Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:05:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sex vs. Bog  (Pročitano 22443 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Za svakog ko je ovde malo aktivniji ja znam iz njegovih postova da li je on ateista, duhovan, religiozan, to se jasno vidi.

Није ни атеиста, нити религиозан. Духован - могуће.

Нити не вјерује, нити вјерује у Бога - није рођен са могућношћу вјеровања. Са једне стране је ближи вјерницима - зна да Бог постоји. Са друге атеистима - не постоји никакав живот послије смрти, а религије које то обећавају су обичне бајке. Опет вуче на вјернике када избацује цитате из библије и тврди да постоји живот вјечни, али у овом тијелу које сада имамо. По мени духовно нерелигиозни трећепуташ. 

Двије карактеристике Бога:

1) Бог јесте човјек који се налази међу нама. Он изгледа као и било ко од нас, само што ми не знмо ко је. Тек када сазнамо који је човјек Бог биће омогућен живот вјечни за одабране.

2) Све што се дешава је воља Божја. Сваки наша акција, понашање, мисао или емоција условљена је вољом Бога. Шта Бог тим жели да постигне није познато. Спасење је условљено божијом вољом. Он ће одредити ко ће се спасити. И то нема никакве везе са нама.

« Poslednja izmena: 17. Jun 2010, 17:03:44 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Za svakog ko je ovde malo aktivniji ja znam iz njegovih postova da li je on ateista, duhovan, religiozan, to se jasno vidi.

Није ни атеиста, нити религиозан. Духован - могуће.

Нити не вјерује, нити не вјерује у Бога - није рођен са могућношћу вјеровања. Са једне стране је ближи вјерницима - зна да Бог постоји. Са друге атеистима - не постоји никакав живот послије смрти, а религије које то обећавају су обичне бајке. Опет вуче на вјернике када избацује цитате из библије и тврди да постоји живот вјечни, али у овом тијелу које сада имамо. По мени духовно нерелигиозни трећепуташ. 

Двије карактеристике Бога:

1) Бог јесте човјек који се налази међу нама. Он изгледа као и било ко од нас, само што ми не знмо ко је. Тек када сазнамо који је човјек Бог биће омогућен живот вјечни за одабране.

2) Све што се дешава је воља Божја. Сваки наша акција, понашање, мисао или емоција условљена је вољом Бога. Шта Бог тим жели да постигне није познато. Спасење је условљено божијом вољом. Он ће одредити ко ће се спасити. И то нема никакве везе са нама.



 Da lepo si objasnio,........, s tim što bi samo dodao još to da je za njega matemaka, fizika religija,............, a napr. kocka , trougao ne postoji ako ga niko ne vidi. U smislu ako ja nactram trougao na papiru, to znači da taj trougao postoji samo za mene, ali ne i za one koji ga nisu videli,.......valjda tako misli  Smile

Mada rekao je Lightsoft da batalimo analize drugih članova, ali ovaj je stvarno "zanimljiv".
« Poslednja izmena: 17. Jun 2010, 16:57:02 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Da lepo si objasnio,........, s tim što bi samo dodao još to da je za njega matemaka, fizika religija,............, a napr. kocka , trougao ne postoji ako ga niko ne vidi. U smislu ako ja nactram trougao na papiru, to znači da taj trougao postoji samo za mene, ali ne i za one koji ga nisu videli,.......valjda tako misli


Тачно. Мада се мени ту код њега свиђа што је изједначио аплогетику са математиком. Јер колико важе математичке дефиниције и правила, толико са сигурношћу можемо тврдити истинитост апологетичких законитости. Јер нема сумње да је философија, односно логика уско повезана са математиком.


Међутим eyepheelYU све то обара као теоријске дисциплине. Наиме, теорија никада неће моћи ништа да докаже. Доказ је само чиста пракса. Неки експеримент. Све што не може да буде свакоме очито физичким искуством, односно што се задржава само у теорији; (ма колико имали тачне прорачуне и формуле) губи и могућност да постане реално доказана чињеница. И самим тим нешто што је свакоме разумљива истина.
« Poslednja izmena: 17. Jun 2010, 17:22:53 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
@Ajfil

Tacno.. jbt sex-Bog  nisu uopste iste kategorije da bi bile "suprostavljene".

