Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 31 32 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SEO - Osnove optimizacije web stranica za tražilice  (Pročitano 252841 puta)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Siemens 
Ova tema je malo zaćutala a vrlo je interesantna posebno za one koji se susreću sa problemom rangiranja.  

Nije loše da se napiše nešto o prošlogodišnjim google algoritam update-ima i o problemima sa kojima se susreo odredjen broj sajtova.  

Šta je potrebno po novom da se radi a šta ne i td.  .  .  

Najbitnija je on page optimizacija, podešavanje sajta za korisnika i google-a odjednom.   Ne optimizovati sajt samo za Google jer je to promašaj.  
Gradjenje linkova samo na proverenim i kvalitetnim sajtovima jer gradjenje linkova na sajtovima koji služe samo za tu svrhu može biti kontraproduktivno i dovesti da google ukloni sajt iz rezultata, tj.   da ga potisne kao manje kvalitetan.   
Gradjenje linkova ne treba da bude neprirodno, već da deluje kao da ljudi grade linkove ka sajtu, tj.   da ljudi kojima se svidja vaš sajt postavljaju linkove na svojim sajtovima.  .  .  
Google se trudi da čita sajtove i deluje što je moguće više kao korisnik-čovek.  

Molio bih i druge da dodaju svoja mišljenja i slože se samnom ili ne ali kako god.  .   prihvatam sve sugestije i kritike ukoliko nisam u pravu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Neko reče:
"Najbitnija je on page optimizacija, podešavanje sajta za korisnika i google-a odjednom.  Ne optimizovati sajt samo za Google jer je to promašaj."

A za koga optimizovati sajt ako ne za Google?

Ako ga optimizuješ za Yahoo, na primer, onda on favorizuje što više ključni reči. Google je te dečje radosti davno preležao. Stvanro me zanima, ako je udeo Google u svetu, a kod nas pogotovo, dominantan, zašto kršiti smernicie Google da bi se udavrao marginalnim pretraživačima?
Naravno, ako ste namenski na ruskom tržištu, logično je da se prilagodjavatie Jandex. U Kini njihovom glavnom igraču i slično.

Firme koje se bave SEO, a i pojedinci koji umisle da imaju kapacitet da se nose sa njima, imaju jako jednostavan rezon. Želiš da budeš nešto na Google, optimizuj sajt za Google. Naravno, u Srbiji je moderno biti kontra, pa potpuno razumem prethodni stav. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Mislim da nisi dobro razumeo. Citat koji si naveo ne kaže da optimizuješ za Yahoo ili Bing, već da pažnju posvetiš prvenstveno korisničkom iskustvu na tvom sajtu, a tek onda Google-u.

Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Pa nema vadjenja - danas optimizacija za Google upravo i podrazumeva prirodni razvoj sajtova sa uniktanim i što više viralnim sadržajima. Dakle, sadržaj, content, je nosilac kvaliteta sajta. Ako si na to mislio, super, samo nisi se dobro odrazio, jednostavmo da neko ko se ne bavi SEO ne pomisli da je danas sasvim ok ne raditi optimizaciju za Google već šarati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Vas stomatolog

