишљење
 
Делуписа " право на сецесију се може признати само једном конслолидованом народу који у међународној заједници има одређени значај, а не неким маргиналним народима који су изненада, случајно избили на површину "

Дакле признавањем сецесије федеративних јединица Југославије од стране ОУН, пре испуњења услова које је предвиђао Устав те земље, значи напуштање важећих правила међународног права и гажење темељних начела Повеље ОУН.
ОУН није успела да успостави контролу над формирањем нових држава и не само то она је отишла и корак уназад, прихвтајући начело које датира из 18 века ец фацтис оритур јус

Зашто и како је било могуће да се право на смоопредељење третира као територијални принцип, када то није територијални принцип већ субјективно право народа, чиме се јелте одступило од саме суштине овог појма.
Зашто су земље Еврпосле уније и САД овом праву, праву на самоопредељење, приступиле талико селективно, признавши га свим народима на простору бивше Југославије сем Српском народу, који је чинио нуклеус бивше Југославије и бијо бројчано највећи.

Дакле ко има мозга неће му бити тешко да сабере два и два, нажалост знам да ће за неке то увек бити 5, например за Данила, Клићу и остале међународно признате експерте из свих облати права па и оних које још нису ни настале   Smile


Живела нам мајчица Србијица или Русија све једно и наравно наша сцета Српска Православна Црква !!!! Smile Smile Smile

Mani me budalaština Smilje Avramov, tu kravu sam slušao 15 godina, jel možeš ti nama lepo da navedeš konkretne članove ustava SFRJ koji bi potkrepili te tvrdnje.

Nemoj da mi zamagljuješ suštinu i potenciraš sporedne detalje, znam ja da je vama pravnicima to u opisu posla, pogotovo kad morate da branite neodbranjivo.

Konkretno burazeru, navedi mi član ustava, pa da onda zajedno pokušamo da ga analiziramo i protumačimo.

IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung 
Неки и даље плачу за Југом и причају о погаженом праву. Smile

Невероватно! Држава која је настала гажењем права, комунистичка говњива творевина, па још неко потеже глупаве правне аргументе за њу.

Све је ту јасно као дан и не може се предити са Косовом. Имаш Хрватску и Словенију у њиховим признатим и скоро па историјским границама. Они хоће да се отцепе, њихов народ хоће да иде; па нека иду! Само у случају Хрватске, је требало обезбедити српски народ тамо.
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:07:30 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
Ma Rusi su nam silovali zene i decu kad su prolazili ovuda 45 nemoj se kleti vise u njih ko se od Rusa otkacio taj je progledao!!!!!!!
Ziveli Srbi sirom sveta      Samo Sloga Srbina Spasava    jebem ti ja i Ruse i Amerikance!!!!!!!!!!!!


Јел ти на оволико моје исцрпно излагање можеш само увреду да испалиш. Е па онда си ти **********, слободно ме банујте овај  је *******!!!!


Живела нам мајчица Србијица или Русија све једно и наравно наша света Српска Православна Црква !!!  Smile Smile Smile
Sram te bilo,nicim te ja nisam uvredio!!!
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:11:34 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


šta to beše mozak, šta to beše mozak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Siemens c 75

Citat
Mani me budalaština Smilje Avramov, tu kravu sam slušao 15 godina, jel možeš ti nama lepo da navedeš konkretne članove ustava SFRJ koji bi potkrepili te tvrdnje.


Кокретно ти си ********, када за једног проф. др у овом случају проф. др. Смиљу Аврамов кажеш да је " крава ".

Тој жени ни ти ни ја нити било ко овде на форуму, неможемо ни воду да носимо, нисмо јој ни црно испод нокта, што се тиче материје у којој је она врхунски стручњак.

А вама свима је наравно много лакше а блатите него да признате своје на знање. Прочитајте пост, који је темељно образложен, па онда питајте шта вам није јасно. и непада ми напамет да одговарам на веше смс поруке које зовете постовима.
Кратко и јасно ако нешто знате и нешто сте научили онда вам није проблем да о томе испишете и 50 страна. Али проблем је у томе што не знате а свакако ваме је лакше да неког назовете " крава ". Срамота.

Па увредио си ме бубо, рекао си " Јебем ти ја Русе " . Руси су моја духовна и крвна браћа, коју волим свим својим бићем, свим оним што јесам и мислим да јесам. Моја вера нада у спасење, ослонац и утеха. Једом речју све.

Живела нам мајчица Србијица или Русија све једно и наравно наша света Српска Православна Црква !!!  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:21:29 od sahalin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Sony xperia
@sahalin

Po drugi put ti prepravljam post zbog uvrede upucene clanu foruma. Obrati paznju na obracanje prema clanovima.
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 03:18:44 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
Light mogu li brate i ja da napsujem ovog Sahalina jedared!!!!!!
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:12:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.