Vjerovatno se podrazumijevao pod naslovom teme - seks u okviru crkvenog - hriscanskog morala..

Nije, pokretac teme nije vernik, a koliko je meni poznato niti jedna "hriscanska" religija ne brani seks svojim vernicima, tako da tu ne bi imalo sta da se prica.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
Obrisani postovi koji govore o eyepheelYU. Za takve stvari imate temu:
http://forum.burek.com/hajde-da-analiziramo-jedni-druge-neformalno-psiho-opustanje-t94204.3180.html
naravno i tamo bez vredjanja.

Dokle da se vise govori, tema, tema, tema ... ? Ako se i nesto ode u off, razumljivo je. Malo sale nikada na odmet. Ali non stop potencirati jedno isto, prelazi nakon nekog vremena saljivo-ukusne komentare. Ostavite se coveka. Njegovo je da iznese svoje misljenje, njegovo je da kaze sta ima. Jos nisam video da je nekoga uvredio, sem ako je odgovorio nekome slicnom merom na vec iskazanu provokaciju. Sasvim razumljivo. Sto bi neko nekoga non stop blatio ?
Ako ne razumete nesto u njegovim napisima, pitajte, potrudite se da razumete. Ako ne zelite nemojte komentarisati nesuvislim primedbama. Neke i mogu biti ukusne i saljive, ali potenciranje na istome to vise nisu.

Dokle vise o jednom istom govoriti.

Pustite coveka. Sta je kome skrivio. Njegovo je da kaze na odredjenu temu sta ima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
Inace od pocetka tema me asocirala na Hju Hefnerov citat

" Stvar koja povezuje sve ljude na svjetu nije religija nego seks"

I silne je pare na tom konceptu zaradio.

Mada je malo primitivno tako razmisljati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Inace od pocetka tema me asocirala na Hju Hefnerov citat

" Stvar koja povezuje sve ljude na svjetu nije religija nego seks"

I silne je pare na tom konceptu zaradio.

Mada je malo primitivno tako razmisljati.
Do pojave vestacke oplodnje seks je bio jedini nacin prokreacije i stvarno ne vidim nista primitivno, bas kao sto mi se ne cini primitivnom izjava John-a Lennon-a iz '66-te da su tada bili popularniji od Isusa.

Mogu samo zamisliti na kakve je Hefner prozivke nailazio od strane "hriscana" dok se borio da njegov magazin uspe, tako da je ta inace tacna opaska verovatno bila samo fraza koja bi trebalo da ucutka hajku "hriscana" na "slobodu americkog sna".
Da ne govorimo o snazi razjedinjavajuceg faktora medju ljudima koju donose religije.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Nije, pokretac teme nije vernik, a koliko je meni poznato niti jedna "hriscanska" religija ne brani seks svojim vernicima, tako da tu ne bi imalo sta da se prica.


kako ? a sex pre braka ?
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
Pa mislim cinjenica je da seks kao i ostali primalni nagoni objedinjuje.

Al to je ono sto kaze Rambo Amadeus .. primalne stvari su zajednicke za sve ljude.
 A onaj ko to iskoristava, prodaje i forsira pravi turbo folk.

Ima Playboy i pozitivnih strana - doprinijeo je liberalizaciji seksa i ima donekle stilizovan pristup tome.

Ali covjek treba da tezi (mislim po meni) finim i plemenitim stvarima.. dok seks treba da se podrazumijeva.

Mislim dobar je seks Smiley.. al ne treba praviti nesto spektakularno od njega - jer je u sustini jednostavan (i potreban) ko lebac. 
U tom smislu - seks treba upraznjavati obavezno, ali je primitivno postavljati ga za prioritet kao sto Hjuov moto glasi

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Дулаћ

kako ? a sex pre braka ?
Zaboravio si da me pitas da li religija brani seks sa decom.
Ti si ocigledno u zestokom sukobu sa logikom, religija ne zabranjuje seks ona ga samo malo uslovljava, a oni kojima do religije nije stalo mogu da upraznjavaju seks pre braka van religije.
Citat: Slagvort
Pa mislim cinjenica je da seks kao i ostali primalni nagoni objedinjuje.
Sto je ujedno i jedini koncept koji je pripisan Bogu - objedinjenje, da svi budu kao jedan, da kao jedan osecaju samo radost i zadovoljstvo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:05:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.