Zodijak
Pol
Poruke 10
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Da li je mozda neko isao na neki kurs SEO i da li ima da preporuci neku skoli ili strucnjaka?
IP sačuvana
social share
Vaš stomatolog
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
Zastava Mlecni put
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Da li je mozda neko isao na neki kurs SEO i da li ima da preporuci neku skoli ili strucnjaka?
Zlatko vidim da već više od godinu dana pokušavaš da optimizuješ svoj sajt, ali ti ne uspeva. Ostavljao si komentare i na mnogim mojim sajtovima itd.
Nisam čitao šta ste pisali u prethodnih 33 strane, ali SEO se i dalje sastoji u jednoj najvažnijoj stvari, a to su povrtani linkovi ka vašem sajtu. Sve ostalo su priče, kursevi i slično je prodavanje magle. Prvi sajt sam napravio pre 15 godina kao član tada polarotor foruma, (clan sam ovog foruma od 2002. ali nisam nesto aktivan) uz pomoć Sfajtera, Nenada i ostalih. SEO sam počeo proučavati u poslednje 4 godine, vršio sam razne eksperimente sa raznim sajtovima i jedan jedini zaključak kvalitet povratnih linkova.
Izgradio sam svoje resurse, imam dosta sajtova koji imaju visok page rank i autoritet.
Jedan klijent mi je poslao skripte sa seminara SEO, gde sam se toliko ismejao takvim nebulozama u koje sam i sam verovao dok nisam počeo ozbiljno da se bavim ovom materijom.
Ono što ti radiš je gubljenje vremena i novca, već više od godinu dana pokušavaš nešto sam da optimizuješ, da si uložio recimo za početak 300€ u optimizaciju za par reči, već bi prvi mesec (nakon završene optimizacije) vratio uloženi novac jer bi imao veći broj klijenata.
Vreme je da jednom u Srbiji svako radi onaj posao za koji je sposoban, a kako bi bilo da ja počnem sam sebi da popravljam zube, pa do pre par godina su fruzeri vadili zube.
Dosta je sa potcenjivanjem pojedinih poslova, ja sam u ovo uložio već 15 godina rada i doživeo nekoliko različitih transformacija veba, od seckanja sličica na deliće itd. Kao što je i tvoja supruga godinama učila da bude zubar.
Možda će nam biti jednog dana svima bolje kada svako bude radio svoj posao.
IP sačuvana
social share
Zvezda Srbija nikad yugoslavia...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Pozdrav ljudi, imam par pitanja u vezi SEO-a ako nije problem.

Vec nekih tri, cetiri meseca se polu profesionalno bavim SEO optimizacijom posto sam odlucio da bi mi dobro doslo u sklopu znanja html-a i css-a i trenutni gazda kod koga sam je donekle veoma zadovoljan onim sto smo postigli sa celom tom pricom, ali trenutno ima zahtev da ''guram'' specificne kljucne reci i njih dizem.

E sada tu dolazi do problematike.  Ja sam do sada radio na svim globalnim recima koje smo specifikovali, nikada na jednoj (osim ako nije u pitanju sadrzaj na stranici ili nesto slicno onpage).

Kako bih ja mogao da "poguram" te specificne kljucne reci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
Nokia 6120
Suviše neodredjeno si pitao, ali generalno možeš napraviti koristan i interesantan poduži tekst (1500+ reči), sa pravilnim korišćenjem H tagova, korišćenjem multimedije i dobro optimizovanim kodom, i onda pokušati da napraviš kvalitetne linkove.

Generalno kod nas osim za jako unosne ključne reči konkurencija je jako slaba, tako da bi uz malo truda mogao da imaš dosta dobre rezultate.

Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
Citat: Filip93 link=topic=194342. msg11847330#msg11847330 date=1430255574
Suviše neodredjeno si pitao, ali generalno možeš napraviti koristan i interesantan poduži tekst (1500+ reči), sa pravilnim korišćenjem H tagova, korišćenjem multimedije i dobro optimizovanim kodom, i onda pokušati da napraviš kvalitetne linkove.

Generalno kod nas osim za jako unosne ključne reči konkurencija je jako slaba, tako da bi uz malo truda mogao da imaš dosta dobre rezultate.

Pozdrav!

Pa problem je sto ne mogu ni da linkujem, sto zbog pravila, sto iz postovanja prema zdravom razumu ljudi ovde koji bi mozda pomislili da pokusavam da podelim link i reklamiram.

Meni je bas problematicna situacija, jer rec za koju mi traze optimizaciju je izuzetno velika konkurencija.  Mozete i sami da pokusate da ukucate 'stan na dan' i proverite sami.

Nego ja jesam ranije delio linkove na par mesta i redovno ih delimo po socijalnim mrezama, ali me zanima gde jos bih mogao da delim linkove, sta cini kvalitetne linkove i kako mogu da ih sve prikupim.

Sve u svemu korisni su saveti i videcu kako ce se odraziti kroz nekoliko nedelja na optimizaciju.  Nadam se da mozes da podelis jos neki savet.

Sve najbolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
optimizacija se deli na on page i of page optimizaciju treba biti payljiv u odabiru linkova kao i samoj optimizaciji sajta gde je kljucna keyword density
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Nije nego!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 31 32 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.