Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Selektivno deljenje stampaca i fajlova u Windows XP  (Pročitano 6356 puta)
12. Jul 2006, 23:09:36
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Imamo dve ili vise radnih grupa u lokalnoj mrezi (sa istim subnetom). Neka se zovu "A", "B" i dalje.... ali je dovoljno za razmatranje problema samo ove dve.

U radnoj grupi "A" jedan racunar - server je fajl i print server istovremeno (nakacena 2 stampaca i unutra je par hdd-ova) i ujedno se koristi kao radna stanica (na njemu se radi).

Potrebno je korisnicima radne grupe "A" i "B" omoguciti da koriste stampace.

Potrebno je koristnicima radne grupe "A" omoguciti da gledaju i menjaju podatke sa ovih HDD-ova (koji su shared na mrezi) ali da ih nemogu videti korisnici grupe "B" niti ih menjati.

Da li je to moguce i kako se to radi?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Kao sto ti rekoh na PP,za radnu grupu A nemesti full pristup tom share-ovanom folderu,dok za grupu B mozes ili da iskljucis file sharing,ili sto je po meni bolje resenje da svima dozvolis deljenje tog foldera i stavis sifru,pa ko je zna,taj nek pristupa Wink
Sto se tice printera:
start-settings-control panel-network-file and print sharing-potvrdi i want to be able to allow others to print my printer,ok
start-settings-printers,desni klik na stampac-properties-sharing-oznaci share a i dole stavi ime koje zelis i sifru.proveri jel stampac deljiv(ako jeste videces ispruzenu ruku pored ikonice...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 5.5
ma sifriraj foldere i stampac... bolje ti je kako god da okrenes.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Dakle, shvatam o cemu pricate, ali to nema u Win XP (ili ja ne mogu da to pronadjem)...

Sta radim
Start -> Control Panel i tu je kraj ... nema ni network kao sama ikonica (ima samo network connections gde su mrezni adapteri i ostale konekcije i network setup wizard koji sam 100 puta prosao i tu nema nista od onoga sto je pisano)
Ista stvar i za stampac... ima sharing gde mogu da mu zadam ime i to je to... nema password i ostala polja...

Secam se da je bar za fajlove nesto tako bilo u Windows 98, ali u XP ja to ne videh...

Takodje, znam da ima i definisanje preko valjda user groups, ali ono istovremeno omogucava / onemogucava file and printer share. To je strpano u isti kos!

Dakle, jos nisam dosao do resenja...

Nesto sam pokusao na temu Windows Firewall-a gde moze da se definise IP adresa koja moze da pristupa racunaru, ali opet ide samo zajedno za File i Print share...

Ako neko ima neku drugu ideju.... pisite!

Znam - neko ce reci sto ne instaliram Linux? Takva pitanja molim Vas nemojte mi postavljati, jer je to nemoguce (ja ne baratam sasvim dobro sa njim - i windows me ponekada muci, a i korisnici koji treba da rade na racunaru, ne znaju bas dobro ni win)...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 5.5
ne znam sad napamet ali ne bi trebalo da je u networks prozoru nego u network places.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Kako rade racunarske mreze - covek je lepo objasnio, samo malo pogledaj.   Imas post koji je zapoceo SF, 6. ili 7. "odozgo" Pogledaj malo lepo je sve objasnjeno. Ako i pored toga ne bude jasno, onda cemo o detaljima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ako ti nije problem, "mapiraj diskove" korisnicima. Za svako mapiranje odradi UserName i Pasword, podesi da to prihvata u slopu logovanja na racunar.

Edited by Belgrade: Ne pisi postove zaredom,imas opciju izmeni...
« Poslednja izmena: 13. Jul 2006, 12:27:32 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
Kako rade racunarske mreze - covek je lepo objasnio, samo malo pogledaj. Imas post koji je zapoceo SF, 6. ili 7. "odozgo" Pogledaj malo lepo je sve objasnjeno. Ako i pored toga ne bude jasno, onda cemo o detaljima.

Ne znam tacno na koji post mislis? Da li je to "SF" SerbianFighter - ako dobro razumem (predpostavljam da jeste). Zamolio bih te da mi posaljes onda tacan link na njegov post koji mislis da se odnosi na ono sto meni treba.

Inace, ono sto sam pronasao je vec odavno uradjeno i tu nema problema oko toga...ako mislimo na isti post cija je adresa http://forum.burek.com/index.php/topic,18115.msg223391.html#msg223391

medjutim, tu je objasnjeno samo osnovna tehnika za deljenje fajlova/foldera/diskova na mrezi a u sledecem postu je obradjeno slicno za stampace.

Meni treba malo slozenija varijanta, ili ono sto je postojalo u WIN 98 da se dodeli sifra nad nekim folderom i da samo onaj ko zna sifru moze da mu pritupa ili jos bolje, da se ozvanici da odredjena usergroup moze da pristupa tim fajlovaima/stampacima...

Da sada mozda pokusam da prosirim pitanje: da li je moguce definisanjem User grupe na svakom od racunara i dodavanjem odredjenih korisnika na svakom od racunara u tu usergrupu da se kaze nekako "serveru" da samo ta usergrupa sa svakog od racunara gde je ima moze da koristi odredjene resurse (stampace i foldere) a oni koji nisu u toj usergrupi da ne moze da to koristi...

primer:

racunar: Alpha (koji je ujedno i server)
Usergruoup: domaci
clanovi usergroup "domaci" su: administrator, nenad, vlada, zoran

racunar: Beta (jedna od radnih stanica)
Usergroup: Domaci
clanovi usergroup "domaci" su: rade, mirko, danijela
Usergroup: Stranci
clanovi usergroup "stranci" su: benai, abdelkader, belcasem

Dakle, stampanje i citanje - pisanje fajlova moze da radi grupa "domaci" a grupa "stranci" moze samo da koristi stampanje.

Nadam se da sam sada bio dovoljno jasan.

Svi racunari su pod Windows XP operativnim sistemom (nema nijedan Win 98), server takodje je WinXP professional.


Sto se mapiranja diskova tice, to sam vec uradio, mada tu nesto ne videh mogucnost koju trazim. Mozda ja lose vidim  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jul 2006, 19:43:22 od djokaizpotoka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
ma sifriraj foldere i stampac... bolje ti je kako god da okrenes.

A kako se to radi? Malo konkretniji odgovor - win xp je u pitanju, ako je moguce...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Wave
Koliko ja znam, sto se tice tih nekih zabrana, u XP-u malo toga mozes da uradis... u 98-ci je jos i moglo ali ovde ne... za sve zabrane koje zelis da stavis jedino ti moze pomoci firewall, mada i tu ima ogranicenja... tako da, mislim da ce ti to tesko namestiti da radi tako kako hoces. Reci mi samo, za server, jel isto XP ili je bas Windows Server?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.